fbpx
Mieszanie-kolorów-dla-dzieci zabawa
eksperymenty,  prace plastyczne,  twórczość,  zabawy dla 2-3 latków,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy plastyczne

Mieszanie kolorów dla dzieci – zabawa w barwienie

              Mieszanie kolorów dla dzieci, to wspaniała propozycja na zabawę plastyczną. Ponieważ zbliżają się święta Wielkanocne postanowiliśmy podczas zabawy w barwienie stworzyć piękne pisanki. Zobaczcie na naszym filmie jak niewiele trzeba, żeby zająć dziecko na dłuższy czas. To wspaniała nauka przez zabawę, a przy okazji piękna wielkanocna dekoracja.

          Do zabawy potrzebujesz: waciki kosmetyczne najlepiej owalne, jeśli chcecie robić pisanki. Nasze kupiliśmy w markecie, ale są dostępne też w drogeriach i Rossmannie. Pipetę lub pędzle, wodę, farby lub barwniki np. do jajek lub spożywcze oraz kartkę papieru najlepiej A4.

         Na kartce układamy kilka wacików obok siebie, nam zmieściło się w sumie 6 szt. Wodę barwimy farbą, bibułą lub barwnikiem na trzy podstawowe kolory: czerwony, żółty i niebieski. Dziecko nabiera pipetą lub pędzlem zabarwioną wodę i nanosi ją na waciki. Obserwujemy jak łączą się kolory i jakie barwy powstają po zmieszaniu kolorów podstawowych. Możecie to zobaczyć na naszym filmie poniżej. Po kilkunastu minutach zabawy powstały nam piękne kolorowe pisanki.

         Nasączone kolorami owalne waciki zostawimy do wyschnięcia. Po kilku godzinach możemy je przykleić do wykałaczki i będziemy mieli wielobarwną pisankę na patyku, którą możemy wbić w doniczkę z ziemią i udekorować nasze mieszkanie w wielkanocnym klimacie.

       Taka zabawy w barwienie i mieszanie kolorów to dla dzieci wielka frajda. Obserwowanie jak kolory się zmieniają nie tylko uczy, ale niezwykle pobudza wyobraźnię dziecka. Dodatkowo nanoszenie kolorów za pomocą pipety świetnie trenuje małą motorykę i przygotowuje dziecięce rączki do nauki pisania.

kreatywne dzieci w domu przedszkolu

prace plastyczne na wielkanoc

moje dzieci kreatywnie zabawy w domu przedszkolu

moje dzieci kreatywnie zabawy w domu przedszkolu

Mieszanie kolorów dla dzieci


Zapraszam na film: ” Mieszanie kolorów dla dzieci “

Będzie nam bardzo miło, jeśli zasubskrybujesz nasz kanał YouTube o tu:  >klik<


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »