fbpx
Praca plastyczna zima, prace plastyczne zima, bałwake 3d, przestreznna praca plastyczna, piankowy bałwanek
BOŻE NARODZENIE,  Moje Dzieci Kreatywnie,  prace plastyczne,  techniki plastyczne,  twórczość,  zabawy plastyczne,  ZIMA

Praca plastyczna zima z piankowym bałwankiem 3D – przepis

            Praca plastyczna zima z piankowym bałwankiem, to świetny pomysł na kreatywną i przestrzenną pracę plastyczną w zimowej aurze. Poznajcie łatwy przepis, dzięki któremu uda Wam się osiągnąć na kartce papieru wrażenie prawdziwego śniegu i efektu 3D bez wypiekania.

               Do wykonania pracy potrzebujesz: piankę do golenia, klej introligatorski np. magic, kartkę z niebieskim i czarnym tłem, aby lepiej kontrastowało z piankowym rysunkiem, plastelinę, miseczkę.

             Pierwszym etapem jest przygotowanie masy piankowej. W tym celu do małej miseczki wlewamy około 4 łyżki kleju introligatorskiego i wyciskamy piankę do golenia objętościowo trochę więcej niż piłka tenisowa. Teraz wszystko dokładnie mieszamy. Po pierwszym wymieszaniu masa nam opadnie. Następnie ponownie dodajemy łyżkę kleju i taką samą ilość pianki. Tym razem delikatnie i krótko mieszając, aby została nam piankowa struktura. Poniżej na zdjęciach widać jak to powinno wyglądać.

moje dzieci kreatywnie


Nakładamy gotową masę na kartkę


        Masę nakładamy na kartkę zaraz po wymieszaniu. My zrobiliśmy bałwanka, chmurki i padający śnieg. Wszytko nakładliśmy pędzlem. W ten sam sposób można też stworzyć zupełnie inne zimowe krajobrazy.

rosnżce farby z pianki, zimowa praca plastyczna 3d

puszyste farby, jak zrobić puszyste farby, rosną farby


Doklejamy elementy z plasteliny


        Z plasteliny ulepiliśmy czapkę, szalik, garnek, marchewkowy nos, oczy, guziki i miotłę. Wszystko delikatnie ułożyliśmy na masie i nasza praca jest gotowa. Piankowy obrazek schnie około 12-24h w zależności od temperatury w domu. Można też przyspieszyć trochę schnięcie kładąc pracę na lub obok kaloryfera. U nas to się fajnie sprawdziło. Po wyschnięciu wszystko się pięknie trzyma.

prace plastyczne zima, pomysły na zimowe prace plastyczne

bałwan praca plastyczna, z czego zrobic bałwana


Praca plastyczna zima i efekt po wysuszeniu


prace plastyczne zima, praca plastyczna zima, praca plastyczna bałwanek, bałwan       bałwanek z puszystych farb, piankowy bałwanek, bałwan 3d, praca plastyczna zima

zimowe prace plastyczne, praca plastyczna zima

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »