fbpx
BOŻE NARODZENIE,  dekoracje,  Moje Dzieci Kreatywnie,  zrób to sam

Poinsecja z papieru – Gwiazda Betlejemska

Poinsecja z papieru krok po kroku, to pomysł na pracę plastyczną i dekorację bożonarodzeniową dla starszych dzieci. Wykonanie choć nie jest trudne, wymaga odrobiny wprawy i precyzji. To idealny pomysł za świąteczne zajęcia i wykonanie dekoracji dla dzieci w wieku szkolnym.

Do wykonania pracy potrzebujesz: kartki z kolorowego bloku rysunkowego lub technicznego w czerwonym i zielonym kolorze, kawałek rolki po papierze toaletowym lub ręczniku papierowym, dobry klej w sztyfcie, farbkę do pomalowania rolki, nożyczki, drewnianą szpatułkę lub wykałaczkę, jakieś koraliki lub kuleczki np.: z plasteliny, bibuły.

Pierwszy etap pracy to przygotowanie doniczki dla naszej Poisencji. W tym celu przecinamy rolkę na pół i malujemy ją dowolną farbką. Ładnie wygląda na przykład złoty kolor. Zostawcie rolkę do wysuszenia i zbierzcie się teraz za przygotowanie elementów kwiatu.

dekoracje z papieru bożonarodzeniowe

Wykonanie liści Poinsecji

Aby wyciąć jednocześnie kilka listków najlepiej złożyć kartkę papieru w harmonijkę odpowiedniej szerokości, a następnie narysować na papierze kształt liścia i wyciąć go.

W kolejnym etapie za pomocą drewnianej szpatułki, lub wykałaczki rysujemy zarys liścia, dociskając szpatułkę nieco mocniej do liścia. Zerknijcie na poniższe zdjęcia. Podobnie będziemy robić z płatkami kwiatów. Zyskujemy dzięki temu bardzo ciekawy efekt – przestrzenności i naturalności. Oczywiście możecie też narysować kształty za pomocą pisaka.

Na jednego kwiatka przygotujcie w ten sposób 5 listków, a następnie przyklejcie je do rolki zgodnie z instrukcją na zdjęciu poniżej.

liście poinsecji szablon
poinsecja z papieru, gwiazda betlejemska z papieru, bibuły lub krepiny
poinsecja szablon liścia, gwiazda betlejemska z papieru
poinsecja szablon liścia
Gwiazda Betlejemska z papieru, poinsecja z papieru, dekoracje na Boże Narodzenie, ozdoby bożonarodzeniowe pomysły zrób to sam, moje dzieci kreatywnie

Jak zrobić kwiat Poinsecji z papieru?

Do wykonania 1 kwiatu potrzebujesz 5 mniejszych płatków wyciętych w “łódki” i 7 większych płatków. Aby wyciąć kilka płatków na raz, postępujcie podobnie jak przy wycinaniu liści. Następnie na wyciętych już płatkach, za pomocą szpatułki, odciśnijcie zarys struktury płatka. Dzięki temu będzie wyglądać bardziej realistycznie.

W kolejnym kroku sklejamy ze sobą największe płatki za pomocą kleju w sztyfcie, w sposób przedstawiony na zdjęciach poniżej.

poinsecja szablon
listki z papieru, płatki kwiatów z papieru, poinsecja szablon, gwiazd betlejemska szablon
prace plastyczne z papieru

Mniejsze płatki nacinamy na dole i łączymy nacięte krawędzie razem ze sobą za pomocą kleju w taki sposób, aby płatek był bardziej wypukły i podniesiony. Tak przygotowane małe płatki doklejamy od góry do dużych płatków naszej Poinsecji.

Na końcu wklejcie w środek kwiatu kilka koralików lub kuleczek z plasteliny, czy bibuły. Gotowy kwiat doklejamy do listków i nasza Poinsecja lub inaczej Gwiazda Betlejemska z papieru jest gotowa. 🙂

wycinanie kwiatków z papieru
prace plastyczne dla dzieci
samoprzylepne koraliki, perełki z klejem
Poinsecja z papieru, gwiazda betlejemska z papieru, dekoracje na Boże Narodzenie, jak zrobić gwiazdę betlejemską z papieru
Gwiazda Betlejemska z papieru, Poinsecja z papieru, dekoracje bożonarodzeniowe, moje dzieci kreatywnie pomysły na święta

Szukasz więcej ciekawych zabaw?

Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji, to polecam Wam nasze książki.

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie kilkadziesiąt pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek.

Mnóstwo kolorowych zdjęć i proste opisy, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści lub po zdjęciach.

Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie inspiracje na każdy dzień! ❤

przejdź do sklepu i pobierz darmowy fragment książki

dziennik zabaw ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie książka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »