fbpx
gry,  Mała motoryka,  MAŁE DZIECI,  Moje Dzieci Kreatywnie,  twórczość,  zabawy logiczne,  Zabawy ruchowe

Kręciołki

Dziś prezentujemy jak wykonać kręciołki z dna butelki. Bardzo fajna zabawa nawet dla małych dzieci. Super ćwiczenie wspierające sprawność manualną dziecka.

Wykonanie:

Odcinamy dno butelki po wodzie najlepiej 1,5l lub z 5l baniaka wody. Następnie odcinamy małe trójkąciki, tak aby powstała gwiazdka. W dalszej kolejności w wytłoczone rowki przyklejamy wałeczki kolorowej plasteliny. Na koniec po środku przyklejamy plasteliną nakrętkę od butelki i nasz kręciołek gotowy:-) Ten większy powstał z baniaczka a mniejsze z butelki.

Nasza zabawa początkowo polegała tylko na kręceniu. Potem wymyśliliśmy, że bączki mogą się kręcić w obrębie naszego ringu zrobionego z korali wygrywa ten, który kręci się najdłużej lub nie dotknie bandy:-)

Miłej zabawy:-)

 

eksperymenty dla dzieci

 

 

co zrobic z butelki

jak zrobic kreciolka

 

jak zrobic baczka

 

 

zabawy dla malych dzieci

 

 

kreatywne zabawy dla dzieci

zabawy z malymi dziecmi

4 komentarze

  • ewawojtan

    Sama nie wiem:-) czasem na coś patrzę i myślę co z tym zrobić, innym razem dziecko mnie zainspiruje(w tym przypadku mój Michał uwielbia koła i wszystko co się kręci, a starszy synek z przedszkola nieraz wracał i opowiadał o kręciołkach Ninjago:-)) albo coś mi się przyśni:-)i tak powstają kolejne rzeczy:-) Pamiętam jak chodziłam kiedyś do szkoły plastycznej i mieliśmy podany jakiś temat aby wykonać projekty z ceramiki to zawsze miałam pełno projektów i pomysłów:-) i też czasem mi się przyśniły w nocy he he:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »