fbpx
lampiony ze sloika organizer, na biurko, kamienne lampiony, co mozna zrobic z kamieni
dekoracje,  DIY

Kamienne lampiony ze słoika DIY

         Kamienne lampiony ze słoika to bardzo prosty i niezwykle efektowny pomysł na dekoracje do ogrodu lub salonu. Lampiony mogą wykonywać nawet 8-10 letnie dzieci pod nadzorem rodziców, a koszt to zaledwie kilka złotych za klej.

           Do wykonania lampionów potrzebujesz: różnej wielkości słoiki, kamienie znalezione podczas spaceru lub kupione z markecie budowlanym, klej na gorąco, oraz świeczki.

        Lato powoli dobiega końca więc powoli w naszych domach będą pojawiać się jesienne dekoracje. Piękne kolorowe wrzosy, kasztany, lampiony i bukiety z liści. Ja w sumie uwielbiam każdą porę roku tak samo, bo daje nam inne możliwości twórcze. W tym roku lato było wyjątkowo piękne, ale już z przyjemnością za kilka tygodni otulę się kocem, zapalę świeczki i będę się cieszyć barwami jesieni.

       Już nie raz pisałam na blogu, że kocham zbierać rożne kamienie, a w moje ślady poszedł też Michałek. Tym sposobem jest u nas zawsze pod dostatkiem. Można je wykorzystać do wielu zabaw dla dzieci, nasze propozycje wrzucę Wam pod koniec wpisu.

       Kamienie świetne nadają się również do tworzenia rozmaitych dekoracji. My tym razem wykonaliśmy klimatyczne kamienne lampiony, które przepięknie podkreślają światło świec.  Efekt wygląda nawet lepiej niż na zdjęciach, więc warto spróbować zrobić takie lampiony samodzielnie.

       Na słoik nakładamy kapkę kleju na gorąco, a następnie doklejamy dowolny kamyk. Przytrzymujemy kilka sekund i doklejmy kolejny kamień. Kamyki mogą być różnej wielkości i grubości całość na końcu będzie się komponować bardzo ładnie. Pomiędzy kamykami zostawiamy niewielkie przestrzenie przez które będzie przenikać światło. Wszystko dokładnie widać na zdjęciach poniżej.

       co mozna zrobic ze sloika

lampiony diy ze sloika

lampion ze sloika diy

kamienne lampiony ze sloika

lampion ze sloika diy

jak zrobic lampion ze sloika i kamieni

lampion diy ze sloika i kamieni

lampiony ze słoika diy

ogranizer na biurko ze sloika i kamieni diy

organizer na biurko diy

lampiony ze słoika diy

kamienne lampiony diy

lampiony diy ze sloika moje dzieci kreatywnie


Zobacz nasze zabawy z kamieniami wystarczy kliknąć wybrane zdjęcie


kreatywne zabawy z kamieniami alfabet do druku


Kamienne opowieściKamienny zbijak


Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »