fbpx
studnia jakuba
gry,  Mała motoryka,  Moje Dzieci Kreatywnie,  zabawy logiczne

Studnia Jakuba propozycje zabaw

Dziś nasza wieczorna zabawa już w piżamce 😉  Michałek spał, a my postanowiliśmy, że poukładamy wymyślone wzory w lustrzanym odbiciu. Do zabawy użyliśmy drążków z gry Studnia Jakuba.

           Studnia Jakuba to gra składająca się z 60 kolorowych drewnianych drążków, a w jej prostocie można odnaleźć całe mnóstwo edukacyjnych zastosowań i zabaw.  Zamiast drążków, można użyć też: patyczków, kredek, słomek, wykałaczek itp. Zasady są proste, Adaś układa wymyślony przez siebie wzór, a ja siedząc na przeciwko układam to samo w lustrzanym odbiciu. Następnie zamiana, ja tworzę wzór, a Adaś kopiuje.
studnia jakuba

            Zabawa w układania studni przebiega następująco: kostką do gry losujemy jaki kolor drążka trzeba położyć na kolejne piętro, tak aby nie rozsypać ułożonej już wieży. Ilość graczy w każdej rozgrywce jest dowolna, a możliwości urozmaicenia gry wymyślonych przez nas jest już kilka. Proponowane przez autora propozycje zabaw to oprócz budowy studni, układanie figur geometrycznych, poprawianie wzorów, znajdowanie różnic w ułożonych wzorach, układanie rysunków itp.

           Patyczki, a raczej drewniane drążki są bardzo praktyczne do nauki liczenia na konkretach, do układania zbiorów matematycznych, do nauki kolorów i wielu innych ciekawych i edukacyjnych zabaw. Można też do takiej zabawy wykorzystać drewniane kredki kilka opakowań:-) choć według mnie gra warta zakupu, patrząc na możliwości jej wykorzystywania i to przez kilka lat 🙂 . Z młodszym synkiem używamy aktualnie gry do sortowania drążków na kolory, a ze starszym oprócz układania liczymy różne działania matematyczne o czym będę pisać w kolejnych postach.

zabawy patyczkaminauka figurkreatywne zabawy

 

edukacja domowa

 

patyczki dla dzieci

 

studnia jakuba

studnia jakuba (1)

studnia jakuba (3)

znak mniejszosci i wiekszości


Na koniec układamy Studnię Jakuba


studnia jakuba
studnia jakuba

 

studnia jakuba

 

kreatywne dzieci

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »