fbpx
jak zrobić wieniec swiateczny
BOŻE NARODZENIE,  DIY,  recykling,  twórczość,  warsztaty,  zabawy plastyczne

Świąteczny stroik wieniec z sianka

              Przygotowania do świąt to czas wyciszenia, refleksji i tworzenia w naszym otoczeniu prawdziwej atmosfery świąt Bożego Narodzenia. Dla mnie zapach choinki, sianka, pierników, pomarańczy i kuchennych potraw to niezwykły klimat, który przywołuje wspomnienia z dzieciństwa. Dlatego dziś pokażę Wam jak łatwo możecie wykonać piękny stroik na stół z siana i kilku dodatków.

            Do stworzenia wieńca potrzebujecie: stare gazety lub duży arkusz szarego papieru pakowego, sianko kupione na przykład w sklepie zoologicznym, sznurek, nożyczki, dekoracje do stroika takie jak szyszki, bombki, suszone pomarańcze, laski cynamonu, perełki, ozdoby z masy porcelanowej itp. Przepis na masę porcelanową znajdziesz tutaj. Jako podstawę do świec użyłam trzech kieliszków do wina, a świece wybrałam w trzech różnych wielkościach. Całość wykonania krok po kroku możecie zobaczyć na filmie na końcu postu lub na moim kanale YouTube.

             Pierwszy raz pokazuję trochę siebie w trakcie pracy mam nadzieję, że wypadło dobrze. Przy okazji jeśli się Wam podoba, będzie mi bardzo miło jeśli dacie kciuka, udostępnicie lub subskrybujecie mój kanał YouTube. Z tygodnia na tydzień jest tam więcej inspiracji na zabawy z dziećmi, naukę, prace plastyczne i tworzenie różnych ciekawych dekoracji do domu.

z czego zrobic wieniec

             Do wykonania podstawy wieńca użyłam dużego arkuszu papieru. Zwinęłam go w rulon zagniotłam i związałam sznurkiem. Dokładnie widać to na filmie. Teraz biorę garść sianka przykładam do papierowej podstawy i owijam go sznurkiem tworząc fragment wieńca. Czynność powtarzam, aż całość nabierze kształtu wieńca z siana.

Blogi DIY

jak zrobic wianuszek

         Wieniec pięknie pachnie i czeka teraz na drobne dodatki.  Jeśli dobrze go owiniemy sznurkiem w kolorze sianka podstawa będzie wyglądała bardzo estetycznie. Możemy użyć nasz wieniec do wykonania stroika na stół lub wieńca do powieszenia. Wybrane ozdoby montujemy zaczepiając je kawałkiem cienkiego drucika. Na zdjęciach kilka pomysłów na aranżację stroika.

jak zrobic podstawę wienca

stroik na świeta

dekoracje diy Boże narodzenie

pomysły na dekorację stołu

dekoracje ze słomy

jak udekorowac stól na świeta

Świąteczny stroik wieniec z sianka

blogi diy

 


Zapraszam na krótki film instruktażowy krok po kroku


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »