fbpx
DIY,  recykling,  twórczość,  zabawy logiczne,  zabawy logopedyczne

Dmuchajka logopedyczna

Dmuchajkę logopedyczną na pewno część z Was zna, można kupić w niektórych sklepach internetowych. Dziś prezentujemy naszą domową dmuchajkę, wykonaną z dostępnych w domu rzeczy.

Potrzebujemy:
butelkę ściętą na końcu, pojemniczek po farbce plakatowej, słomkę, taśmę klejącą i rożne rzeczy do dmuchania np. balonik, lekką kulkę, papierek, kawałki bibuły, woreczek foliowy a najlepiej jeśli mamy małą styropianową kulkę:-)


Wykonanie:
      W pojemniczku po farbce plakatowej robimy rozgrzanym narzędziem dziurkę w boku na włożenie słomki. Drugą dziurkę robimy u góry w zakrętce (aby dmuchane powietrze mogło uciekać do góry). Następnie wkładamy w bok pojemniczka słomkę i mocujemy wszystko solidnie i szczelnie za pomocą taśmy do ściętej butelki po napoju. Zabawkę można potem wspólnie ozdobić.
        Naszą dmuchajkę wykorzystujemy do ćwiczeń logopedycznych, mających na celu przygotowanie narządów mowy do lepszej artykulacji. Zabawka uczy również kontrolować siłę i długość wydechu.
                 Bawimy się tak, że wkładamy jakiś przedmiot do butelki a następnie dmuchając w słomkę obserwujemy co się dzieje i jak wysoko przedmiot się uniesie. Sprawdzamy również jakiej siły wydmuchu trzeba do tego użyć. Nam najbardziej spodobał się latający żółty kwiatek oraz kawałki kolorowej bibuły:-)

dmuchajka logopedyczna

 

dmuchajka diy

cwiczenia logopedyczne

 

 

 

dmuchajka

 

dmuchajka logopedyczna

 

 

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »