fbpx

Rosnące farby prosty przepis

13 komentarzy

DIY eksperymenty twórczość zabawy plastyczne zabawy sensoryczne

        Lubicie wspólne eksperymenty i twórcze zabawy z dziećmi? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Was samodzielne stworzenia farb, które w kilka sekund po włożeniu do kuchenki mikrofalowej rosną i tworzą piękną wielobarwną  strukturę. Moi chłopcy byli zachwyceni.

         Przepis na rosnące farby jest bardzo prosty, a czas wykonania to zaledwie kilka minut. Pomysł na ten post podesłała jedna z moich stałych czytelniczek, która na co dzień pracuje w przedszkolu. Składniki na rosnące farby są dostępne w kuchni każdego z Was. Wystarczy po jednej równej porcji soli, mąki oraz wody. Te trzy składniki mieszamy razem i powstaje nam bazowa masa do rosnących farb.

rosnące farby przepis

 przepis na farby

           Masę bazową możemy zabarwić barwnikami spożywczymi, startą kredą lub farbami. Doskonale każdą z tych czynności możecie zobaczyć na naszym filmie instruktażowym  zamieszczonym na końcu artykułu. Jeśli lubicie nasze filmowe relacje i pomysły na zabawy to koniecznie dołączcie do subskrybentów naszego kanału You Yube. Inna opcja to stworzenie pracy plastycznej z podstawowej masy bez kolorów i po wypieczeniu pomalowanie rysunku farbami. W taki sposób uzyskamy podobny efekt rysku 3D.

rosnące farby jak zrobic

zabawy plastyczne

                 Farby po wypieczeniu w kuchence mikrofalowej przez około 30 sek. na mocy 800W wysychają, twardnieją i unoszą się i tworząc piękny wielobarwny efekt spieczenia.

farby 3D

rosnące farby (6)

rosnące farby (7)

      Takie kreatywne zabawy z samodzielnym tworzeniem farb niezwykle pobudzają dziecięcą wrażliwość i twórczość artystyczną. Efekt rośnięcia jest elementem zaskoczenia i ekscytacji, dlatego maluchy tak chętnie tworzą kolejne prace wymyślając co raz ciekawsze pomysły.

rosnące farby (8)

kreatywne blogi

pomysly na prace plastyczne

prace plastyczne w przedszkolu

blogi parentingowe

zabawy sensoryczne


Zapraszam na film

Dołącz do subskrybentów naszego kanału YOU TUBE


13 comments

 1. Dominika

  czy można czymś innym zastąpic mikrofalówke bo nie posiadam takowej u siebie a pomysł jest bardzo fajny

 2. alicja

  Zrobiliśmy dzisiaj.Super pomysł!Prosty w wykonaniu i tani (jako barwnika użyłam barwnik do jajek z Wielkanocy,wyszly piękne kolory)a efekt bardzo ciekawy i malowanie naprawdę wciagnelo moje dzieci:-) Dziękuję!

 3. Anonim

  Proponiję wypróbować również piankę do golenia, wikol i barwniki spożywcze. Farba po wyschnięciu jest puchata.

 4. Lui

  Tak, my próbowaliśmy 🙂 piekarnik nagrzany na 180 stopni, około minuty do 1,5 minuty pieczenia i również fajny efekt. Świetny pomysł Pani Ewo! Dziękujemy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Translate »