Jak zrobić slime DIY – proste przepisy na glutki

Comment

eksperymenty glutki masy plastyczne slime zabawy sensoryczne
jak zrobic slime glutka przepis

             Prosta instrukcja Slime po polsku, czyli jak łatwo zrobić slime krok po kroku… Glutki to temat który ostatnio wraca do nas każdego dnia. Moi chłopcy tak się wciągnęli w eksperymentowanie z różnymi masami i mieszaniem rozmaitych składników, że powoli stajemy się ekspertami w tej dziedzinie. Kilka miesięcy prób i błędów, wiele przepisów do kitu, a niektóre trzeba było modyfikować… ale tu będziemy zamieszczać tylko przepisy, które na pewno wyjdą każdemu z Was, a do każdego przepisu zamieszczamy instrukcję filmową.

          Gdy chłopcy byli młodsi niekoniecznie przepadali za taki kleistymi, ciągnącymi się glutkami. Zdecydowanie wybieraliśmy zabawy z gliną, piaskiem kinetycznym czy ciastoliną. Jednak stopniowo takie eksperymentowanie i zabawy sensoryczne zaczęły ich wciągać i pasjonować, dlatego kilka miesięcy temu zrobiliśmy nasze pierwsze podejście do glutków i zrobiliśmy własną masę balonową.

           Każde zdjęcie jest podlinkowane i po kliknięciu pozwoli Wam przejść do opisu wybranego slima. Dziś prezentujmy Wam kilka naszych ulubionych glutków i stopniowo będziemy dodawać kolejne propozycje sprawdzonych slimów z instrukcją wykonania oraz filmem po polsku  🙂 Prosiliście też o podawanie dokładnej nazwy wszystkich użytych produktów, więc tak będę robić. Dzięki temu będziecie mieli 100 % pewności, że zabawa się uda.

           Masa balonowa powstała z trzech składników: użyliśmy białego kleju w płynie (Introligatorski) Bambino, żelu do prani Persil i zwykłej pianki do golenia. Wystarczy wymieszać około 4 łyżki kleju z 4 łyżkami żelu do prania i dodać odrobinę pianki do golenia. Po wymieszaniu tworzy się masa, która świetnie nadaje się do robienia wielkich balonów: >zobacz film<.


Zobacz nasz przepis na masę balonową

Slime po polsku krok po kroku sprawdzone przepisy


masa balonowa slime glutek diy po polsku

             Po kilku tygodniach przerwy starszy syn przywiózł z obozu pierdzącego glutka, którego kupiła na straganie z pamiątkami 🙂  Oczywiście to była dla nas kolejna inspiracja do eksperymentowania i stworzenia własnego glutka, która nie tylko jest zabawnym pierdziochem, ale również pozwala stworzyć wielkie balony.


Zobacz naszego: pierdzącego Slima


slime przepis masa balonowa pierdzacy diy po polsku

         Zachęceni udaną próbą zaczęliśmy jeszcze bardziej kombinować i zrobiliśmy Piaskowego Glutka, Czyli Slime DIY z piaskiem. To jeden z najfajniejszych glutków jakie zrobiliśmy. Naprawdę świetnie się przy nim bawiliśmy i jest niesamowicie przyjemny i lejący w zabawie. Takie sensoryczne zabawy niezwykle oddziałują na zmysły i w pewien sposób działają relaksująco i wyciszająco.

               Sama uważam, że takie masy mają świetne działanie antystresowe, więc z przyjemnością tworzę z dziećmi kolejne slimy i glutki 🙂 Dodatkowo wiele slimów przechowywanych w zamkniętym pudełku lub słoiku zachowuje swoje właściwości przez dłuższy czas nawet ponad miesiąc.


Zobacz jak zrobić Slime DIY z piaskiem

Slime po polsku krok po kroku


slime przepis diy glutek po polsku

 

slime przepis glutek

 

slime po polsku jak zrobic glutka

            Kolejnym wyzwaniem było stworzenie slima, który będzie przezroczysty. Początkowo wydawało się to trudne i sporo prób skończyło się niepowodzeniem. Jednak w końcu odkryliśmy recepturę, która wychodzi nam za każdym razem i jest podstawą do kolejnych kolorowych i brokatowych slimów.

           Do wykonania przezroczystego slima potrzebujesz: Bezbarwny klej w płynie poj. 50ml. my użyliśmy kleju Astra, dwie łyżki wody, dwie łyżki płynu do soczewek my użyliśmy ReNu oraz odrobina sody oczyszczonej, która jest naszym aktywatorem. Wszystko dokładnie mieszamy i już po chwili mamy pięknie przezroczystego, ciągnącego się glutka. Poniżej instrukcja z filmem. A wszystkie nasze filmy podzielone tematycznie znajdziecie na naszym kanale YouTube o tu: >Subskrybuj nasz kanał<

Jak zrobić slime DIY przezroczysty


Zapraszam na film: Jak zrobić przezroczystego Slimeslime glutki po polsku

jak zrobic przezroczysty slime

przezroczysty slime po polsku jak zrobic


Jak zrobić brokatowy brokatowy slime?


              Największą fanką brokatowych slimów i glutków jestem chyba ja 🙂 Pięknie się mienią i zachęcają do zabawy. Podstawą do brokatowego slima jest nasz przezroczysty slim. Ważna jest tylko kolejność dodawania składników. Najpierw wlewamy do miseczki 50ml klej w płynie, potem dwie łyżki wody, wsypujemy brokat i dokładnie mieszamy. Dopiero na końcu dodajemy dwie łyżki płynu do soczewek i odrobinę sody oczyszczonej. Dzięki temu wszystko pięknie i równomiernie się wymiesza.

slime po polsku jak zrobic

slime po polsku przepisy na glutki

jak zrobic slime po polsku

slime z brokatem diy glutki


Jak zrobić kolorowy Slime z brokatem

Instrukcja na slime po polsku


               Kolorowy slime z brokatem jest również łatwy w wykonaniu i ma znacznie bardziej intensywny kolor od slima powyżej. Instrukcja jest podobna. Najpierw wlewamy do miseczki 50ml klej w płynie, potem dwie łyżki wody, następnie dodajemy kilka kropli barwnika spożywczego lub barwnika do jajek. Po wymieszaniu wsypujemy brokat i ponownie dokładnie mieszamy. Dopiero na końcu dodajemy dwie łyżki płynu do soczewek i odrobinę sody oczyszczonej. Dzięki temu wszystko pięknie i równomiernie się wymiesza, a nasz slime będzie kolorowy.

kolorowy slime z brokatem

 

slime po polsku glutki diy


Już niebawem kolejne filmy

Bądź na bieżąco i subskrybuj nasz kanał na YouTube


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »