fbpx
pisanki diy dekorowanie pisanek wielkanocne prace plastyczne
DIY,  recykling,  twórczość,  zabawy plastyczne

Dekorowanie pisanek dla dzieci

             To co najbardziej kojarzy mi się z przygotowaniami do świąt, to dekorowanie pisanek. Tradycyjne barwienie ma swoje uroki, ale dziś pokażemy wam szybki, tani, efektowny i ekologiczny sposób dekorowania pisanek wspólnie z dziećmi.

           Najlepiej do dekorowania nadają się białe jajka, ale jak zobaczycie na zdjęciach i z tradycyjnymi jajami wyszło całkiem nieźle. Oprócz jajek można również dekorować styropianowe ozdoby. Do naszej zabawy w dekoratorów potrzebujemy białko jaja, które służy nam za klej, pędzelek oraz dekoracyjne serwetki lub kolorową bibułę. Zamiast białka, można użyć również rozwodniony klej typu wikol. Serwetkę trzeba rozdzielić, tak aby została tylko jedna cieniutka ozdobna warstwa, zazwyczaj trzeba zdjąć dwie spodnie warstwy. Doskonale cały sposób dekorowani widać na naszym filmie na końcu postu. Będzie mi milo, jeśli dołączysz do grona naszych subskrybentów na kanale You Tube, jest tam już bardzo dużo naszych zabaw oraz inspiracji, a z każdym tygodniem dodajemy kolejne.

          Jajko smarujemy białkiem, a następnie przykładamy dekoracyjną serwetkę. Wygładzamy ją delikatnie pędzlem umoczonym w białko, po chwili całość ładnie przylega. Jeśli macie za duży kawałek serwetki, to odetnijcie nadmiar. Po wysuszeniu nasza pisanka prezentuje się bardzo elegancko. W podobny sposób dekorujemy styropianowe bombki na Boże Narodzenie. Tak przygotowane dekoracje można na końcu zabezpieczyć pokrywając je cienką warstwą lakieru do włosów lub werniksem.

        Jeśli boicie się korzystać z białka to świetnie sprawdza się też rozwodniony klej magic lub wikol. Pytacie czasem, czy ozdoby nie śmierdzą po pewnym czasie. Moja odpowiedz to -nie nasze jaja i bombki mają już trzy lata i nic im nie dolega 🙂

 

jak ozdobic jajka pisanki diy

barwienie jajek dekorowanie pisanek

pomysły na prace plastyczne dla dzieci

pisanki diy dla dzieci wielkanoc

 

dekorowanie pisanek dla dzieci cekinami

 

pisanki pomysły diy wielkanoc

dekoracje na wielkanoc

 

jak ozdobić jajka

 

dekorowanie pisanek


Zapraszam na film: Dekorowanie pisanek


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »