fbpx
kreatywne dzieci
Mała motoryka,  MAŁE DZIECI,  Moje Dzieci Kreatywnie,  zabawy logiczne

Zakrętkowa zabawa dla najmłodszych

              Zakrętkowa zabawa to doskonała propozycja dla młodszych dzieci mój prawie dwuletni Michał był bardzo zaintrygowany zabawką z różnorodnych zakrętek. To świetna aktywność i trening małej rączki.

Potrzebne rzeczy:

           Rolki po papierze toaletowym, różne buteleczki lub obcięte końcówki z dużych i średnich butelek, zakręcany kartonik od napoju, taśma klejąca, folia aluminiowa lub kolorowy papier do ozdoby.

              Końcówki obciętych butelek przyklejamy taśmą lub mocnym klejem do rolek, następnie sklejamy wszystkie rolki razem, owijając je dookoła taśmą. Na koniec owijamy wszystko ładnie folią aluminiową lub papierem kolorowym i aby było bardziej trwałe można jeszcze raz dookoła owinąć taśmą.

             Zasady zabawy nie trzeba tłumaczyć, dziecko już będzie wiedziało co z tym stworem zrobić. Taka zabawa to wspaniałe ćwiczenie wzmacniające sprawność rączek dziecka i przy okazji zabawa logiczna. Dziecko uczy się dedukcji, porównując wielkość nakrętek i gwintów. Dobranie odpowiedniej nakrętki wymaga odrobiny kombinowania i manipulacji nieporadnymi jeszcze rączkami.

 

gra i zabawa

 

recykling

 

zabawki z recyklingu

 

kreatywne zabawy

 

zabawy dla malych dzieci

 

zabawy z nakretek
moje dzieci kreatywnie
zabawy dla 2 latka

Zobacz też nasz zbiór zabaw dla dzieci 6-24m


5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »