Zabawy ruchowe dla dzieci

2 komentarze

duża motoryka integracja sensoryczna zabawy dla 2-3 latków Zabawy ruchowe

                     Często pytacie mnie o zabawy dla grupy dzieci, na urodzinki lub w plenerze. Dlatego dziś świetna propozycja i kilka pomysłów na zabawy ruchowe dla dzieci. Zobaczcie koniecznie na naszym filmie jak się bawiliśmy, a nasz tata spisał się jak zawsze na medal. To był wspaniały pełen pozytywnych emocji dzień. Jestem pewna, że Wy również skorzystacie z kilku naszych pomysłów na wspólną aktywną zabawę.

                Do naszych zabaw kupiłam w pobliskim markecie 6 kolorowych makaronów do nauki pływania. Każdy kosztuje około 10zł. Wspólnie z chłopcami wymyślaliśmy różne zabawy ruchowe i sprawnościowe z wykorzystaniem kolorowych makaronów. Były skoki przez przeszkody, chodzenie po równoważni, bitwa na równoważni, skoki kangura, czołganie się pod makaronami, rzut oszczepem, skoki przez ruchome przeszkody, który zapewnił nam tata 🙂 Była też ucieczka przed mackami ośmiornicy, odbijanie rzuconej piłeczki, odbijanie balona w powietrzu tak, aby nie spadł oraz gra w makaronowego hokeja…

               Takie urozmaicone kolorowe zabawy ruchowe z pewnością będą świetną propozycją aktywności ruchowej i niebanalną odmianą. Na co dzień moi chłopcy trenują w szkole sportowej. Wspólnie z tatą dużo grają w piłkę, w kosza i uwielbiają jeździć na rowerze. Zaproponowane dziś zabawy są równie niezawodne w nauce koordynacji, wspierają rozwój dużej motorki, uczą refleksu, równowagi i balansowania ciałem.

               Zresztą zobaczcie co się działo na naszym filmie poniżej. Jestem pewna, że sami wymyślicie jeszcze nie jedną zabawę. To również świetny pomysł na zabawy integracyjne dla grupy dzieci, w przedszkolu, szkole lub na urodzinkach.

zabawy na urodzinki

 

Zabawy ruchowe dla dzieci

moje dzieci kreatywnie


Zapraszam na film

Jeśli lubisz nasze zabawy i filmowe instrukcje to będzie mi bardzo miło, jeśli subskrybujesz nasz kanał YouTube


2 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »