fbpx
organizer na sciane
DIY,  Polecamy,  recykling,  zabawy konstrukcyjne

Organizer na ścianę z tablicy korkowej DIY

                Zawsze marzył mi się duży organizer na ścianę, gdzie miałabym pod ręką wszystkie moje kreatywne produkty. Jednak na myśl o wierceniu, przykręcaniu i tym całym bałaganie w trakcie pracy… Jakoś zawsze odkładałam ten plan na później. Ale pojawiło się na rynku zupełnie nowe rozwiązanie, dzięki któremu zmontowałam cały elegancki organizer bez wbijania gwoździ i wiercenia.

organizer na biurko

organizer na biurko

moje dzieci kreatywnie

 

organizer diy

organizer na sciane diy


Co potrzebujesz do wykonania organizera:


 

        Na początku trzeba się zastanowić, w jakim kolorze chcesz mieć swój organizer i w tym celu zakupić odpowiednie farby najlepiej akrylowe. Ja już wcześniej miałam nad biurkiem tablicę korkową pomalowaną dwukrotnie na biało. Więc teraz mogłam ją zdjąć i zabrać się za montaż elementów, które stworzą mój wymarzony organizer.

organizer na sciane z tablicy

sruby samoprzylepne

             Zawsze przed takim pracami powstrzymywała mnie niechęć do wiercenia, dlatego samoprzylepne śruby o udźwigu do 10 kg, a przy dwóch szt. do 20kg były dla mnie strzałem w dziesiątkę. Nie wiem, czy równie zadowolony był mój mąż, bo teraz wie, że w domu pozmieniam znacznie więcej rzeczy. Mocowanie różnych przedmiotów na ścianie jeszcze nigdy nie było takie proste i szybkie. Kto tak jak ja nie przepada za samodzielnym wierceniem, to ma teraz świetną alternatywę i nie musi się już dopraszać męża o powieszenie obrazka  🙂

tesa sruby samoprzylepne

jak przykleic sruby tesa

               Wystarczyło przeczytać instrukcję, a wszystko, czego potrzebowałam, aby przeprowadzić szybki montaż mojego organizer oraz jego elementów, dostępne było w zestawie. Zobacz jak to zrobić krok po kroku:

  1. Wystarczy z tyłu śruby odkleić taśmę samoprzylepną, a następnie przyłożyć śrubę do miejsca mocowania.

samoprzylepne sruby

samoprzylepne sruby

          2. Zastosuj dołączony klej, poczekaj 12 godzin i zawieś na ścianie co tylko zechcesz, uwzględniając rekomendowaną wagę. Do cięższych przedmiotów można użyć kilku śrub. Tak zrobiłam montując tablicę do ściany na dwóch śrubach.

samoprzylepne gwozdzie

samoprzylepne gwozdzie

          Teraz zabieram się za moje słoiki. Pomalowałam widoczne części pokrywek na różowy kolor, który w kilku akcentach pojawia się na moim organizerze. Jeśli zależy Wam, na estetycznym wyglądzie organizera warto wybrać dwa maksymalnie trzy kolor, które będą dominować na tablicy. U mnie jest to biel, naturalne drewno i róż. Natomiast estetycznie wykonane samoprzylepne śruby są dodatkowym elementem dekoracyjnym.

co mozna zrobic ze sloika

diy ze sloika

          W przykrywkach za pomocą gwoździ i młotka zrobiłam otwory na śruby. Na szczęście pokrywki nie są bardzo twarde, więc zrobienie otworów nie stanowiło problemu. Na tablicy przykleiłam śruby, które zapewniły solidny montaż moich słoiczków. Możecie wybrać śruby w różnych kształtach, dostosowane do różnej powierzchni oraz wagi od 1 do 10 kg zobacz tu: śruby samoprzylepne.

organizer z tablicy korkowej

co mozna zrobic ze sloikow

          W ten sam sposób powiesiłam również pojemniczki na dole mojego organizera. Wszystkie pudełka zawisły na sznureczkach i pięknie dekorują mój organizer, nadając mu klimat, a jednocześnie wszystko jest przejrzyste i praktyczne. Wszelkiego rodzaju pojemniczki można zakupić w sklepach z dekoracjami do domu.

blogi diy

blogi zrob to sam

organizer na biurko

samoprzylepne sruby tesa

          Do wybranego przeze mnie drewnianego pudełka użyte wcześniej śruby były za grube, więc wykorzystałam mniejsze śrubki samoprzylepne, które są jeszcze prostsze w montażu. Dodatkowo można w nich regulować wysokość i skrócić długość w razie potrzeby. Ja śrubki skróciłam odcinając końcówki ostrymi nożyczkami. Śruby mocujemy na mocnych plastrach mających udźwig od 1 do 3kg zobacz tu: śruby samoprzylepne.

           Takie pudełko można również powiesić używając gwoździ samoprzylepnych na przykład takich: >klik< wtedy nic nie trzeba skraca, ani kombinować, a po kilku sekundach nasze pudełko będzie zawieszone solidnie na swoim miejscu.

jak mocowac samoprzylepne sruby

organizer zrob to sam

moje dzieci kreatywnie

samoprzylepne gwozdzie

mocownie na saomoprzylepne sruby

organizer na sciane

            Miejsce na taśmy, wstążki, koronki i sznurki postanowiłam zorganizować na wielofunkcyjnym wieszaku, który jednocześnie posłużył jako ciekawy element dekoracyjny mojego organizera. Do zawieszania różnych tasiemek użyłam samoprzylepnych przezroczystych haczyków. Wystarczy przykleić je na specjalnych plastrach, które znajdziemy w zestawie. Przykładamy nasz haczyk do plastra, przytrzymujemy 5 sekund i już haczyk jest gotowy do użycia. System usuwania bez uszkodzeń jest jeszcze prostszy zobaczcie sami tu: haczyki samoprzylepne.

haczyki samoprzylepne tesa

haczyki samoprzylepne

wieszaczki samoprzylepne

organizer na sciane diy

              Mój organizer jest już prawie gotowy. Zauważcie, że znajduje się na nim jeszcze jeden świetny gadżet na moje kreatywne drobiazgi. Pojemniczki mocowane na magnes. Do tablicy przymocowałam za pomocą wcześniej opisanych śrub metalową podstawkę. W pojemniczkach pochowałam takie drobiazgi jak pomponiki, oczka kreatywne, cekiny itp. Każdy pojemniczek mogę z łatwością zdjąć i przymocować za pomocą magnesu.

             Uwielbiam ten element mojej kreatywnej tablicy. Zresztą nie tylko ja, bo dzieci też są zachwycone tym projektem i każdy z nich co chwilę przychodzi i coś ogląda, wybiera, układa, przekłada… Długo się zbierałam do takiego zorganizowania sobie przestrzeni do pracy. Dlatego tym bardziej cieszę się z efektu i zachęcam Was do podjęcia wyzwania.

              Dzięki temu, że ktoś wymyślił tak genialne śruby samoprzylepne nie musiałam nic wiercić, hałasować, brudzić, pylić i sprzątać. Ściany są całe, sąsiedzie mieli spokój, a ja w ciągu kilku godzin zrobiłam swój wymarzony organizer.

moje dzieci kreatywnie

kreatywne blogi

moje dzieci kreatywnie

organizer na sciane

Partnerem wpisu jest marka tesa

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »