Warsztaty sensoryczne

6 komentarzy

Klub Twórczego Malucha MAŁE DZIECI warsztaty Zabawy dla DZIECI 6-24m

 Za nami kolejne kreatywne warsztaty, tym razem maluszkowe. Gościłam w salce sklepu “Mama i Ja” wraz a dzieciaczkami w wieku 12-24m.

Bardzo ciekawie spędziliśmy czas wykorzystując do zabawy sensoryczne łapki wypełnione między innymi różnymi ziarnami, pestkami, mąką, kaszą, słomą, watą. Maluszki spacerowały po ścieżce sensorycznej, gdzie można było gołą stopą podreptać po piórkach, łapkach sensorycznych, tekturze, foli bombelkowej, gąbeczkach, wacie i makaronie. Bawiliśmy się piłeczkami w baseniku, chustą animacyjną i pokonywaliśmy różne tunele oraz przeszkody. Rodzice przesympatyczni i jak zawsze zaangażowani. Bardzo miło było Was poznać i porozmawiać. Dziękuję i zapraszam na kolejne spotkanie. A my zabieramy się do naszych domowych zabaw z Adasiem i Michałkiem.

 

 

 
Dzieci spacerują po ścieżce sensorycznej.
To doskonała zabawa rozwijająca zmysł dotyku i duża dawka nowych bodźców.

 

Część dzieci początkowo była nieśmiała, jednak stopniowo nabierała pewności siebie. Wspólna zabawa, obserwowanie rówieśników i zachęcanie dziecka do pokonywania barier bardzo pozytywnie wpływa na jego rozwój i zdolności społeczne.

 

 

 

 Były również chwile na swobodne zabawy, obserwację i rozmowę rodziców.

 

 

 

Pokonujemy tunel z materacy

 

  
Zbieramy piłeczki do kosza

 

 

Zabawa kulkami i łapkami sensorycznymi na chuście.

 

 

6 comments

  1. Weronika

    Świetny blog:) Znalazłam Pani stronę szukając kreatywnych zabaw dla moich maluchów (14 miesięcy i 3 latka). Ogromna tu kopalnia wiedzy i pomysłów:) Szkoda, że na Śląsku Pani nie działa:( Kruchu u nas z takimi warsztatami dla moich maluchów. Aby nie czekać aż podrosną sama staram się im zapewnić ciekawe zajęcia w domu. Pozdrawiam serdecznie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »