Pierdzący GLUTEK balonowy przepis – zabawa sensoryczna

1 Reply

DIY eksperymenty rozwijamy ZMYSŁY zabawy sensoryczne
pierdzacy glutek

                 Pierdzący GLUTEK balonowy to efekt naszych ostatnich eksperymentów. Starszy syn przywiózł takiego glutka jako pamiątkę z obozu, a my postanowiliśmy spróbować zrobić podobnego samodzielnie. Trochę prób z różnymi składnikami i efekt końcowy śmieszy i bawi na całego. Zobaczcie naszą zabawę i prosty przepis na filmie.

                Do zrobienia glutka potrzebujecie:  biały klej introligatorski lub klej szkolny w płynie oraz żel do prania. Te dwa składniki mieszamy  proporcjach jak na filmie i już po chwili nasz pierdzący glut jest gotowy. Masa jest tak przyjemna w dotyku, a zabawa tak sympatyczna, że na pewno się nie zawiedziecie. Do masy można dodać brokat lub barwniki spożywcze, wtedy zabawa będzie jeszcze bardziej efektowna. W trakcie zabawy okazało się, że z pierdzącej masy można również robić wielkie balony. Wystarczy dmuchać w masę słomką, zresztą zobaczcie na naszym filmie poniżej.

                Jak zawsze przy takich zabawach padną pytania: czy płyn nie uczula moich dzieci… nie moich nie, ale nie wiem, jak będzie w przypadku Twoich. Można masę robić w rękawiczkach, a po zabawie umyć ręce. U nas nigdy po takich zabawach czy to z pianką do golenia, czy z płynem do prania, czy z sodą… nie wystąpiło uczulenie, a śmiechu, eksperymentowania i dobrej zabawy nikt nam nie odbierze 🙂

                Tego typu zabawy świetnie wpływają na rozwój małej motoryki. Każde uciskanie masy, wylepianie kształtów świetnie trenuje małe dłonie, a dodatkowo ilość pobudzanych zmysłów sprawia, że zabawa naprawdę będzie udana. To również świetne ćwiczenie logopedyczne, bo dmuchanie w słomkę usprawnia aparat mowy.

moje dzieci kreatywnie

kreatywne dzieci

pierdzacy glutek

jak zrobic gluta


Zapraszam na Film

Jeśli lubisz nasze zabawy i filmowe instrukcje to będzie mi bardzo miło, jeśli subskrybujesz nasz kanał YouTube


1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »