fbpx

Rosnąca choinka praca plastyczna

1 Reply

DIY eksperymenty masa solna twórczość zabawy plastyczne
choinka praca plastyczna

            Niedawno na blogu pojawił się przepis na rosnące farby. Tym razem wykorzystaliśmy nasze magiczne farby do stworzenia rosnącej choinki. Zabawa jest świetna, a efekty naprawdę ciekawe z pewnością Waszym dzieciom się spodoba.

            Przepis na rosnące farby jest bardzo prosty, a czas wykonania to zaledwie kilka minut. Składniki na rosnące farby są dostępne w kuchni każdego z Was. Wystarczy po jednej równej porcji soli, mąki oraz wody. Te trzy składniki mieszamy razem i powstaje nam bazowa masa do rosnących farb.    Masę bazową możemy zabarwić barwnikami spożywczymi, startą kredą lub farbami. Doskonale każdą z tych czynności możecie zobaczyć na naszym filmie instruktażowym  zamieszczonym na końcu artykułu. Jeśli lubicie nasze filmowe relacje i pomysły na zabawy to koniecznie dołączcie do subskrybentów naszego kanału You Yube. Inna opcja to stworzenie pracy plastycznej z podstawowej masy bez kolorów i po wypieczeniu pomalowanie rysunku farbami. W taki sposób uzyskamy podobny efekt rysku 3D.

rosnace farby przepis

      Naszą choinkę wykonaliśmy z masy bazowej zabarwionej na zielono barwnikiem spożywczym.

rosnące farby przepis

Farbę nakładamy łyżeczką na kartkę z bloku technicznego.

puchnące farby

 

prace plastyczne Boże narodzenie

          Farby po wypieczeniu w kuchence mikrofalowej przez około 30 sek. na mocy 800W wysychają, twardnieją i unoszą się i tworząc piękny wielobarwny efekt spieczenia. Wielu z Was pytało czy zamiast kuchenki mikrofalowej można użyć piekarnika. Sprawdziliśmy to i tak można ale… Trwa to znacznie dłużej i trzeba obserwować, aby choinka się nie spiekła, tak jak zobaczycie to na naszych zdjęciach poniżej. W piekarniku wypiekaliśmy około kilku minut w temp 200C ale przez nasze gapiostwo i uzyskaliśmy efekt spieczonej brązowej choinki 😉 na szczęście brokat sprawił, że choinka ma nawet swój klimat.

        Tak więc zabawa jak najbardziej fajna, bo składa się zarówno z elementu tworzenia, eksperymentowania, a za każdym razem uzyskujmy inny efekt 🙂 Możemy tym sposobem stworzyć zarówno ciekawą prace plastyczną jak również kartkę świąteczną.

masa solna wypiekanie

 

techniki plastyczne

rosnace farby

            Nasza choinka po wypieczeniu w mikrofali uzyskała fajny efekt 3D, który dodatkowo wzmocniliśmy nanosząc na pracę klej i posypując ją brokatem. Przed wypieczeniem choinki na masę można pookładać duże kryształki soli, po wypieczeniu będą ładnie się trzymać i mienić niczym dekoracja. Na końcu można też dodać cekiny lub inne ozdoby w zależności od gustu i chęci dziecka.

prace plastyczne na świeta pomysły

choinka praca plastyczna

kartki świąteczne pomysły

 

rosnaca choinka praca plastyczna

              A tu nasza spieczona choinka z piekarnika 😉 na szczęście brokat uratował sytuację. Choinkę można też pomalować farbami lub farbą w sprayu.

masa solna

choinka praca plastyczna

techniki plastyczne

kartki świateczne diy


Zapraszam na film z przepisem na rosnące farbyZobacz też nasze zabawy z klockami Geomag: >klik<


klocki konstrukcyjne

1 comment

  1. Kasia

    Świetna sprawa, właśnie zrobiłam choinkę, upiekłam w normalnym piekarniku, ok. 20 minut bez termoobiegu 200 stopni, wyszło super 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »