fbpx
piasek kinetyczny diy jak zrobic przepis opinie
integracja sensoryczna,  Mała motoryka,  MAŁE DZIECI,  poznajemy cyferki,  poznajemy kształty,  rozwijamy ZMYSŁY,  zabawy sensoryczne

Piasek Kinetyczny pomysły na zabawę i naukę

            Zabawa piaskiem kinetycznym  KINETIC SAND to wspaniałe doświadczenie i niezapomniane doznania zmysłowe.  Jest to jedna z ciekawszych propozycji do twórczej zabawy jak i świetny pomysł na prezent dla każdego dziecka.

kreatywne zabawy dla dzieci


Co to właściwie jest piasek kinetyczny?


             Ruchomy piasek to mieszanka czystego naturalnego piasku nietoksycznego i polimeru, który łączy ze sobą pojedyncze ziarenka masy piaskowej. Dzięki temu piasek się nie rozsypuje, a konsystencją przypomina masę niezwykle przyjemną w dotyku i relaksującą. Dlatego piasek jest wykorzystywane w wielu gabinetach terapeutycznych, w terapii SI, w terapii ręki, w przedszkolach oraz do wielu fantastycznych pomysłów na zabawę w warunkach domowych.

               KINETIC SAND nigdy nie zasycha, jest bezpieczny (w 98% składa się z czystego piasku, 2% to opatentowany polimer wiążący masę). Nasz piasek mamy już ponad rok i nic nie stracił na swojej jakości. Przechowuję go w misce, a do zabawy wysypuje do pojemnika zakupionego w Ikea. Do naszych zabaw mamy w sumie 5 kg piasku.

              Wszystkie nasze zabawy piaskiem kinetycznym możecie zobaczyć na filmie, umieszczonym na końcu postu, a przy okazji będzie mi miło, jeśli dołączysz do subskrybentów mojego kanału You Tube. Można tam znaleźć dużo ciekawych i oryginalnych inspiracji, których wkrótce będzie jeszcze więcej ?

piasek kinetyczny diy jak zrobic przepis opinie


Jak się bawić piaskiem kinetycznym


            Z piasku oprócz robienia babek, możemy budować rozmaite zamki, budowle i labirynty. Jedna z naszych zabaw to stworzenie jeża, któremu jako kolce wbijamy kolorowe patyczki lub wykałaczki. To bardzo prosta zabawa nawet dla najmłodszych dzieci, a daje dużo frajdy i trenuje małą motorykę dziecka.

piasek kinetyczny opinie

co to jest piasek kinetyczny

          Lepienie piaskowych kulek to również dająca dużo przyjemności małym rączkom zabawa. Po rozgnieceniu, granulki piasku delikatnie opadają z naszej dłoni, tworząc wrażenie jakby ją ,,opływały”. Taka zabawa niezwykle odpręża i sami zresztą przekonacie się jak chętnie będzie bawić się z dziećmi 😉

gdzie kupic piasek kinetyczny piasek kinetyczny diy jak zrobic przepis opinie

      Odciskanie dłoni, czy bosych stóp, to bardzo fajny masaż, który dostarcza oryginalnych wrażeń dotykowych. Ukrycie w piasku tajemniczych skarbów np.: szklanych kulek, muszelek, kasztanów lub kamyków i wspólne odszukiwanie ich, to niezwykle emocjonująca i przyjemna zabawa.

ktory piasek kinetyczny najlepszy

piasek kinetyczny diy jak zrobic przepis opinie zabawy dla dzieci

          Piasek kinetyczny doskonale przygotowuje dziecko do nauki krojenia nożem. Ulepienie wałeczka, czy piaskowego chlebka i pokrojenie go na kromeczki daje dziecku mnóstwo radości i śmiechu. Maluch uczy się dokładności, cierpliwości i koordynacji.

czy warto kupic piasek kinetyczny

piasek kinetyczny opinie

Wałkowanie cóż… tego nie trzeba reklamować, bo każdy maluch lubi takie zabawy, a nasz piasek idealnie się wygładza pod naciskiem wałka.

zabawy piaskiem kinetycznym

kreatywnie z dzieckiem

Każda babka z piasku kinetycznego, niezależnie od użytej formy, będzie udana i dostarczy dziecku wiele radości zarówno z budowania jak i jej psucia 😉

jaki piasek dla dziecka

Z pewnością każdy mały budowniczy doskonale będzie się bawił autkami czy koparą transportując piach na budowę zamku…

koparka dla dziecka

jaka koparka na prezent dla dziecka

zabawy sensoryczne


Nauka przez zabawę


         Po rozwałkowanym piasku możemy doskonale rysować, tworzyć szlaczki, uczyć się liter, cyferek lub sylab za pomoc drewnianej wykałaczki. Pianie po piasku zamiast kartki z pewnością zachęci każdego malucha do nauki i przygotuje małe rączki do nauki pisania w szkole.

czytanie sylabowe zabawy

nauka pisania zabawy

Zabawa w detektywów: odciskamy różne ślady i faktury, a druga osoba próbuje je odszukać i dopasować.

zabawy dla malych dzieci

Poznajemy kształty i figury geometryczne.

klocki dienesa piasek kinetyczny diy jak zrobic przepis opinie

              Piasek ma również fanatyczne właściwości umożliwiające tworzenie płaskorzeźb: portretów, zwierząt, czy budowli. Jeśli jesteś równie mocno zafascynowana tym niezwykle plastycznym i twórczym materiałem sprowadź sobie i porównaj ceny piasku na ceneo. Linkuje do piasku, z którego my korzystamy podczas zabaw.

zabawy piaskiem

w co sie bawic z chorym dzieckiem piasek kinetyczny diy jak zrobic przepis opinie


Zapraszam na film: ” piasek kinetyczny “

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<Sprawdź i porównaj ceny piasku kinetycznego na ceneo


23 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »