fbpx
dekoracje świąteczne z rolek po papierze toaletowym, dekoracje bożonarodzeniowe z papieru
BOŻE NARODZENIE,  dekoracje,  Moje Dzieci Kreatywnie,  prace plastyczne,  twórczość,  ZIMA

Dekoracje świąteczne z rolek po papierze

Dekoracje świąteczne z rolek po papierze to zbiór najciekawszych pomysłów, które z łatwością wykonacie z dziećmi w domu, przedszkolu i szkole. Rolki to niezwykle kreatywny materiał z którego można tworzyć rozmaite prace plastyczne, tym bardziej, że dziecięca wyobraźnia i pomysłowość nie zna granic i to w każdym wieku.

Myślę, że dzięki przedstawionym inspiracjom i podpowiedziom stworzycie wyjątkowe prace. Warto wspomnieć, że możecie wykorzystywać do tworzenia zarówno rolki po ręcznikach papierowych, po papierze toaletowym, czy wykonać je samodzielnie z kartki z bloku technicznego.

Jak samodzielnie wykonać rolki z kartki papier?

W tym celu przetnijcie kartkę formatu A4 na pół i jeszcze raz na pół. Dzięki temu będziecie mieć cztery równe kawałki potrzebne do wykonania rolek. Zwińcie każdy kawałek w rulonik i sklejcie najlepiej klejem na gorąco, albo też przytrzymując nieco dłużej skleicie je też klejem magic lub introligatorskim. W ten sposób stworzycie 4 rolki w dowolnym kolorze w zależności od tego z jakiego papieru je wykonacie.

W każdej pracy starajcie się wykorzystać to co macie akurat w domu. Wiele materiałów można czymś zastąpić lub wykonać pracę w inny sposób, więc nie musicie inspirować się przedstawionym pomysłami dosłownie. Starajcie się mieć otwarty umysł podczas tworzenia i nie bójcie się eksperymentować. Efekty takich zabaw mogą was bardzo pozytywnie zaskoczyć.

jak zrobić aniołka z rolki od papieru

Aniołek – jak zrobić aniołka z rolki po papierze

Potrzebne materiały: rolki, kolorowy papier, guziczki, druciki kreatywne lub kolorowa włóczka, papilotki, sznurek, koraliki, nożyczki, klej introligatorski lub magic, opcjonalnie klej na gorąco, farby pędzle, gąbeczka do malowania, kawałki materiałów lub filcu.

Wykonanie:

Z różowego papieru wytnijcie kształt kółka i narysujcie na nim buzię aniołka. Następnie z białych papilotek złożonych na pół wykonajcie skrzydła aniołka i przyklejcie je do rolki.

Z drucika kreatywnego wykonajcie aureolę i kręcone włosy. Jeśli chcecie uzyskać efekt skręconej spiralki, wystarczy druciki kreatywne nawinąć na przykład na kredkę lub cieńszy pędzelek.

pomysły na ozdoby i dekoracje świąteczne z papieru

Włosy mocnym klejem doklejcie do głowy, a po wyschnięciu gotową główkę przyklejcie do rolki. Najlepiej sprawdzi się klej introligatorski lub klej na gorąco, ewentualnie możecie wykorzystać dwustronną taśmę.

Teraz dzieci mogą wyciąć z papieru rękawy i ręce, przykleić jakiś ozdobny guziczek lub koralik, a z papilotek wykonać piękną suknię dla aniołka.

W tym celu wytnijcie dna papilotek tak jak na zdjęciu i gotowe pomarszczone spódniczki możecie dokleić do rolki w taki sposób, że zakładacie je od dołu rolki, tak jak prawdziwą spódniczkę. Gotowe!

dekoracje bożonarodzeniowe i ozdoby świąteczne z rolek od papieru

Renifer z rolki – dekoracja świąteczna

Potrzebne materiały:

Brązowe rolki, kreatywne druciki, ozdobna kokarda, kolorowy papier, czerwony pomponik na nos lub kulka plasteliny, klej introligatorski, magic lub na gorąco, nożyczki.

Wykonanie:

Rolkę z brązowego papieru lub wcześniej pomalowaną na brązowo zegnijcie na górze do środka tak jak na zdjęciu. Następnie z drucika kreatywnego skręcamy rogi renifera, ale można je też narysować na papierze i wyciąć. Doklejamy je do rolki, ewentualnie druciki wkładamy w szparki powstałe pomiędzy złożonymi fragmentami rolki u góry.

dekoracje i ozdoby z rolek od papieru toaletowego

Na końcu doklejcie wycięte wcześniej z papieru uszy, oczka, buzię, nosek z pomponika, policzki i wasz Rudolf jest już gotowy. Młodsze dzieci mogą takie elementy jak oczka i buzia narysować, wykleić z plasteliny lub tylko przykleić wycięte przez rodziców elementy.

renifer z rolki od papieru, pomysły na wykonanie renifera z rolki od papieru

Dekoracje świąteczne z rolek po papierze

ozdoby i dekoracje świąteczne z rolek po papierze toaletowym, ciekawe pomysły na prace plastyczne

Mikołaj z papierowej rolki

Potrzebne materiały:

Dwie czerwone kartki z bloku rysunkowego, kolorowy papier, kreatywne oczka, wata, klej, nożyczki.

jak zrobić mikołaj z rolki od papieru

Wykonanie:

Rolkę od papieru owińcie czerwoną kartką w taki sposób jak na zdjęciu. Na dole zostawcie mniejszą ilość papieru, którą potem zagniecie pod spód. U góry niech zostanie większa część papieru z której uformujecie czapkę Mikołaja.

mikołaj z papieru krok po kroku

W kolejnym kroku przyklejcie watę wokół czapki i malutki pomponik z waty na jej szczycie. Następnie przyklejcie do rolki różowe kółko z głową Mikołaja. Doklejcie oczka, brodę z białego papieru, wąsy i nos. Tu świetnie sprawdzi się klej magic i introligatorski. Nos możecie zrobić z pomponika, plasteliny lub koralika.

W kolejnym etapie doklejcie czarny pasek przy płaszczu, białe wykończenie płaszcza z przodu oraz guziki. Wszystkie elementy potrzebne do wycięcia możecie podpatrzeć na zdjęciu. Pamiętajcie, że wasz Mikołaj może wyglądać nieco inaczej, może mieć inny kształt, a może dzieci wymyślą same jak zawsze coś niesamowitego?

dekoracje i ozdoby świąteczne z papieru, cuda z rolek po papierze, pomysły na wykorzystanie rolek na święta

Teraz już został ostatni etap pracy. Precyzyjnie doklejcie rękawy, rękawice i wykończenie na rękawach z waty. Przyklejcie najpierw górną część rękawów na wysokości głowy. Następnie po odczekaniu ok 3 minut jak klej podeschnie, doklejcie rękawice do paska. Wtedy ręce Mikołaja nie będą zwisać w dół, tylko zabawnie wygną się w łuk. Będzie to wesoło wyglądało, jakby Mikołaj się nimi podpierał. Gotowe!

trzej królowie praca plastyczna, trzej królowie z rolek od papieru, dekoracje świąteczne z rolek po papierze

Trzej królowie

Potrzebne materiały:

Kolorowy papier, kolorowa włóczka, różne materiały lub filc na stroje, brokatowy papier na korony, kreatywne oczka, sznurek, klej introligatorski lub magic, nożyczki.

pomysły na ozdoby i dekoracje świąteczne z rolek

Wykonanie:

Do kolorowej rolki lub wcześniej przygotowanej rolki owiniętej materiałem, czy sznurkiem doklejcie głowę króla, a następnie koronę. Oczka możecie narysować, wyciąć z papieru lub przykleić gotowe kreatywne oczka kupione w sklepie. Nosek możecie wykonać z pomponika, plasteliny lub narysować.

Doklejcie brodę, przewiążcie sznurek w połowie rolki i doklejcie buciki. To całkiem prosta praca, która nadaje się świetnie dla młodszych dzieci, a dostojni trzej królowie udekorują pięknie i świątecznie wasz dom.

bałwanek z rolki, jak zrobić bałwana z papieru, bałwanki z rolek po papierze

Bałwanki

Potrzebne materiały:

Białe papierowe rolki (możecie wykonać je z papieru z bloku technicznego lub pomalować zwykłe rolki białą farbą), kolorowa włóczka na szalik, kolorowe guziczki (ale można je też narysować), pomarańczowy papier lub plastelina na nos oraz czarny papier na kapelusz, klej, nożyczki.

Wykonanie:

Bałwanki to propozycja idealna dla najmłodszych dzieci. Podobne prace wykonywałam nawet z trzy latkami. Na początku narysujcie oczka i buzię, a następnie doklejcie nos i kolorowe guziczki. Pomiędzy buzią i guziczkami przewiążcie kawałek włóczki jako szalik, a na szczycie głowy przyklejcie czarny kapelusz. Gotowe! Urocze i bardzo wesołe bałwanki z pewnością ucieszą wasze dzieci! 🙂

choinka z rolki, choinka z papieru, pomysły na wykonanie choinki z papieru

Choinki z rolek

Potrzebne materiały:

Rolki, zielony papier lub tektura falista, gwiazdki, koraliki, perełki lub cekiny do dekoracji choinek, klej, nożyczki.

Wykonanie:

Rolkę z papieru możecie okleić zieloną tekturą falistą, filcem lub pomalować. Następnie delikatnie spłaszczcie rolkę i po obu bokach wykonajcie trzy lub cztery nacięcia nadające rolce kształt choinki. Podobnie jak to wygląda na zdjęciu. Na szczycie przyklejcie gwiazdkę, a choinki udekorujcie według mojej propozycji. Najlepiej kierując się własną kreatywnością i wyobraźnią. Gotowe! Takie choinki wyglądają naprawdę uroczo, a wykonanie nie powinno sprawić trudności.

Szukasz więcej ciekawych zabaw?

zabawka roku, nagroda rodziców, dziennik zabaw, ewa wojtan, kreatywne prezenty dla dzieci

Chcesz się bawić z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji? Zatem polecam Wam nasze pięknie wydane książki z mnóstwem kolorowych zdjęć z inspiracjami! 🙂

W każdym moim “Dzienniku Zabaw” znajdziecie kilkadziesiąt pomysłów na zabawy w domu. Mnóstwo inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek.

Setki kolorowych zdjęć i proste opisy, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści lub po zdjęciach.

Zobacz i zamów! Z naszym “Dziennikiem Zabaw” na pewno znajdziecie inspiracje na każdy dzień! ❤

ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie, dziennik zabaw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »