Zabawa w segregowanie szeregu

2 komentarze

gry integracja sensoryczna Mała motoryka MAŁE DZIECI poznajemy kolory zabawy logiczne
 Bardzo ciekawa i rozwojowa zabawa dla młodszych jak i dla starszych dzieci kształtująca umiejętność analizy i syntezy wzrokowej.

Do pudełka wkładamy po kilka pasujących do siebie tematycznie przedmiotów np. kredki, piłeczki, ludziki, auta, kucyki, gumki do włosów, klocki itp. Następnie układamy je obok siebie w szeregu, dokładając jeden lub dwa przedmioty nie pasujące tematyką do pozostałych. Zadaniem dziecka jest wybrać te przedmioty, które tu nie pasują. Początkowo pokazujemy dziecku i opowiadamy, o co w tej zabawie chodzi, a po chwili dziecko zaczyna samo analizować i wybierać odpowiednie przedmioty.
 
Drugi wariant zabawy: układamy w szeregu kilka pasujących do siebie przedmiotów, a następnie prosimy dziecko, aby poszukało w pudełku- „Co tu jeszcze pasuje?” Michałek wybiera np.: kolejną piłeczkę czy autko.
Czego uczy taka zabawa?
Pracują rączki- manipulując w pudełku, dziecko uczy się równego układania przedmiotów w szeregu, myślenia i analizowania. Przedmioty można wybierać tematycznie lub kolorystycznie.
Maluch uczy się podejmowania decyzji i nabiera pewności siebie w samodzielnym działaniu.
 
Dla starszych pociech możemy układać również cyferki i literki: Zadanie dziecka polega na odróżnieniu ich od siebie. Następnie podobnie jak w zabawie wcześniej dziecko wybiera literkę lub cyferkę nie pasującą do pozostałych, lub dobiera co tu jeszcze pasuje.

 

Co tu nie pasuje?
Który przedmiot jest inny od pozostałych?

 

zbiory
analiza i synteza wzrokowa cwiczenia

 

co tu nie pasuje

 

 

szeregi

 

Tu nie pasuje balon…
wykluczanie ze zbioru
Co jeszcze tu pasuje? 
Poszukaj w pudełku podobne przedmioty.

 

zabawy dla dzieci

 

kreatywne zabawy dla dzieci

2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »