fbpx
labirynt magnesowy
DIY,  recykling,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy logiczne

Magnesowy Labirynt dla dzieci DIY

                       Magnesowy labirynt to świetna zabaw dla dziecka w każdym wieku. Do naszej zabawy zainspirował mnie pomysł jednej z moich czytelniczek Pani Agnieszki zaprezentowany na grupie Moje Dzieci Kreatywnie na Facebooku. Zabawa tak się spodobała moim chłopcom, że postanowiliśmy stworzyć własną wersje labiryntów, które można pokonać z różny sposób za pomocą dwóch magnesów. Zobaczcie dwie wersje naszej zabawy dla najmłodszych dzieci oraz tych trochę starszych. Instrukcja filmowa z pewnością Was zachęci do działania.

             Do zabawy potrzebujecie: tekturkę, karton lub brystol jako podstawę labiryntu, dwa magnesy oraz taśmę dekoracyjną do wyklejania labiryntu. W zupełnie najprostszej wersji trasę labiryntu można narysować pisakiem, lub wykleić ścianki z plasteliny. Natomiast dla najmłodszych dzieci polecam wylepienie ścianek labiryntu za pomocą kolorowych i włochatych drucików kreatywnych lub papilotów. Będą to dodatkowe bodźce i doznanie sensoryczczno-wzorkowe dla dziecka. Całą instrukcję zabawy i tworzenie labiryntu możecie zobaczyć na kocu wpisu na naszym filmie.

moje dzieci kreatywnie

kreatywnie w domu

          Wspólne tworzenie labiryntów uczy dziecko planowania przestrzennego, logicznego myślenia i skupienia uwagi. Zaś zabawa doskonale trenuje koncentrację i koordynacje wzrokowo-ruchową. Z pewnością maluch nawet nie będzie miał świadomości, że podczas tej zabawy kształcie tyle umiejętności. Dlatego tak bardzo cenię sobie naukę prze zabawę.

 

prace plastyczne przedszkole

zabawy dla 4 latka

 

 

Magnesowy Labirynt

            Jeśli lubicie nasze filmowe inspiracje to warto dołączyć do subskrybentów naszego kanału YouTube. Znajdziecie tam ponad setkę pomysłów na zabawy, prace plastyczne, eksperymenty i wspólny czas z dzieckiem.


Zapraszam na film instruktażowy z naszej zabawy: “Magnesowy labirynt”


Jeśli podobają Ci się nasze zabawy zobacz podobne wpisy

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


Prace plastyczne 50 inspiracji

Zabawy dla 2-3 latka ponad 50 pomysłów

Zabawy dla małych dzieci 6-24m

Wpieranie edukacji matematycznej dzieci

Jak nauczyć dziecko czytać?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »