fbpx

Dziurawa ścianka

10 komentarzy

DIY duża motoryka gry integracja sensoryczna zabawy logiczne
Do zrobienia dziurawej ścianki sprawnościowej zainspirowały mnie duże drewnie i solidne zabawki dostępne w sklepach z pomocami edukacyjnymi.

Niestety niektóre zabawki dla dzieci kosztują ponad moje możliwości finansowe i zajmują zbyt wiele miejsca, więc stworzyłam domowy zamiennik z kartonu.Poniżej wersja oryginalna dla przedszkoli, szkół i innych placówek.  Oczywiście wykonanie o wiele bardziej profesjonalne, solidne i z przyjaznych dla dziecka materiałów. ale mój zamiennik pozwolił nam w domowym zaciszu pobawić się równie fajnie.
 źródło obrazka: www.pus.pl

Nasze zabawy


 W kartoniku wycinamy otwory w taki sposób, aby zostały przestrzenie do przekulania piłeczki z góry na dół. Następnie opisujemy cyferkami każdy otwór. Na górze zamontowałam dwie pętelki z drucika, przez które przeprowadziłam sznurek. Do sznurka na jednym końcu przyczepiłam uchwyty z drucików kreatywnych, a drugi koniec przykleiłam do plastikowego kółeczka i zabawka gotowa.

 

 

Początkowo trenowaliśmy sterownie kółeczkiem w lewo, prawo oraz góra i dół.
Następnie zaczęły się zabawy z piłeczką.

 

Pierwsze zadanie polegało na wciągnięciu piłeczki na górę w taki sposób, aby po drodze nie wpadła w wycięte otwory.

 

Potem próbowaliśmy trafić w wybrane otwory np. do dziurki numer 14 i
spisywaliśmy ilość zdobytych punktów. Jeśli ktoś zgubił kuleczkę w innym
otworze tracił kolejkę.

 

 

Michałek również był bardzo zaciekawiony:-)

 

 

Proponowana zabawka jest łatwa do wykonania samodzielnie, a dziecku daje dużo frajdy. Podczas zabawy dziecko porusza naprzemiennie rękoma w taki sposób, aby sterować kółeczkiem i doprowadzić piłeczkę w wybrane otwory. Zabawa uczy koordynacji wzrokowo-ruchowej, precyzji ruchów, koncentracji i logicznego myślenia.

 

10 comments

 1. Anonimowy

  Super pomysł, sprobuje z moja trzyletnia córcia, myślę, że może być troszke mała na bardziej zaawansowane zadania, ale z pewnością będzie to fajna zabawa.

 2. ewawojtan Post author

  Każdy z nas jest pomysłowy, tylko czasem w pędzie życia i codziennym zmęczeniu trudno coś wykombinować:-)
  pozdrawiam serdecznie i zapraszam do zabawy:-)

 3. Krzyś

  NIeźle, ale fajna zabawa, ja to też robiłem, ale z większą ilością dziurek, jednak prostota wykonania Twojego bije moje na głowe

 4. maniamamowania

  Fantastyczny pomysł, jestem pod wrażeniem, jak niewiele czasem trzeba środków, a jak wielkie korzyści z takiej zabawy. Super 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »