fbpx
choinka praca plastyczna, rosnąca choinka, rosnące farby
BOŻE NARODZENIE,  DIY,  eksperymenty,  masa solna,  twórczość,  zabawy plastyczne,  zrób to sam

Rosnąca choinka praca plastyczna

            Rosnąca choinka, to nasze coroczne zadanie w kalendarzu adwentowym. Niedawno na blogu pojawił się przepis na rosnące farby. Tym razem wykorzystaliśmy nasze magiczne farby do stworzenia rosnącej choinki. Zabawa jest świetna, a efekty naprawdę ciekawe z pewnością Waszym dzieciom się spodoba.

            Przepis na rosnące farby jest bardzo prosty, a czas wykonania to zaledwie kilka minut. Składniki na rosnące farby są dostępne w kuchni każdego z Was. Wystarczy po jednej równej porcji soli, mąki oraz wody. Te trzy składniki mieszamy razem i powstaje nam bazowa masa do rosnących farb.    Masę bazową możemy zabarwić barwnikami spożywczymi, startą kredą lub farbami. Doskonale każdą z tych czynności możecie zobaczyć na naszym filmie instruktażowym  zamieszczonym na końcu artykułu.

         Jeśli lubicie nasze filmowe relacje i pomysły na zabawy to koniecznie dołączcie do subskrybentów naszego kanału You Yube. Inna opcja to stworzenie pracy plastycznej z podstawowej masy bez kolorów i po wypieczeniu pomalowanie rysunku farbami. W taki sposób uzyskamy podobny efekt rysku 3D.

rosnace farby przepis

      Naszą choinkę wykonaliśmy z masy bazowej zabarwionej na zielono barwnikiem spożywczym. Jeśli nie macie barwnika można użyć farby plakatowej lub innej podobnej.

rosnące farby przepis

Farbę nakładamy łyżeczką na kartkę z bloku technicznego.

puchnące farby

 

prace plastyczne Boże narodzenie


Wypiekanie prac z mikrofali lub piekarniku


          Farby po wypieczeniu w kuchence mikrofalowej przez około 30 sek. na mocy 800W wysychają, twardnieją i unoszą się i tworząc piękny wielobarwny efekt spieczenia. Wielu z Was pytało czy zamiast kuchenki mikrofalowej można użyć piekarnika. Sprawdziliśmy to i tak można ale… Trwa to znacznie dłużej i trzeba obserwować, aby choinka się nie spiekła, tak jak zobaczycie to na naszych zdjęciach poniżej. W piekarniku wypiekaliśmy około kilku minut w temp 200C ale przez nasze gapiostwo i uzyskaliśmy efekt spieczonej brązowej choinki 😉 na szczęście brokat sprawił, że choinka ma nawet swój klimat.

        Tak więc zabawa jak najbardziej fajna, bo składa się zarówno z elementu tworzenia, eksperymentowania, a za każdym razem uzyskujmy inny efekt 🙂 Możemy tym sposobem stworzyć zarówno ciekawą prace plastyczną jak również kartkę świąteczną.

masa solna wypiekanie

techniki plastyczne

rosnace farby

            Nasza choinka po wypieczeniu w mikrofali uzyskała fajny efekt 3D, który dodatkowo wzmocniliśmy nanosząc na pracę klej i posypując ją brokatem. Przed wypieczeniem choinki na masę można pookładać duże kryształki soli, po wypieczeniu będą ładnie się trzymać i mienić niczym dekoracja. Na końcu można też dodać cekiny lub inne ozdoby w zależności od gustu i chęci dziecka.

prace plastyczne na świeta pomysły

choinka praca plastyczna

kartki świąteczne pomysły

rosnąca choinka praca plastyczna

              A tu nasza spieczona choinka z piekarnika 😉 na szczęście brokat uratował sytuację. Choinkę można też pomalować farbami lub farbą w sprayu.

masa solna

choinka praca plastyczna

techniki plastyczne

 


Przepisem na rosnące farby

zapraszam na film i do subskrybowania naszego kanału YouTube


kartki świateczne diy

Szukasz więcej ciekawych zabaw?

Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji, to polecam Wam nasze książki.

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie kilkadziesiąt pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek.

Mnóstwo kolorowych zdjęć i proste opisy, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści lub po zdjęciach.

Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie inspiracje na każdy dzień! ❤

przejdź do sklepu i zobacz nasze książki

dziennik zabaw ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie książka

Jeden komentarz

  • Kasia

    Świetna sprawa, właśnie zrobiłam choinkę, upiekłam w normalnym piekarniku, ok. 20 minut bez termoobiegu 200 stopni, wyszło super 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »