fbpx
lampiony ze słoika, moje dzieci kreatywnie
dekoracje,  DIY,  Moje Dzieci Kreatywnie,  twórczość,  zabawy plastyczne

Solne lampiony za słoika DIY

         Solne lampiony za słoika to ciekawy pomysł na dekoracje, ozdoby i drobne, oryginalne prezenty dla bliskich osób. Wykonanie jest łatwe, przyjemne, a efekt bardzo ciekawy. Z taką pracą powinny poradzić sobie nawet przedszkolaki. Starsze dzieci, czy dorośli mogą już pomyśleć o jakiś ciekawszych wzorach i połączeniach.

       Do wykonania lampionów potrzebujecie: sól, kolorową kredę, klej introligatorski, wikol lub magic, słoik, talerzyki na zabarwioną kredę, lakier do włosów do utrwalenia efektu, świeczki do lampionów.


Jak zabarwić sól?


        Na początek wysypujemy sól na talerzyki. W zależności ile kolorów chcecie uzyskać tyle talerzyków potrzebujecie. Tutaj możecie zobaczyć na filmie jak barwimy sól. Dziecko pocierając kredą, kulając ją i przesuwając w różne strony po rozsypanej soli sprawia, że sól stopniowo przyjmuje kolor ścieranej kredy. Polecam do tego większe, grube kredy. Inna opcja to starcie kredy na tarce, co również spowoduje zabarwienie soli.

szybkie barwienie soli

barwienie soli, jak zabarwić sól

kolorowa sól, jak zabarwić sól, ciekawe praec plastyczne

lampiony ze słoika pomysły, inspiracje, zrób to sam lampion ze słoika, moje dzieci kreatywnie

moje dzieci kreatywnie prace plastyczne, solne lapiony, diy, zrób to sam lampiony ze słoika

moje dzieci kreatywnie lampiony ze słoika, solne lampiony

co można zrobić ze slika, lapiony ze słoika DIY, zrób to sam lampion ze słoika

barwiona sól, kolorowa sól, jak zabarwić sól


   Jak wykonać solne lampiony?


     Lampiony wykonujemy ze zwykłych szklanych słoików. Na początek smarujemy słoiki klejem zaczynając od dołu w takiej formie lub kształcie jaki chcemy zabarwić potem solą. Ja wybrałam na początek prosty efekt poziomych pasów. Możecie malować też plamy, pionowe pasy, kropki, serca lub góry. To co podpowie Wam wyobraźnia.

    Słoiki malowałam od dołu klejem i posypywałam wybranym kolorem zabarwionej soli. Potem powtarzałam czynność starając się sypać kolorową solą po boku słoika, aby zabarwić tylko świeżo pomalowany klej. Jeśli to się nie uda, to nic nie szkodzi, bo kolory pięknie będą się też przenikać.

      Na koniec po wyschnięciu przyklejamy u góry koronkę lub kokardę i spryskujemy całość lakierem do włosów, aby sól lepiej się trzymała. Nasze lampiony są już gotowe. To piękna kolorowa dekoracja, która umili nam wieczory.

kolorowy lampion ze słoika, jak zrobić lampion ze słoikia, ciekawe pomysły na wykorzystanie słoików

barwiona sól, kolorowa sól, jak zabarwić sól, co zrobić z kolorowej soli, kreatywne prace plastyczne dla dzieci

barwienie soli, jak zabarwić sól, co zrobić z kolorowej soli

lampiony ze słoika, co można zobić ze słoika, pomysły na lampiony ze słoika, solne lampiony, moje dzieci kreatywnie

   Jeśli chcecie bawić się z dzieckiem w domu, ale bez zaglądania cały czas do komputera, to polecam Wam naszą książkę. W “Dzienniku Zabaw” znajdziecie mnóstwo pomysłów na zabawy w domu, inspiracji plastycznych, przepisów na masy plastyczne oraz porad i wskazówek. 🙂

To ponad 340 stron z pomysłami i 450 kolorowych zdjęć, które przeciągną uwagę Twojego dziecka! Wszystko łatwe do znalezienia według spisu treści. Zobacz i zamów nasz “Dziennikiem Zabaw”, a na pewno znajdziecie pomysł na każdy dzień! ❤

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »