fbpx
jak zrobic biret
DIY,  twórczość,  zabawy konstrukcyjne

Jak zrobić Biret? Instrukcja filmowa

              Jak zrobić Biret? To bardzo łatwe i jest to doskonały pomysł jako pamiątka dla każdego absolwenta przedszkola, klubu przedszkolaka lub na ukończenie szkoły. Wykonanie jest bardzo łatwe i tanie, a z instrukcją filmową krok po kroku każdy z Was wykona czapkę bez problemu.

           Do wykonania czapki potrzebujemy: dwie kartki z brystolu w formacie A3 w kolorze niebieskim, klej, sznurek i nożyczki. Wycinamy dwa długie paski tej samej szerokości (ok 10 cm) w których z jednej strony nacinamy zęby. Paski sklejamy razem z jeden długi pasek, który będzie rondem naszej czapki. Poniżej są zdjęcia z 2014 roku, które prezentujące wykonanie czapki, ale znajdziecie też nowe nagranie z 2017 roku i film z instrukcją wykonania biretu krok po kroku.
diy biret
                 Odcinamy równej długości sznurki i związujemy je oplatając dookoła, w ten sposób robimy “dzyndzel” do naszego Biretu. Potem poszczególne pasma sznurka rozdzielamy palcem na drobniejsze kawałki. Wszystko dobrze zobaczycie na naszej filmowej instrukcji.
biret

             Wszystkie zęby od pasków odginamy w górę, a paski sklejamy razem klejem dopasowując do wielkości głowy dziecka. W wyciętym kwadracie dopasowanym wielkością do nakrycia głowy robimy na środku otwór przez który przeprowadzamy sznurek. Z drugiej strony robimy supełek, który przymocuje nasz sznurek do czapki.

jak zrobic biret

 

Na końcu smarujemy zęby od ronda klejem i przyklejamy do górnej części czapki.

Zapraszam na filmNasz Biret już gotowy

Jeśli lubisz nasz filmy zapraszam do subskrybowania naszego kanału YouTube


jak zrobić biret

 

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »