fbpx
lampion ze słoika
DIY,  recykling,  twórczość,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy plastyczne

Lampion ze słoika pachnący i od serca idealny prezent DIY

                  Lampion ze słoika wypełniony pachnącą solą morską i klimatycznym świtałem zachwyci każdą babcię, mamę czy osobę bliską naszemu sercu. Dziś pokażemy Wam prosty sposób na wykonanie pachnącego lampionu ze słoika, z soli morskiej ozdobionego różą z wacików kosmetycznych. Cała instrukcja krok po kroku do obejrzenia na naszym filmie, zobacz jakie to proste.

              Do wykonania lampionu potrzebujesz: słoik, farbę akrylową, gąbeczkę ewentualnie pędzel, waciki kosmetyczne, koronkę lub ozdobną tasiemkę do wykończenia, sól do kąpieli w wybranym kolorze i zapachu do kupienia w drogeriach i marketach na dziale kosmetycznym, małe świeczki, papierową taśmę klejącą.

              Całą instrukcję wykonania lampionu i różyczek możesz zobaczyć na filmie poniżej. Będzie nam też bardzo miło jeśli zasubsrybujecie nasz kanał YouTube o tu: >subskrybuj<. Będziecie wtedy na bieżąco z naszymi filmowymi inspiracjami i zabawami, a także z łatwością znajdziecie tematy, które Was interesują. Bo wszystkie nasze filmy na YouTube są podzielone tematycznie.

            Słoik oklejamy papierową taśmą klejącą z dowolnym wzorem. My wybraliśmy serce więc wycięłam nożyczkami dwie połówki serca i przykleiłam je na słoik. Taki wzór wycięty z taśmy można użyć kilkukrotnie, więc spokojnie prace można wykonać nawet z grupą dzieci. Teraz trzeba całość pomalować farbą akrylową i gąbeczką lub farbą w sprayu. My wybraliśmy kolor biały, bo bardzo ładnie odbija światło, ale możecie wybrać inne kolory. Po pomalowaniu i wysuszeniu delikatnie odrywamy taśmę i uzyskujemy piękny wzór w kształcie serca. Wszystko dokładnie pokazuję na filmie.

            Teraz z zabarwionych i wyciętych płatków róż wykonanych z płatków kosmetycznych zwijamy kwiaty. Koronkę i kwiaty przyklejam klejem na gorąco. Do słoika do wysokości około 1/3 wsypuję pachnącą i kolorową sól morską, wkładam świeczkę i nasz lampion jest gotowy.

lampion ze słoika

 

lampion ze słoika

 

 

 

 

lampion ze słoika


Zapraszam na film: ” Lampion ze słoika “

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<


 


                        Zobacz też nasze inne propozycje na lampion z pomarańczy. z liści oraz lampion z makaronu Lasagne wystarczy kliknąć zdjęcie i przejdziesz do opisu.


 

lampion z pomaranczy

 

lampion adwentowy

lampion z lisci

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »