Lepimy z gliny, masy solnej lub plasteliny

1 Reply

CERAMICZNA TWÓRCZOŚĆ DIY twórczość warsztaty zabawy plastyczne
lepienie z gliny

             Lepimy z gliny? Na tak zadane pytanie, zazwyczaj słyszę głośne okrzyki dzieci TAAAK!!! Dziś temat morski czyli ryby… są tak różnorodne, kolorowe i inspirujące, że warto podjąć ten temat na twórczych zajęciach z dziećmi. Do zabawy wystarczy odrobina masy plastycznej takiej jak glina, plastelina lub nawet masa solna.

prace plastyczne ryby

                Poniżej kilka ujęć z moich warsztatów ceramicznych z grupą dzieci przedszkolnych. Najpierw wspólnie oglądaliśmy różne okazy ryb, potem próbowaliśmy rysować je na kartkach 2-3 projekty, aż w końcu przeszliśmy do ostatniego etapu czyli stworzenia płaskorzeźby naszej ryby.

           To świetna zabawa manualna, która niezwykle wpływa na myślenie przestrzenne i wyobraźnię dziecka. Do tworzenia różnych faktur wykorzystywaliśmy wałki, wykałaczki, palce i kawałki gliny ukształtowanie w dłoniach. To co mnie zawsze zadziwia i inspiruje na zajęciach z dziećmi to ich indywidualne podejście do tematu.

           Choć temat przewodni jest jeden, to każda praca jest wykonana według własnego pomysłu. Są rybki mniejsze i większe, bardziej faliste w kopki, kreski i zygzaki… każda z nich ma swój styl i duszę. Na końcu znajdziecie jeszcze zdjęcie kilku naszych prac pomalowanych szkliwami. Jeśli nie wiesz jak zrobić masę solną zobacz tu: Koty z masy solnej.

 zabawy z glina

 

ceramika w przedszkolu ryby z gliny

 

lepimy z gliny

 

co mozna ulepic z gliny

 

 

zabawy z glina

 

 

 

lepimy z gliny

   co mozna ulepic z gliny


Efekt końcowy po malowaniu rybek

prace dzieci i dorosłych


1 comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »