fbpx
maly designer
gry,  Polecamy,  twórczość,  zabawy konstrukcyjne

Mały Designer kreatywne klocki konstrukcyjne z drewna

         Kilka tygodni temu dostałam maila od jednej z czytelniczek, czy chciałbym się bliżej zapoznać z kreatywnymi klockami z drewna, które sama zaprojektowała. Podobnych maili dostaję bardzo dużo, więc podeszłam do tego sceptycznie. Jednak moje zdziwienie i zaskoczenie było ogromne, gdy zobaczyłam o jakie klocki chodzi… Czegoś podobnego jeszcze nie widziałam i doszłam do wniosku, że koniecznie muszę to pokazać na blogu szerszemu gronu rodziców.

             Zawsze szanuję moich czytelników, i jeśli coś polecam to jest to wyjątkowe, innowacyjne, ciekawe i godne Waszej uwagi. Jednym słowem nie tak łatwo uzyskać pozytywną opinię na blogu i moją rekomendację danego produktu. Kilka razy w miesiącu odmawiam, różnym osobom i firmom zaprezentowania ich produktu, bo wybieram dla Was tylko perełki. Nie jest niczym odkrywczym pokazywać wszystko, ale prawdziwą sztuką jest wyszukiwać to, co jest wartościowe i godne polecenia innym. Takim produktem są właśnie klocki Mały Designer.

maly designer

             Klocki Mały Designer to projekt mamy trójki dzieci i czytelniczki mojego bloga. Magda, która jest autorką klocków stworzyła je na potrzeby pracy dyplomowej w 2015 roku na Wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Myślę, że te wszystkie czynniki wpłynęły na to, że klocki są tak zaskakujące, innowacyjne i jednocześnie piękne w swojej prostocie.

                To tak naprawdę nie są do końca nawet klocki, tylko drewnienie elementy, które w połączeniu z gumkami recepturkami i karteczkami papieru tworzą całość… Tworzą coś dowolnego, co dziecko wymyśli, wykreuje, zmajstruje… A najpiekniejsze w tym dziecięcym tworzeniu jest otwarte myślenie, wrodzona i naturalna kreatywność naszych pociech i fakt, że nie ma tu błędnych czy gotowych odpowiedzi… Każdy projekt to nowe zadanie, nowa myśl przeniesiona ze świata wyobraźni, do rzeczywistości.

klocki konstrukcyjne dla dzieci

klocki konstrukcyjne


  Zestaw składa się z:

  • 30 różnorodnych elementów z drewna bukowego,
  • grubego worka z surowej bawełny do przechowywania
  • zestawu kolorowych gumek recepturek.

           Klocki są wykonane z największa starannością, każdy szczegół jest przemyślany i dopracowany. Wszystko możecie dokładnie zobaczyć na naszym filmie na końcu wpisu, tam też jest link do strony Mały Designer. gdzie szczegółowo są opisane różne warianty zabawy klockami.  Ja osobiście, oprócz walorów edukacyjny i twórczych, dostrzegam w klockach ogromne zalety wpływające na rozwój manualności i małej motoryki u dziecka. Manipulowanie klockami, przekładanie drewnianych drążków przez otwory w kółkach uczą dziecko prawidłowego chwytu, cierpliwości i sprawności motorycznej.

drewniane klocki dla dzieci

 

maly designer   maly designer

maly designer

pomysł na prezent dla chlopca

                Lubie się bawić z moimi dziećmi, ale przy klockach Mały Designer spędziłam z chłopcami dobre 1,5h zafascynowana i pochłonięta wspólnym projektowaniem różnych pojazdów i maszyn. W czasie zabawy rozmawiaj, stymuluj do aktywności, pytaj, wchodź z dzieckiem w interakcje to jest Wasz bezcenny czas zabawy, gdy jesteście razem, a nie obok siebie.


Zadawaj pytania:

– Jak to się nazywa ? Co chciałeś pokazać? Do czego to służy?


maly designer

maly designer

 

klocki konstrukcyjne

 

kreatywne klocki

 

zabawki edukacyjne

drewniane zabawki

maly designer

maly designer

zabawki z drewna


Zapraszam na film

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<Tu możesz zamówić klocki i przeczytać o nich jeszcze więcej:

Mały Designer


 

 

 

 

 

 

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »