fbpx
BOŻE NARODZENIE,  Moje Dzieci Kreatywnie,  twórczość,  zabawy kreatywne

Pierniczki z tektury i plasteliny

Pierniczki z tektury i plasteliny, to twórcza zabawa plastyczna, która nadaje się nawet dla przedszkolaków. Podczas dekorowanie pierniczków dzieci trenują małą motorykę, a zabawa niezwykle pobudza dziecięcą wyobraźnię i pomysłowość.

Potrzebne materiały: plastelina, tektura, nożyczki, ołówek do narysowania kształtu pierniczka, wykałaczka.

Zabawa jest prosta, jedynym trudniejszym elementem jest narysowanie i wycięcie kształtu piernika z tektury. Starsze dzieci mogą próbować samodzielnie swoich sił, a przedszkolakom mogą pomóc rodzice lub nauczyciel. Dodatkowo dla młodszych dzieci, aby ułatwić im zabawę możemy też wyciąć nieco większe kształty pierników. Dzięki temu łatwiej będzie im dekorować swoje pierniczki.

Na przygotowane tekturowe pierniki dzieci przyklejają różne kształty i dekoracje z plasteliny. Mogą to był wałeczki, kuleczki czy skręcone spiralki z dwóch kolorów plasteliny. Dodatkowo można w plastelinie robić kropeczki lub kreseczki za pomocą wykałaczki. Opcjonalnie można użyć koralików lub cekinów i przyklejać je jako elementy dekoracyjne. Choć nie jest to konieczne. Jak możecie zobaczyć na zdjęciach, my użyliśmy tylko plasteliny.

Taka zabawa świetnie wpływa na rozwój małej motorki, czyli sprawność dłoni i palców oraz uczy precyzji. Wszelkie toczenie wałeczków, kulanie plastelinowych kuleczek, przyklejanie to wspaniałe wsparcie dla małej motoryki, a prace z pewnością będą przepiękne i dadzą dzieciom wiele radości podczas tworzenia i wymyślania wzorów, czy dobierania kolorów.

pierniczki z tektury zabawa dla dzieci, pierniczki z kartonu
pierniki z kartonu, pierniki z tektury, ozdabianie pierników, dekorowanie pierników
dekorowanie pierniczków, ozdabianie pierniczków
zabawy z plasteliną
kreatywne zabawy dla dzieci, pomysły na zabawy dla dzieci, zabawy z plasteliną, co można zrobić z plasteliny

Pierniczki z tektury i plasteliny efekt końcowy

pierniczki z tektury i plasteliny, dekorowanie pierniczków, zdobienie pierniczków, jak ozdobić pierniczki, moje dzieci kreatywnie
dekorowanie pierniczków, pierniczki z tektury i plasteliny, kreatywne zabawy, moje dzieci kreatywnie, boże narodzenie

Szukasz więcej ciekawych zabaw i dekoracji?

Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji, to polecam Wam nasze książki.

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie kilkadziesiąt pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek.

Mnóstwo kolorowych zdjęć i proste opisy, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści lub po zdjęciach.

Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie inspiracje na każdy dzień! ❤

[marka własna]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »