fbpx
DIY,  duża motoryka,  gry,  integracja sensoryczna,  zabawy logiczne

Dziurawa ścianka

Do zrobienia dziurawej ścianki sprawnościowej zainspirowały mnie duże drewnie i solidne zabawki dostępne w sklepach z pomocami edukacyjnymi.

Niestety niektóre zabawki dla dzieci kosztują ponad moje możliwości finansowe i zajmują zbyt wiele miejsca, więc stworzyłam domowy zamiennik z kartonu.Poniżej wersja oryginalna dla przedszkoli, szkół i innych placówek.  Oczywiście wykonanie o wiele bardziej profesjonalne, solidne i z przyjaznych dla dziecka materiałów. ale mój zamiennik pozwolił nam w domowym zaciszu pobawić się równie fajnie.
 źródło obrazka: www.pus.pl

Nasze zabawy


 W kartoniku wycinamy otwory w taki sposób, aby zostały przestrzenie do przekulania piłeczki z góry na dół. Następnie opisujemy cyferkami każdy otwór. Na górze zamontowałam dwie pętelki z drucika, przez które przeprowadziłam sznurek. Do sznurka na jednym końcu przyczepiłam uchwyty z drucików kreatywnych, a drugi koniec przykleiłam do plastikowego kółeczka i zabawka gotowa.

 

 

Początkowo trenowaliśmy sterownie kółeczkiem w lewo, prawo oraz góra i dół.
Następnie zaczęły się zabawy z piłeczką.

 

Pierwsze zadanie polegało na wciągnięciu piłeczki na górę w taki sposób, aby po drodze nie wpadła w wycięte otwory.

 

Potem próbowaliśmy trafić w wybrane otwory np. do dziurki numer 14 i
spisywaliśmy ilość zdobytych punktów. Jeśli ktoś zgubił kuleczkę w innym
otworze tracił kolejkę.

 

 

Michałek również był bardzo zaciekawiony:-)

 

 

Proponowana zabawka jest łatwa do wykonania samodzielnie, a dziecku daje dużo frajdy. Podczas zabawy dziecko porusza naprzemiennie rękoma w taki sposób, aby sterować kółeczkiem i doprowadzić piłeczkę w wybrane otwory. Zabawa uczy koordynacji wzrokowo-ruchowej, precyzji ruchów, koncentracji i logicznego myślenia.

 

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »