fbpx
różane drzewko
dekoracje,  DIY,  twórczość,  zabawy plastyczne

Różane drzewko szczęścia z rolki DIY

           Różane drzewko to ciekawy pomysł na wyjątkową i przestrzenną pracę plastyczną. Wykonanie drzewka nie jest trudne, a efekt końcowy z pewnością zachwyci każde dziecko. Własnoręcznie wykonane różane drzewko to doskonały pomysł na prezent dla kogoś bliskiego.

             Do wykonania różanego drzewka szczęścia potrzebujesz: kartkę z bloku technicznego, zielony papier, rolkę po papierze lub ręczniku kuchennym, kolorowe włóczki, sznurek najlepiej taki zwykły do pakowania paczek, waciki kosmetyczne, klej, nożyczki.

          Z kartki z bloku technicznego wycinamy koronę drzewa, a następnie owijamy ją dookoła sznurkiem, włóczką lub muliną. Dokładną instrukcje wykonania krok po kroku możesz zobaczyć na naszym filmie poniżej. Rolkę nacinamy u góry tak, aby można było zamocować później koronę drzewa. Rolkę, która będzie stanowiła pień naszego drzewka, również owijamy sznurkiem.

        Różyczki wykonujemy z kolorowych wacików kosmetycznych. Takie kolorowe waciki możecie kupić w drogerii lub markecie. Wacik rozwijamy i przecinamy na pół wzdłuż tak, aby powstały dwa wąskie paski. Następnie z każdego paska zwijamy różyczkę na kształt ślimaka. Na jedno drzewko potrzebujesz około 9 różyczek. Z zielonego papieru wycinamy listki.

        Gdy nasze drzewo będzie już gotowe za pomocą kleju magic, introligatorskiego lub kleju na gorąco przyklejamy różyczki. Na końcu miedzy sznurki wtykamy nasze listki. Listki powinny się trzymać bez kleju, ale w razie potrzeby można je też przykleić. Pracy naprawdę nie ma dużo, a efekt końcowy zachwyca. Zapraszam do obejrzenia filmu i subskrybowania naszego kanału na YouTube.

 


Zapraszam na film: ” Różane drzewko “

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »