fbpx
blogi parentingowe
DIY,  duża motoryka,  gry,  integracja sensoryczna,  Zabawy ruchowe,  zabawy sensoryczne

Wodny materac zamiast dmuchanego

           Próbowaliście kiedyś dmuchany materac zamiast powietrzem wypełnić wodą. My tak i powstała fantastyczna zabawa sensoryczna. Ubaw był nie tylko przy tworzeniu wodnego materaca, ale również w trakcie korzystania z niego. To idealna propozycja na ochłodę w letnie dni.

             Wodny materac wykonujemy ze zwykłego materaca dmuchanego. Wystarczy przez otwór wlać do środka wodę najlepiej zrobić to pod większym ciśnieniem. Ponieważ zawór od materaca ma zabezpieczenie trzeba je trochę wcisnąć do środka i już bez problemu wlewaliśmy wodę z węża ogrodowego do materaca. Całość świetnie widać na naszym filmie na końcu postu. Będzie nam bardzo miło jeśli dołączycie do grona naszych subskrybentów na You Tube. Z dnia na dzień jest co raz więcej inspirujących filmów z zabawami i pomysłami na twórcze spędzanie czasu.

wodny materac

                  Chwila moment i materac już falował wypełniony wodą, Michałek był zachwycony i od pierwszych chwil chciał wypróbować wszelkie możliwe ewolucje. Skoki, ślizgi i fikołki… Śmiechom nie było końca! Materac wytrzymał naprawdę sporo naszych zabaw i jest nadal cały.

zabawy sensoryczne

 

zabawy ruchowe dla dzieci

 

jak zrobic materac wodny

 

duza motoryka dzieci

Dla lepszego poślizgu co jakiś czas przed skokiem polewaliśmy materac z wierzchu większą ilością wody.

zabawy na lato dla dzieci

 

jak zrobic wodny materac

            To świetna propozycja zabawy dla dzieci w każdym wieku, a nawet dorosłych, tu nie ma co myśleć tylko trzeba spróbować. Jeśli Wam się podoba, to śmiało możecie udostępniać i korzystać z inspiracji  🙂

kreatywne zabawy


Zapraszam na film i do subskrybowania


 

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »