fbpx
wielkanocne dekoracje diy
dekoracje,  DIY,  twórczość,  zabawy plastyczne

Wielkanocne dekoracje DIY, które wykonasz wspólnie z dziećmi

            Wielkanocne dekoracje DIY na ostatnią chwilę? Tak to możliwe. Zobacz, co możecie wykonać wspólnie z dziećmi w zaledwie 24h. Proste pomysły na gipsowe skorupki jaj doskonałe do wykonania efektownych stroików, tulipany na patyku z gliny samoutwardzalnej czy wielkanocny zajączek wykonany z naszego szablonu. Wszystko opisuję krok po kroku tak, że każdy z Was poradzi sobie bez problemu… przy okazji obserwując wielką radość i satysfakcję swoich dzieci.

             Zacznijmy od prostych, gipsowych skorupek jaj. Wykonanie jest bardzo podobne do piniat, które robiliśmy kiedyś z gazet i pszennej mąki. Jednak gips zastyga szybciej i sprawia, że skorupki są mocniejsze i twardsze niż piniata. Jeśli nie masz w domu gipsu, a chcecie wykonać dekoracyjne skorupki podobne do naszych, to możecie postępować zgodnie z instrukcją opisaną tu: Jak zrobić piniate?

wielkanocne dekoracje DIY


       Gipsowe skorupki jaj do dekoracji świątecznych stroików


   Do wykonania tej dekoracji potrzebujesz: gips, wodę, kawałki papieru, małe balony, szklanki i kartkę lub gazetę, aby zabezpieczyć stół.

          Papier, gazetę lub ręcznik papierowy należy podrzeć na małe kawałki. Gips rozrabiamy w misce z wodą do konsystencji gęstej śmietany. Nadmuchane małe baloniki ustawiamy na szklankach, tak, żeby się dobrze trzymały w czasie oklejania. Zobacz na zdjęciach poniżej. Teraz zamoczone w gipsie kawałki papieru przyklejamy jeden na drugi na balonie. Wystarczą dwie warstwy, aby skorupka jajka nie była za gruba. Gipsowe jaja zostawimy do wyschnięcia na około 3h.

        Po tym czasie przebijamy balon i mamy gotową piękną skorupkę jaja. Możecie ją zostawić w naturalnym białym kolorze lub pomalować dowolnymi farbkami. Takie ozdobne skorupki jaj to piękny element do świątecznej dekoracji. Bardzo lubię spędzać z dziećmi czas w taki sposób, to bezcenne chwile gdy jesteśmy razem, coś wspólnie tworzymy i przeżywamy… a przy okazji powstają wyjątkowe dekoracje hand made do naszego domu. Zobacz niżej nasze kolejne pomysły.

jak zrobic piniate

moje dzieci kreatywnie ewa wojtan blog

eksperymenty dla dzieci

eksperymenty dla dzieci

kreatywne blogi parentingowe

gipsowe jaja diy skorupki

wielkanocne dekoracje diy

 


Wielkanocny zajączek z gliny samoutwardzalnej


                      Do wykonania zajączka możecie użyć tak jak my gliny samoutwardzalnej lub masy solnej czy też ewentualnie masy porcelanowej. Glinę samoutwardzalną kupicie w marketach i sklepach papierniczych, a przepisy na masę solną ewentualnie masę porcelanową znajdziecie na blogu.

         Glinę lub inną plastyczną masę rozwałkowujemy na placek grubości około 1cm. Następnie za pomocą wykałaczki odrysowujemy szablon zajączka, możesz go pobrać poniżej w linku.

wielkanocne dekoracje diy

moje dzieci kreatywnie blog parentingowy

kreatywne dzieci blog

glina samoutwardzalna


Pobierz szablon zająca


            Odrysowany szablon wycinamy obrysowując go mocno wykałaczką. Następnie mocząc delikatnie palec w wodzie wygładzamy brzegi zająca i kładziemy go przy krawędzi stołu. Z drugiego kawałka gliny wycinamy prostokąt grubości około 0,5-1cm i doklejamy go jako podstawkę do naszego zająca. Ważne, aby robić to tak jak przedstawiłam na zdjęciu wykorzystując krawędź stołu. Nasz zajączek dopóki nie wyschnie musi leżeć na płaskiej powierzchni. Dopiero po około 12h można zajączka postawić pionowo na podstawce.

        Gotowy zajączek może pozostać w naturalnej bieli, możemy go pomalować dowolnymi farbkami i zabezpieczyć lakierem lub werniksem. My wybraliśmy opcje białego zajączka z kokardą i dzwoneczkiem z naszego czekoladowego Złotego Zajączka Lindt.

glina samoutwardzalna

dekoracje na wielkanoc diy dla dzieci


Tulipany na patyku

Wielkanocne dekoracje DIY dla najmłodszych dzieci


            To najszybsza i najprostsza dekoracja, która nadaje się nawet dla najmłodszych dzieci. Do wykonania tulipanów możecie użyć masy solnej, masy porcelanowej lub gliny samoutwardzalnej. Wystarczy rozwałkować placek grubości około 0,5 cm i odrysować za pomocą wykałaczki kształt tulipana. Następnie wbijamy delikatnie w nasze tulipany wykałaczki, które posłużą za łodyżki. Młodsze dzieci mogą próbować zrobić to samodzielnie lub przy małej pomocy rodzica. Wszystko krok po kroku pokazuję na zdjęciach poniżej.

           Tak przygotowane tulipany zostawiamy do wyschnięcia na około 12h. Po tym czasie będą gotowe, teraz wystarczy przyczepić do nich sznurkowe lub kolorowe kokardki. Tulipany można oczywiście pomalować również farbami. My zostawiliśmy wszystko w naturalnym klimacie, żeby pasowało do pozostałych dekoracji. Tulipany na patyku pięknie się prezentują wbite w ziemię w doniczce z kwiatami jako oryginalna kompozycja wielkanocna. Dzieci z wielkim zaangażowaniem i satysfakcją wykonują swoje tulipanki, świetnie się przy tym bawiąc, a Wasz wielkanocny stół zyska efektowną dekorację.

wiosenne dekoracje diy

moje dzieci kreatywnie blog parentingowy

wielkanocne dekoracje DIY

moje dzieci kreatywnie

kreatywne prace plastyczne

moje dzieci kreatywnie blog ewa wojtan

kreatywne dzieci w domu

wielkanocne dekoracje diy


Nasza coroczna świąteczna zabawa w ogródku


           Zazwyczaj święta wielkanocne spędzamy u moich rodziców, spotykając się naszą liczną wielopokoleniową rodziną na śniadaniu. Jednym z nieodłącznych elementów naszych spotkań w te Święta, jest poszukiwanie przez dzieci jajeczek i zajączków ukrytych w ogródku.

           Dzieci zawsze z radością czekają na ten moment, gdy będą mogły wybiec do ogródka w poszukiwaniu ukrytych słodkości. Obserwowanie ich roześmianych buziek, ekscytacji i emocji jest dla mnie zawsze niesamowitym przeżyciem. Dzieciństwo trwa tak krótko, że bardzo cenię takie rodzinne chwile, bo wiem, że pewnego dnia moje dzieci dorosną i przestanie ich bawić takie bieganie i szukanie ukrytych skarbów i słodkości w ogródku.  A u Was przyjęły się jakieś powtarzane co roku tradycje lub rytuały? Może też szukacie ukrytych w domu niespodzianek od zajączka, bo jeśli tak, to mam dla Was wspaniały konkurs, zerknijcie niżej.

moje dzieci kreatywnie

zabawy na wielkanoc

moje dzieci kreatywnie

wielkanocne dekoracje diy


lindt_gold_bunny_milkKonkurs z zajączkiem Lindt


         Jeśli tak jak my lubicie szukać zajączków, to mam dla Was wspaniały konkurs, który przygotowała marka Lindt. Na stronie głównej naszego bloga o tu: mojedziecikreatywnie.pl ukryłam w różnych miejscach kilka Złotych Zajączków z lindt. Spróbuj je odszukać wspólnie ze swoim dzieckiem. Prawidłową odpowiedź napiszcie na stronie Lindt TUTAJ wraz z propozycją kryjówki dla Złotego Zajączka w Waszym domu. Do wygrania słodkie niespodzianki od marki Lindt!

       Już o północy na stronie głównej naszego bloga, pojawią się złote zające, które będziecie mogli policzyć i wziąć udział w konkursie, ale tylko przez 24 godziny ?

wielkanocne dekoracje DIY


Partnerem wpisu jest marka Lindt

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »