fbpx
DIY,  integracja sensoryczna,  Mała motoryka,  twórczość,  zabawy sensoryczne

Jak zrobić pompon z włóczki?

        Dziś pokażemy Wam, jak zrobić pompon z włóczki. To nie tylko fajna dekoracja w pokoju, ciekawy element stroju czy zabawka DIY dla kota, ale również rozwijająca zabawa dla dzieci.

jak zrobić pompon z włóczki

         Do zrobienia pomponów potrzebujecie dwóch rolek po papierze, włóczki i nożyczek. Wykonanie pomponika możecie zobaczyć krok po kroku na naszym filmie. Na końcu poznacie naszego kota Carlosa, który bardzo upodobał sobie nasze zabawki DIY.

         Pomponiki wykonywałam również w grupie dzieci 3-4 letnich i wszystkie maluchy przy mojej niewielkiej pomocy poradziły sobie doskonale, więc można również takie zajęcia przeprowadzić w grupie przedszkolnej.

        Wykonywania pomponów uczy dzieci cierpliwości, koordynacji, a afekt końcowy daje wielką frajdę. Dzieci biegały ze swoimi pomponikami ciesząc się z samodzielnie wykonanej pracy. Do pomponików można doczepić oczka i już mamy zabawne stworki. Jeśli połączymy dwa białe pomponiki, dodamy kapelusz oczka i pomarańczowy nos, powstanie nam bałwanek. Łatwo zrobić również żółtego kurczaka, baranka, pająka i wiele innych ciekawych rzeczy… Wszystko jest kwestią Waszej wyobraźni.

łatwy sposób na pompon

jak zrobic pompon z włóczki


Zapraszam na film

oraz do subskrybowania naszego kanału You Tube


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »