fbpx
DIY,  eksperymenty,  twórczość,  zabawy plastyczne,  zabawy sensoryczne,  zrób to sam

Rosnące farby prosty przepis

        Lubicie wspólne eksperymenty i twórcze zabawy z dziećmi? Jeśli tak, to z pewnością zainteresuje Was samodzielne stworzenia farb, które w kilka sekund po włożeniu do kuchenki mikrofalowej rosną i tworzą piękną wielobarwną  strukturę. Moi chłopcy byli zachwyceni.

         Przepis na rosnące farby jest bardzo prosty, a czas wykonania to zaledwie kilka minut. Pomysł na ten post podesłała jedna z moich stałych czytelniczek, która na co dzień pracuje w przedszkolu. Składniki na rosnące farby są dostępne w kuchni każdego z Was. Wystarczy po jednej równej porcji soli, mąki oraz wody. Te trzy składniki mieszamy razem i powstaje nam bazowa masa do rosnących farb.

rosnące farby przepis

 przepis na farby

           Masę bazową możemy zabarwić barwnikami spożywczymi, startą kredą lub farbami. Doskonale każdą z tych czynności możecie zobaczyć na naszym filmie instruktażowym  zamieszczonym na końcu artykułu. Jeśli lubicie nasze filmowe relacje i pomysły na zabawy to koniecznie dołączcie do subskrybentów naszego kanału You Yube. Inna opcja to stworzenie pracy plastycznej z podstawowej masy bez kolorów i po wypieczeniu pomalowanie rysunku farbami. W taki sposób uzyskamy podobny efekt rysku 3D.

rosnące farby jak zrobic

zabawy plastyczne

                 Farby po wypieczeniu w kuchence mikrofalowej przez około 30 sek. na mocy 800W wysychają, twardnieją i unoszą się i tworząc piękny wielobarwny efekt spieczenia.

farby 3D

rosnące farby (6)

rosnące farby (7)

      Takie kreatywne zabawy z samodzielnym tworzeniem farb niezwykle pobudzają dziecięcą wrażliwość i twórczość artystyczną. Efekt rośnięcia jest elementem zaskoczenia i ekscytacji, dlatego maluchy tak chętnie tworzą kolejne prace wymyślając co raz ciekawsze pomysły.

rosnące farby (8)

kreatywne blogi

pomysly na prace plastyczne

prace plastyczne w przedszkolu

blogi parentingowe

zabawy sensoryczne


Zapraszam na film

Dołącz do subskrybentów naszego kanału YOU TUBE


Szukasz więcej ciekawych zabaw?

Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji, to polecam Wam nasze książki.

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek.

Mnóstwo kolorowych zdjęć i proste opisy, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści lub po zdjęciach.

Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie inspiracje na każdy dzień! ❤

Zobacz nasze Dzienniki Zabaw

dziennik zabaw ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie książka

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »