fbpx
ewa wojtan moje dzieci kreatywnie
BOŻE NARODZENIE,  dekoracje,  DIY,  inspiracje,  twórczość,  zrób to sam

Jak zrobić stroik na stół wigilijny? Film krok po kroku

            Jak zrobić stroik na stół wigilijny? Takie pytania dostaję co raz częściej, wiec postanowiłam nagrać dla Was filmik z kilkoma pomysłami na wykonanie takiego stroika z możliwością różnorodnej aranżacji. Z pewnością taki samodzielnie wykonany stroik wprowadzi wspaniały świąteczny klimat na Waszym stole.

          Do wykonania stroika potrzebujesz: zielone gałązki na przykład sosny, jodły, czy świerku, floret z gąbką florystyczną do kupienia w internecie, kwiaciarni lub w ogrodnictwie. Taki floret jest bardzo wygodny i ułatwia wykonanie różnorodnych kompozycji florystycznych. Plastikowy stelaż stabilizuje kompozycję, a uchwyt jest pomocny w jej przenoszeniu.Przydadzą się też dwie świece i elementy dekoracyjne do wykończenia stroika. Wszystko będziemy mocować za pomocą kleju na gorąco lub drucikami tak jak pokazuję na filmie.

         Stroik bożonarodzeniowy zaczynamy od wykonania podstawy z zielonych gałązek. Dzięki temu, że nasz stroik będzie wykonany w podstawie z gąbki florystycznej dłużej zachowa świeżość. Samo wykończenie stroika i dekoracje możecie wykonać w różnych stylach i kolorystyce. Ważne jest, aby nie mieszać zbyt wielu kolorów i wzorów i trzymać się jakieś określonej tonacji. Na filmie pokazuję kilka propozycji. Trzymając się tych prostych zasad z pewnością każdy wykonany przez Was stroik będzie piękny, klimatyczny i elegancki.


Zapraszam na film i do subskrybowania naszego kanału YouTube


              Poniżej możecie zobaczyć kilka moich propozycji. Zapewne jeszcze wkrótce dorzucę kolejne zdjęcia, bo będę bliżej świąt robić kolejne stroiki dla rodziny. 🙂 Taki stroik to również piękny prezent świąteczny dla mamy, czy kogoś bliskiego. Wniesie na pewno dużo radości, bo prezenty od serca są najpiękniejsze. Mnie na przykład wykonywanie takich dekoracji pozwala się zrelaksować, poczuć ducha świąt i sprawia mi ogromną satysfakcję.

           Uwielbiam zapach świąt, choinki, sianka to działa kojąco, a stroik wykonany ze świeżych zielonych gałązek wnosi wspaniały klimat i magię.

jak zrobić stroik świąteczny, stroik na wigilijny stół diy, stroik bożonarodzeniowy, dekoracja stołu na święta Bożego Narodzenia

stroik bożonarodzeniowy jak zrobić, stroik na wigilijny stół, ozdoby bożonarodzeniowe

dekoracje świąteczne do samodzielnego wykonania, stroiki na święta bożego narodzenia

stroik jak zrobić, instrukcja wykonania stroika bożonarodzeniowego, dekoracje świąteczne diy

jak zrobić stroik na boże narodzenie, stroik świąteczny, stroik na stół

jak zrobić stroik świąteczny na stół, stroik bożonarodzeniowy, stroik na boże narodzenie, dekoracje świąteczne diy

stroik świąteczny na boże narodzenie, stroik na wigilijny stół, jak zrobic stroik film

 

stroik świąteczny diy, stroin na boże narodznie na stół, stroik na wigilijny stół, dekoracje na boże narodzenie

 

stroiki bozonarodzeniowe, stroiki świąteczne, jak zrobic stroik na świeta bożego narodzenia

          Wykonanie świątecznego stroika jest naprawdę łatwe. W podstawę, czyli nasz w gąbkę wbijam najpierw dwie świece, a dopiero potem wokół nich będę aranżować ułożenie gałązek. Przygotowane różnej wielkości gałązki wbijamy delikatnie w gąbkę florystyczną zaczynając od dołu. Możemy układać gałązki pod różnym kontem. Na początek te większe nadające kształt całości, a potem mniejszymi gałązkami uzupełniamy wolne przestrzenie. Dokładni tak, jak pokazuję na filmie. Gąbkę będziemy zwilżać wodą dopiero na końcu.

       Gdy podstawa naszego stroika jest już gotowa możemy zaaranżować układ naszych dekoracji. Na początku ich nie mocuję, aby upewnić się, co chce ułożyć i w którym miejscu. Gdy plan dekoracji jest już gotowy mocuję wszystko za pomocą kleju na gorąco lub drucików. Po chwili mogę cieszyć się piękna dekoracją. Jestem pewna, że i Wasze stroiki wyjdą przepięknie.

 


Jak zrobić stroik świąteczny z sianka?


         Dwa lata temu robiła tez bardzo ciekawy stroik z sianka. Możesz zobaczyć jak zrobić stroik z sianka klikając na poniższe zdjęcie. Choć ten stroik jest zupełnie inny od prezentowanych dzisiaj, to też ma swój klimat i zapach.

jak zrobić wieniec świąteczny

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »