fbpx
herve tullet ksiazki dla dzieci
czytamy,  Książki dla dzieci,  Polecamy,  pomoce edukacyjne,  recenzje,  rozwijamy ZMYSŁY,  zabawy sensoryczne

Książeczki dla dzieci pobudzające do zabawy i kreatywności

          Książeczki dla dzieci pobudzające wyobraźnię i zachęcające do zabawy oraz aktywności? Tak, to musi być nowość od znanego większości rodzicom autora Herve Tulleta. Książeczka “Naciśnij mnie” jest prawdziwym bestsellerem na całym świecie. Zatem jeśli lubicie takie aktywne czytanie w formie zabawy, to koniecznie zobaczcie najnowszą serię pięciu książeczek  The Game of… autorstwa Herve Tulleta.

           Książeczki są rekomendowane dla dzieci od 3 roku życia, ale są na tyle interesujące, że ja bym nie stawiała ograniczeń wiekowych ani w dół, ani tym bardziej w górę. Wspólnie z Michałkiem sprawdziliśmy co można tym razem zdziałać z książeczkami Tulleta. Poniżej prezentujemy możliwości zabaw i szereg ciekawych aktywności z książeczkami, a na końcu wpisu czeka na Was również nasz film ze wspólnej zabawy. Więcej o serii nowych interaktywnych książeczek przeczytacie też na stronie www.tullet.pl


“Znajdź różnice”


          Na pierwszy rzut poszła niezwykle barwna książeczka z serii The Game of… czyli: “Znajdź różnicę”. Każda z książeczek niesłychanie oddziałuje na wyobraźnię dziecka. Tu mamy propozycję, która poprzez zabawę rozwija pamięć wzrokową, uczy koncentracji i spostrzegawczości.

          Na każdej stronie mamy podobne ilustracje z małymi drobnymi równicami, dziecko stara się odnaleźć jak najwięcej takich różnic. Dodatkowo możecie używać do zabawy pisaków suchościeralnych i pisać w książeczce, zaznać, rysować… aby po chwili bez problemu zetrzeć wszystko zwykłą bawełnianą szmatką. Wow! to jest naprawdę genialna propozycja dla najmłodszych artystów. Rysownie po śladzie, dorysowywanie różnych elementów i szukanie różnic z pewnością zajmie dziecko na dłużej, a wspólna zabawa będzie doskonale i twórczo spędzonym czasem.

 

mała motoryka

tullet ksiazki dla dzieci

książeczki dla dzieci


“Zabawa w oczka”


          Książeczka z wyciętymi otworami na oczy pozwala wcielać się małemu czytelnikowi w kolejne postacie. Zachęca dziecko do dialogu, odgrywania scenek, a nawet do tworzenia kreatywnych ilustracji. Wystarczy odrysować na kartce oczy, a następne dziecko odrysowuje samodzielnie pozostałe elementy postaci. Możemy w ten spośób kopiować rysunki z ilustracji lub tworzyć samodzielnie wymyślone postacie.

          Taka zabawa bardzo pobudza dziecięcą wyobraźnię i daje duże możliwości twórcze. Michałkowi taka opcja bardzo się spodobała, zresztą zobaczycie na filmie poniżej jak fajnie to wychodzi.

tullet ksiazki dla dzieci recenzje

 

książeczki dla dzieci recenzje


“Paluszkowa Olimpiada”


           W tej części skupiamy się na zabawach manualnych. Przemień swoje paluszki w wymyślne postacie. Dorysuj swoim palcom buzię, oczka, fryzurkę  i wybierz się ze swoimi paluszkowymi zawodnikami na prawdziwą sportową olimpiadę. Dużo paluszkowych zabaw, dialogi, doskonały humor, zabawa i aktywna rywalizacja, to wszystko znajdziecie w tej niesamowitej książeczce.

 

zabawy paluszkowe ksiazki dla dzieci recenzje

paluszkowa olimpiada ksiazki dla dzieci


“Ruszaj w Drogę”


             Książeczka z serii sensomotorycznej. Czyli stawiamy na zabawę manualną poprzez wodzenie palcem po strukturze, doznania dotykowe i rozwój percepcji wzrokowej. To o zaletach edukacyjnych, a sama zabawa jest fantastyczna i dał nam dużo radości, choć wymaga skupienia uwagi. Zamykasz oczy i za pomocą dotyku ruszasz w drogę po wąskiej dróżce wysłanej “zieloną trawką”. Sama z chęcią podjęłam wyzwanie pokonania całej trasy, choć wcale na ostatnich stronach nie jest to takie łatwe. Liczne zawijasy, zaułki i przeszkody doskonale urozmaicają wspólną zabawę.

 

zabawy sensoryczne ksiazki dla dzieci

ksiazki dla dzieci recenzje opinie


“Gra Cieni”


           Ostatnia piąta część z serii The Game of… to propozycja na oswojenie nocnych cieni. Książeczka jest wydana w formie wyciętych szablonów, które możemy odrysowywać tworząc w ten sposób kreatywne ilustracje. W słoneczny dzień książeczka przez swoje wycięte otwory pięknie rzuca cień na kartkę. Możemy wspólnie próbować odrysowywać takie cienie i dorysowywać do obrazka kolejne elementy. To bardzo kreatywna i pobudzająca wyobraźnię zabawa.

           Kiedy już zobaczymy, że cienie to świetna zabawa, wtedy proponuję nocne czytanie z latarką. Światło latarki przebijając przez ażurowe ilustracje, tworzy rozmaite ruchome cienie na ścianie. W taki sposób przez wspólną zabawę, śmiech i rozmowy możemy oswoić dziecięce lęki przed ciemnością, które często pojawiają się w wieku przedszkolnym. Nasza wyobraźnia najstraszniejszego cieniowego potwora może przemienić w potulnego pieska, a dinozaura ukrytego w leśnych chaszczach w rajskiego ptaka 🙂

zabawy ksiazki dla dzieci recenzje

pomoce edukacyjne ksiazki dla dzieci

the game of

gra cieni


Zapraszam na film


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »