fbpx
jak ulepic baranka
CERAMIKA,  dekoracje,  DIY,  prace plastyczne,  zabawy plastyczne

Jak ulepić baranka- film krok po kroku

           Baranki wielkanocne lepię razem z dziećmi już od kilku lat podczas różnych warsztatów, ale zawsze brakowało mi czasu na nagranie filmu z instrukcją. W tym roku zawzięłam się i jest już wszystko na blogu. Teraz możecie z łatwością stworzyć podobne prace w swoim domu, przedszkolu lub szkole.

              Do wykonania baranka potrzebujesz: jedno opakowanie gliny samoutwardzalnej ok 400g, wykałaczkę i wodę. Opcjonalnie możecie ulepić baranka z masy solnej tu znajdziesz przepis: masa solna.

              Poniżej na kilkuminutowym filmiku dowiesz się jak ulepić wielkanocnego baranka z gliny samoutwardzalnej. Jest to propozycja nawet dla kilkuletnich dzieci. Na zdjęciach możecie zobaczyć przykładowe prace wykonane przez dzieci podczas moich warsztatów 🙂 Najmłodszym dzieciom upraszczamy wersję baranka do przyklejania do brzuszka tylko kuleczek. Podobnie robimy z buźką baranka, do której dzieci przyklejają tylko oczka, rysują buźkę i opcjonalnie doklejają rogi i uszy.

             Baranki nie muszą być równe, idealne i proste. Dzieci wykonują prace stosownie do swojego wieku i umiejętności, a każdy baranek na swój sposób jest uroczy.


Zapraszam na film – Jak ulepić baranka krok po kroku?

Bądź na bieżąco i subskrybuj nasz kanał na YouTubeZobacz też film jak ulepić kurę wielkanocną


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »