fbpx
kreatywne zabawy
eksperymenty,  integracja sensoryczna,  Montessori,  twórczość,  zabawy plastyczne

Odrysowywanie Cieni – zabawa motoryczna

            Do tej zabawy potrzebujesz kilka ulubionych zabawek, kartkę, kredkę lub pisak i dużo słońca! Odrysowywanie cieni, to niezwykle twórcza zabawa pobudzająca dziecięcą wyobraźnię i twórczość. Z pewnością zaciekawi każdego malucha, a przy okazji pozwoli na odrobinę obserwacji.

           Zwykłe rysownie na kartce, które jest na wyciągniecie ręki każdego dnia nie jest tak ciekawe jak odrysowywanie cieni różnych przedmiotów, a tym bardziej ulubionych zabawek. Dziecko w czasie zabawy rozwija zdolności manualne, pobudza wyobraźnię, a także może zaobserwować jak odrysowany kształt cienia zmienia się i przesuwa wraz z wędrującym po niebie słońcem. To fajny sposób na pokazanie dziecku jak kula ziemska przesuwa się względem słońca. Odrysowane kształty możemy dowolnie pokolorować tworząc ciekawą ilustrację.

              Podobnie sprawdza się odrysowywanie cienia własnej postaci na wielkim kawałku brystolu lub kredą na chodniku. To doskonały pomysł na zabawę integracyjną dla grupy dzieci. Bawiłam się w ten sposób z koleżankami w dzieciństwie, a ostatnio zabawa świetnie sprawdza się z dziećmi podczas koloni artystycznych. Na końcu postu możecie zobaczyć nasz film z zabawy. A jeśli lubicie nasze filmowe inspiracje to koniecznie dołączcie do obserwowania naszego kanału You Tube, tam czeka już kilkadziesiąt filmowych inspiracji i zabaw. Podobne zabawy można znaleźć również na zagranicznych blogach i na Pinterest.

zabawy dla 2 latka

zabawy dla 3 latka

odrysowywanie cieni


Zapraszam na film w odrysowywanie cieni

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<Jeśli podobają Ci się nasze zabawy zobacz podobne wpisy


Prace plastyczne 50 inspiracji

Zabawy dla 2-3 latka ponad 50 pomysłów

Zabawy dla dzieci 6-24m

Mała motoryka 40 zabaw wspierających naukę pisania

40 zabaw pobudzających zmysły

Jak nauczyć dziecko czytać?

Jeden komentarz

  • Ann Forestear

    co za genialny pomysł!!! jutro spróbujemy. a można by też się tak pobawić kredą na chodniku i odrysować np cień mamy albo rodzeństwa czy kolegi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »