fbpx
dekoracje,  DIY,  Polecamy,  twórczość,  warsztaty

Wypożycz choinkę na święta i oddaj naturze więcej drzewek!

          Co roku na święta wycinanych jest w Polsce ponad 6 mln choinek. Wszystko po to, aby tylko na kilka chwil przyozdobić wnętrza naszych domów. A co powiecie na wypożyczalnię choinek, która nie tylko pożyczy Wam choinkę na święta, ale w zamian za to posadzi jeszcze 10 dodatkowych choinek 🙂

        W tym roku już po raz drugi Volvo Polska rusza z akcją wypożyczania żywych choinek w doniczkach. W całej Polsce czeka na Was, aż 500 drzewek. My już mamy w domu naszą choinkę. Zobacz, jak łatwo możesz cieszyć się świętami, żywą choinką i jednocześnie zadbać o naturalne środowisko.


Dlaczego warto wypożyczyć choinkę?


          Od dziecka kocham magię Bożego Narodzenia za różne zapachy, wspólne kolędowanie i spotkania z bliskimi. Żywa choinka zawsze przywołuje we mnie wspomnienia, dlatego nie wyobrażam sobie bez niej świąt. Jednak ostatnie kilka lat świadomie nie ścinamy już choinek w lesie, tylko kupujemy  je w doniczkach.

      Po świętach każda nasza choinka jest sadzona w ogródku i cieszy nas znacznie dłużej niż kilka tygodni w domu. Dlatego tak bardzo spodobał mi się pomysł wypożyczenia choinki na święta z opcją oddanie jej potem naturze.

            Jest wiele powodów, dla których wypożyczenie choinki jest lepsze niż kupowanie ściętego drzewka. Przede wszystkim działasz w zgodzie z naturą. Do domu dostajesz drzewko zadbane i ukorzenione, pochodzące ze sprawdzonego źródła. Dzięki temu tradycja żywej choinki w Waszym domu nadal trwa i możecie cieszyć się pięknym i pachnącym drzewkiem.

          Sztuczne i cięte drzewka pozostawiają niestety o wiele większy ślad węglowy, niż nam się wydaje. W przypadku plastikowej choinki musielibyśmy jej używać przez minimum 10 lat, aby była bardziej ekologiczna od prawdziwego drzewka. Cięte drzewko również musi być zutylizowane, co również nie jest obojętne dla środowiska. Choinka z wypożyczalni jest więc fantastycznym wyborem. Po świętach wróci do szkółki leśnej, gdzie zostaje ponownie zasadzona.

         Dorosła sosna produkuje zapas tlenu dla trzech osób, a pochłania tyle CO2 ile wytwarzają dwa gospodarstwa domowe. Szkodząc naturze, szkodzimy też samym sobie. Dlatego warto zmienić podejście do tradycji żywych choinek i nie tylko przestać je wycinać, ale zacząć okazywać troskę o nasze otoczenie i naturę.


Jak wypożyczyć choinkę?


          Wystarczy przyjść do jednego z wybranych autoryzowanych dealerów Volvo od 17 do 22 grudnia i wypożyczysz swoją choinkę za 55 zł. Uczciwie ostrzegam: ilość choinek na cała Polskę jest ograniczona- jest ich 500 i czekają na Wasze przybycie 🙂 Poniżej przeczytasz gdzie możesz wypożyczyć choinkę. A jeśli jesteś z Trójmiasta, to możesz przy okazji spotkać się razem ze mną na świątecznych warsztatach w salonie Volvo Drywa w Gdańsku.


Jak dbać o żywe drzewko?


            Choinka spędzi w Waszym domu dwa tygodnie, to żywe drzewko i jego życie jest teraz w Waszych rękach. W tym czasie choinka nie może się przegrzać, więc trzeba o nie odpowiednio dbać. To również świetna nauka odpowiedzialności i proekologicznych zachowań u dzieci.

          Drzewko powinno stać jak najdalej od kaloryfera, czy kominka i nie bezpośrednio na ogrzewanej podłodze. W czasie pobytu w Waszym domu choinka powinna być podlana cztery razy tak, żeby woda wypłynęła z doniczki i wypełniła podstawkę.

            Pamiętaj, żeby nie odcinać korzeni, gałęzi, igieł czy pędów. Możecie jak najbardziej przystroić choinkę, tak jak my używając bombek, lampek i dekoracji, które z łatwością potem zdejmiecie. Nie wolno natomiast pokrywać choinki sztucznym śniegiem i sprejami nabłyszczającymi. Takie podejście uczy dzieci delikatności, szacunku do przyrody i troski o przyszłość naszej planety. Dlatego tak bardzo cenię sobie możliwość wypożyczenia żywej choinki na święta, a potem oddania jej naturze.

          Akcja wypożyczalnia choinek Volvo jest organizowana już po raz drugi. W tym roku marka ufundowała 500 choinek, a dodatkowo za każde wypożyczone drzewko zostanie zasadzonych kolejnych dziesięć, co łącznie umożliwi zwrócenie naturze 5 tysięcy choinek.

         Volvo od lat zachęca do podejmowania odpowiedzialnych, proekologicznych decyzji z myślą o ochronie środowiska naturalnego i zapobieganiu niekorzystnym zmianom klimatycznym.
Marka wierzy w długofalowe rozwiązania, które zapewniają korzystny wpływ na środowisko naturalne i życie człowieka. Małymi krokami każdy z nas może pomóc w dbaniu o to, co daje nam natura.


Adresy salonów biorących udział w akcji wypożyczalnia choinek volvo znajdziecie poniżej:

www.choinkavolvo.pl


           Choinkę może  wypożyczyć każda zainteresowana osoba.  Jedynym warunkiem jest pozostawienie opłaty za wypożyczenie w wysokości 55 zł, co stanowi symboliczne zobowiązanie do dbania o drzewko i zwrócenia go do ponownego zasadzenia w szkółce. W dniach 17 – 22.12.2018r. wystarczy wybrać się do wybranego salonu Volvo. Lista miejsc i adresów jest w linku powyżej. A ja mam dla Was dodatkową niespodziankę!


Rodzinne warsztaty świąteczne

w salonie Volvo Drywa w Gdańsku


           Już 22 grudnia w sobotę w godzinach 10-14 w salonie Volvo w Gdańsku będzie organizowany kiermasz akcesoriów oraz rodzinne warsztaty świąteczne, które osobiście będę miała przyjemność poprowadzić. Czekają na Was pyszne słodkości oraz niespodzianki dla najmłodszych. Szczegóły oraz ewentualna rezerwacja miejsc w linku: Volvo Drywa Gdańsk.

          Udział w warsztatach jest całkowicie bezpłatny, a ja będę miała przygotowane dla Was wszelkie potrzebne do pracy materiały.  Wykonane samodzielnie dekoracje będziecie mogli zabrać oczywiście do domu. Dlatego serdecznie Was zapraszam do wspólnego spotkania i rodzinnego tworzenia świątecznych dekoracji. Ja już nie mogę się doczekać spotkania z Wami 🙂


Po dwóch tygodniach zwróć choinkę naturze


          Zwrot choinek musi nastąpić do 5 stycznia 2019 do tego samego dealera, od którego choinka została wypożyczona. Zwrócona choinka trafia z powrotem do szkółki leśnej, gdzie może dalej rosnąć i produkować tlen.

        To jednak nie wszystko, bo Volvo we współpracy z Lasami Państwowymi za każdą choinkę która wróci do lasu, posadzą 10 kolejnych drzewek. Ja jestem zachwycona tą ideą i dlatego z wielką radością oraz dumą zostałam Ambasadorem Zrównoważonego Rozwoju i wspieram akcję wypożyczalni choinek Volvo.

           Dla mnie to nie tylko fantastyczna akcja, ale również doskonała forma edukacji dzieci. Kiedy opowiedziałam chłopcom o wypożyczalni choinek byli zachwyceni. Bo natura która nas otacza, lasy i drzewa są bezcennym elementem naszego życia.

         To na łonie natury najbardziej odpoczywamy, szukamy wyciszenia, bawimy się i spędzamy rodzinne chwile. Z myślą o przyszłości i o tym, żeby kolejne pokolenia mogły cieszyć się pięknem lasów i czystym powietrzem warto włączyć się do akcji i zadbać wspólnie o naturalne środowisko.

wypożyczalnia choinek volvo


Partnerem wpisu jest marka Volvo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »