fbpx
Moje Dzieci Kreatywnie,  zabawy plastyczne,  zrób to sam

Szopka Betlejemska DIY

Szopka Betlejemska DIY z drewnianych szpatułek i sianka. Dziś mam dla Was pomysł na wykonanie minimalistycznej i klimatycznej szopki z naturalnym i pachnącym siankiem, które dodaje niezwykły klimat. Jeśli nie macie drewnianych szpatułek, podpowiem, czym je zastąpić, a efekt i tak będzie piękny!

Do wykonania szopki potrzebujesz: sianko (można kupić w sklepie zoologicznym), drewniane szpatułki, ale mogą też być połamane na równe kawałki patyczki, klej na gorąco, kawałek materiału na szatki, dwa większe kamyki i jeden mniejszy, sznurek jutowy na aureolki, plastelinę, gwiazdka do dekoracji.

Na początku układamy z drewnianych szpatułek lub patyczków kształt szopki, a następnie sklejamy ze sobą poszczególne elementy za pomocą kleju na gorąco jak na zdjęciach poniżej.

Do sklejonej szopki doklejamy również za pomocą kleju fragmenty sianka na dole, oraz na daszku. Na szczycie przyklejamy gwiazdkę. Moja jest z dekoracji świątecznych, ale można taką gwiazdkę ulepić też z plasteliny, masy solnej lub porcelanowej.

Jak zrobić proste figurki do szopki?

Do wykonanie prostych figurek możecie użyć kamyki o różnej wielkości, plastelinę do ulepienia główki i kawałek materiału.

Z plasteliny ulepcie kuleczki i przyklejcie je do kamyków. Postać owińcie kawałkiem materiału i przyklejcie klejem na gorąco do szopki.

Następnie możecie dokleić postacią włosy z plasteliny, brodę, narysować wykałaczką oczka i buzię, oraz delikatnie narysować włosy. Na koniec możecie dokleić z jutowego sznurka aureolki. Oczywiście możecie też użyć innego sznurka np. złotego. Dodatkowo Józefowi dokleiłam drewnianą laskę z kawałka patyczka. Szopka wygląda naprawdę uroczo i klimatycznie, a przy tym przepięknie pachnie siankiem. Spróbujcie zrobić podobną u siebie w domu. 🙂

szopka betlejemska diy

Szopka Betlejemska DIY

szopka betlejemska diy, pomysł na szopkę zrób to sam, szopka z drewnianych szpatułek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »