fbpx
slime przepis
DIY,  eksperymenty,  glutki,  masy plastyczne,  slime,  zabawy sensoryczne

Piaskowy glutek, przepis jak zrobić slime z piaskiem

            Jak zrobić slime z piaskiem? To bardzo proste, a wszystko możesz zobaczyć krok po kroku na naszym filmie. Wszelkiego rodzaju odmiany slimów, glutków i ciągnących się mas już od dawna fascynują miliony dzieci na całym świecie. Eksperymentowanie z mieszaniem i tworzeniem własnych slimów daje dzieciom ogromnie dużo radości i satysfakcji. U nas to zawsze dobra zabawa.

                PIASKOWY glutek bez boraxu, który przypomina trochę piasek kinetyczny jest bardzo łatwy do zrobienia, a samo tworzenie glutka to już świetna zabawa, co zresztą zobaczycie na naszym filmie poniżej.

            Do wykonania slime zamiast boraxu używamy żelu do prania, lub płynu do soczewek, który jest świetnym aktywatorem do zrobienia naszego gluta. Na innych filmach na naszym kanale YouTube znajdziecie kolejne przepisy na slime, masy plastyczne i pomysły na zabawy. Wszystkie filmy są podzielone tematycznie zobacz w linku nasze najnowsze nagranie i subskrybuj nasz kanał: Subskrybuj moje dzieci kreatywnie.

           Do wykonania glutka potrzebujesz: Klej introligatorski lub magic. My używamy biały klej szkolny Bambino. Jako aktywator do slime potrzebujesz żel do prania lub płyn do soczewek. Ponieważ zawsze pytacie mnie o producentów to nasz żel, który zawsze się sprawdza to Persil zielony lub niebieski, a płyn do soczewek jest z firmy ReNu. Do piaskowego gluta potrzebna jest również łyżka wody, odrobina pianki do golenia zwykłej najtańszej i suchy piasek. My kupiliśmy piasek w sklepie zoologicznym, ale można również przynieść piach z plaży lub piaskownicy.

           Poniżej na zdjęciach kilka kadrów z naszej zabawy i film, gdzie pokazujemy jak wykonać naszego piaskowego glutka, a zabawy było przy tym naprawdę sporo. Pod koniec filmu chłopcy tworzyli pierdzioszki, węże i balony piaskowe. Masa odrobinę przypomina piasek kinetyczny, jednak jest od niego znacznie bardziej ciągnąca i zbita w całość, ale można ją również ciąć i robić babki.

           Niebawem nagramy koleiny film, bo Michałek ma teraz fazę na takie zabawy i eksperymenty, a mieszając różne masy i składniki można tworzyć rozmaite cuda.

  masa balonowa

 

slime diy

jak zrobic piasek kinetyczny

jak zrobic piasek kinetyczny

piasek kinetyczny przepis

piasek kinetyczny przepis

 

jak zrobić slime

piaskowy glutek

slime przepis

moje dzieci kreatywnie


Zapraszam na film: ” Jak zrobić slime z piasku “

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


 


Zobacz też nasz inne filmy z pierdzącym glutkiem i z masą balonową.

Wystarczy kliknąć na wybrane zdjęcie.


slime diy

slime przepis

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Translate »