fbpx
drzewka z rolek, prace plastyczne jesień, moje dzieci kreatywnie, jesienne prace plastyczne, jesienne drzewo
DIY,  jesień,  recykling,  twórczość,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy plastyczne

Drzewka z rolek – jesienne witrażyki

             Drzewka z rolek w formie witrażyków to doskonały pomysł na jesienną dekorację. Wokół jest już mnóstwo kolorowych liści, warto wybrać się na wspólny spacer i pozbierać nieco darów jesieni.  Wieczorem razem z dzieckiem możecie stworzyć witrażowe drzewko z rolek. Jest to bardzo prosta praca plastyczna nawet dla małych dzieci, a daje niezwykłe efekty. Zobaczcie na naszym filmie instrukcję krok po kroku.

             Do wykonania drzewka potrzebujecie: rolki po papierze toaletowych lub ręcznikach kuchennych, szeroką, bezbarwną taśmę klejącą, nożyczki, kolorowe liście, farbki, pędzel, tekturowe talerzyki jednorazowe lub zamiennie kartkę z bloku technicznego.

            Na początku dziecko maluje rolki w odcieniach brązów, tworząc pień drzewa. Po wyschnięciu nacinamy na górze rolki boki na około 3cm, aby potem można było w nacięcia włożyć talerzyk. Zobaczysz to dokładnie na naszym filmie poniżej. W talerzyku wycinamy środek tak, aby został tylko rant. Jeśli nie mamy talerzyka możemy wyciąć taką obręcz z kartki z bloku technicznego.

          Pustą przestrzeń w naszej ramce wyklejamy szeroką, bezbarwną taśmą klejącą, uważając aby się nie przykleiła do stołu. Wykorzystując do pracy talerzyk, będzie nam znacznie łatwiej, bo rant jest uniesiony nieco wyżej od podłoża.

           Teraz obracamy talerzy klejącą stroną taśmy do góry i dziecko wykleja koronę drzewa. Już po chwili nasz kolaż z liści będzie gotowy. Teraz wystarczy włożyć witrażyk na pień drzewa i nasza prac jest już gotowa. Zapraszam na film i do subskrybowani naszego kanału YouTube.

prace plastyczne dla dzieci jesień

witrażyki dla dzieci, drzewka z rolek, jesienny witrażyk, witraż


Zapraszam na film

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu bez zaglądania cały czas do komputera i szukania inspiracji, to polecam Wam nasze książki.

W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek. 🙂

Mnóstwo kolorowych zdjęć i proste opisy, które przeciągną uwagę Twojego dziecka i zachęcą do zabawy! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści lub po zdjęciach.

Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie inspiracje na każdy dzień! ❤

dziennik zabaw ewa wojtan, moje dzieci kreatywnie książka[marka własna] #dziennikzabaw


Jeśli podobają Ci się nasze zabawy zobacz podobne wpisy


Prace plastyczne 50 inspiracji

Zabawy dla 2-3 latka ponad 50 pomysłów

Zabawy na lato 40 pomysłów na wakacje

Mała motoryka 40 zabaw wspierających naukę pisania

40 zabaw pobudzających zmysły

Wpieranie edukacji matematycznej dzieci

Jak nauczyć dziecko czytać?

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »