fbpx
eksperymenty,  integracja sensoryczna,  twórczość,  warsztaty,  zabawy plastyczne,  zabawy sensoryczne

Malowanie pianą

          Sztuka i twórczość artystyczna daje nam wiele możliwości ekspresji. Nie od dziś wiadomo, że wyrażanie swoich emocji w sztuce pozwala się wyciszyć, uspokoić jak również przeżyć niezwykle radosne chwile. Barwy, światło, powietrze, przestrzeń, woda doskonale oddziałują na dziecięce zmysły. Dziś proponujemy Wam tworzenie obrazów za pomocą piany.

Do zabawy potrzebny jest: duży biały brystol, kilka szklanek, woda, płyn do mycia naczyń, słomki, farby lub barwniki.

          Przebieg całej naszej zabawy możecie zobaczyć na filmie na końcu postu, a przy okazji zapraszamy do subskrybowania naszego kanału You Tube jest tam już duża dawka inspiracji, a nowe sukcesywnie przybywają. Nasza weekendowa twórczość to także świetne ćwiczenie logopedyczne usprawniające narządy mowy. Do szklanek z wodą nalewamy odrobinę płynu do mycia naczyń oraz farby lub barwnika. Płyn dokładnie mieszamy i gotowe ,,barwne mieszanki” ustawiamy w kilku miejscach na białym brystolu. Najlepiej zabawę przeprowadzić na trawie lub na piasku, aby uniknąć zabrudzeń wokół.

pomysly na zabawy dla dzieci

prace plastyczne

            Teraz dzieci dmuchają do każdej ze szklanek tworząc olbrzymie ilości kolorowej mieniącej się w słońcu piany. Można również dmuchać w wytworzoną już pianę słomką tworząc w niej wielkie bańki mydlane. Zabawa daje dzieciom mnóstwo frajdy i z pewnością spodoba się każdemu z nich. Sama pamiętam tą zabawę z dzieciństwa, choć polegała tylko na dmuchaniu w szklankę z płynem bez barwnika, ale do dziś pamiętam jakie to było zajmujące,  a mam miała do zmywania cała podłogę mokrą od piany 😉

moje dzieci kreatywnie

zabawy plastyczne

kreatywne blogi

malowanie pianą

techniki plastyczne

malowanie pianą

eksperymenty dla dzieci

            Zabawę można dodatkowo urozmaicić przelewając mieszankę płynu z barwnikiem do miski. Z przeciętej butelki wykonujmy urządzenie do tworzenia piany. Za pomocą gumki recepturki mocujemy kawałek bawełnianego materiału na końcu przeciętej plastikowej butelki. Moczymy nasze urządzenie i bawełnianą końcówkę w płynie, a następnie dmuchamy przez ustnik tworząc barwne pieniste węże.

zabawy dla 4 latków

eksperymenty dla dzieci


Zapraszam na film

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »