fbpx
duża motoryka,  gry,  integracja sensoryczna,  Mała motoryka,  MAŁE DZIECI,  Moje Dzieci Kreatywnie,  Poznajemy świat,  rozwijamy ZMYSŁY,  twórczość,  Zabawy ruchowe

Odkrywcza piłka sensoryczna DIY

 Dziś kolejna propozycja zabawki sensorycznej DIY, która za pomocą dotyku i obserwacji pozwala dziecku w przyjemny i ciekawy sposób odkrywać świat.

Zabawka już dla najmłodszych dzieci, które przez dotyk poznają otoczenie. Pierwsze próby raczkowania, też z pewnością są dobrym momentem dla wprowadzenia takiej piłki, gdyż świetnie będą stymulować do poruszania się za piłką i łapania jej za sznureczki lub inne odstające elementy. Dla dzieci starszych to wspaniała piłka do zabawy, podrzucania, kulania z pewnością zaciekawi każdego brzdąca. Mój Michał razem z Adasiem również chętnie się bawili piłką i z zaciekawieniem oglądali co ja z nią zrobiłam:-). Tak przygotowaną piłkę można również zabrać do wody:-).
Potrzebne rzeczy i wykonanie:
Zwykła piłka dmuchana plażowa lub dziecięca gumowa do grania. Ważne aby nie była to ciężka piłka. Można również wykorzystać piłkę pluszową, tylko wtedy rzeczy przyszywamy.
Taśma klejąca, rzeczy o różnej fakturze, gąbeczki miękkie i szorstkie, kawałek futerka lub czegoś pluszowego, piórko, koraliki, druciki kreatywne, sznureczki, tasiemki,  ryż, kasza, groch lub fasola w grubym woreczku przyklejona do piłki, korki od butelek, klamerka, słomka, folia aluminiowa, elementy szeleszczące, pudełeczko z Kinder jajka z ziarenkami w środku- dzięki temu nasz piłka będzie podatkowo grzechotać itp.
Wszystko solidnie za pomocą taśmy mocujemy do piłki i gotowe.
pilka sensoryczna
Piłkę można co jakiś czas dowolnie modyfikować,
dzięki temu nie znudzi się tak szybko jak piłka kupiona w sklepie.
zabawki diy

 

Zwodowana piłka pływa sobie na wodzie
i kusi do zabawy…
piłka sensoryczna

 

 

 

zabawki diy

 

kreatywne zabawki

 

kreatywne zabawki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »