fbpx
bez praca plastyczna
recykling,  twórczość,  warsztaty,  zabawy plastyczne

Kwiaty Bzu z popcornu praca plastyczna na wiosnę

                 Dziś niezwykle urokliwa zabawa plastyczna dla najmłodszych ale zapewniam Was, że starsze maluchy będą równie zachwycone. Maj to cudny przepełniony zapachami miesiąc. Kwitnące kwiaty Bzu zawsze wprawiają mnie w dobry nastrój. Zobaczcie jak łatwo możemy je wykonać na kartce w formie przestrzennej 3D.

          Zaprezentowane dziś  kwiaty Bzu z popcornu wykonywały 4-6 latki podczas zajęć plastycznych.

             Do wykonania pracy potrzebujecie: kartkę A4 najlepiej techniczną, klej wikol lub magic, pędzle, farby, zielony papier lub bibułę na liście i popcorn.

bez (1)

          Popcorn można kupić gotowy lub zrobić samodzielnie najlepiej bez tłuszczu, będzie się lepiej przyklejał. Najpierw dzieci rysują i wycinają liście zginając je wzdłuż na pół. Liście przyklejamy do gałązek, tak aby fragmentami odstawały od kartki tworząc przestrzenną pracę plastyczną.

kreatywne blogi parentingowe

           Następnie malujemy kartkę klejem i przyklejamy gęsto obok siebie ziarna popcornu. Jeśli chcemy, aby kwiaty były bardziej wypukłe możemy poprzyklejać kolejne ziarenka jedno na drugim. Po wyschnięciu wszystko będzie się ładnie trzymać. My byliśmy trochę ograniczeni czasem, dlatego nasz Bez nie jest tak mocno gęsty i przestrzenny, wszystko zależy od inwencji twórczej młodych artystów.

kwiaty bzu praca plastyczna

co zrobic z popcornu

zabawy plastyczne

Po wyschnięciu malujemy popcornowe kwiaty Bzu na biało lub fioletowo w zależności od wyboru małych artystów. U nas jednak wygrał kolor fioletowy 🙂

prace plastyczne wiosna

wiosenne prace plastyczne

prace plastyczne dla przedszkolaków

jak zrobic bez


Efekt końcowy

a jeśli szukacie innych pomysłów na prace plastyczne dla dzieci koniecznie zobaczcie tu:

“Prace plastyczne ponad 50 inspiracji”


prace plastyczne wiosna

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »