fbpx
wieniec bożonarodzeniowy diy
dekoracje,  DIY,  zrób to sam

Wianek świąteczny na drzwi DIY

          Wianek świąteczny na drzwi to piękna dekoracja domu, która już na powitanie wprowadza nas i gości w świąteczny klimat. W sklepach można oczywiście kupić gotowe wianki, ale takie ładniejsze są bardzo drogie. Wykonanie mojego wianka to koszt maksymalnie kilku do kilkunastu złotych. Zobacz jak łatwo zrobić świąteczny wieniec samodzielnie w domu.

Do wykonania świątecznego wianka potrzebujesz:

  • świeże gałązki świerku, jodły lun innych iglaków (za kilka złotych można je dostać w punktach sprzedaży choinek)
  • sznurek lub drucik florystyczny
  • małe dekory takie jak bombki, gwiazdki, perełki, brokatowe kuleczki, szyszki, kokardy itp.
  • klej na gorąco

          Ucięte gałązki iglaków zaginamy delikatnie w łuk i związujemy sznurkiem lub drucikiem florystycznym z końcówką kolejnej gałązki. Mój wianek powstał w sumie z trzech połączonych ze sobą gałązek. Zaplatamy je i związujemy ze sobą. Jeśli nie wygląda to idealnie równo nie ma powodu do zmartwienia, bo za chwile będziemy całość korygować. Do trzech związanych gałązek, które tworzą podstawę wianka dokładamy na górę kolejne gałązki. Zaginam je w łuk i przywiązuje drucikiem do gałązek pod spodem.

           Na koniec (jeśli jest taka potrzeba) mniejsze fragmenty gałązek doklejam klejem na gorąco do wianka nadając mu odpowiedni kształt. Zobacz poniżej na zdjęciach kolejne etapy tworzenia naszego świątecznego wianka.

jak zrobić wianek świąteczny z gałązek

jak zrobić podstawę wianka świątecznego

świąteczny wianek krok po kroku

mocowanie wianka

jak zrobić świąteczny wianek z gałązek

            Gdy wianek ma już odpowiednią wielkość i kształt układamy na nim kompozycję dekoracji, które będziemy potem mocować za pomocą kleju na gorąco. Warto najpierw wszystko ułożyć, aby dobrać kolorystykę wianka i ilość dekoracji. Zbyt dużo dekorów i kolorów psuje efekt, więc warto trzymać się wybranej tonacji kolorystycznej i nie przytłoczyć pięknego zielonego wianka zbyt dużą ilością dekoracji. Przed przyklejeniem zawsze możemy coś dodać lub odjąć.

          Do dekoracji można użyć: szyszek, suszonych pomarańczy, kokardek, gwiazdek, mini bombek, koralików, lasek cynamonu, anyżowych gwiazdek itp.

instrukcja wykonania wianka świątecznego z gałązek

świąteczny wianek krok po kroku

jak umocować dekoracje do wianka

wianek na drzwi, jak zrobić wianek świąteczny na drzwi, świąteczny wianek diy

dekoracje bożonarodzeniowe diy

jak zrobiż wianek na drzwi, świąteczny wianek diy

świąteczny wianek na drzwi


Podobne świąteczne wieńce możecie wykonać również na okno


              Do wykonania podstawy wieńca użyłam dużego arkuszu papieru. Zwinęłam go w rulon, zagniotłam i związałam sznurkiem. Całą instrukcję wykonania dokładnie widać na filmie: >Jak zrobić stroik z sianka<

        Następnie wzięłam garść sianka, przykładałam do papierowej podstawy i owijałam go sznurkiem tworząc fragment wieńca jak na zdjęciu poniżej. Czynność powtarzałam, aż całość nabrała kształtu wieńca. Dekoracja już w trakcie pracy pięknie pachniała. W kolejnym kroku dokładałam do podstawy wianka gałązki jodły lub świerku.

jak robić świąteczny wianek, wianek na okno, dekoracje bożonarodzeniowe na okno

jak umocować dekoracje na oknie

          Zielone i pachnące gałązki jodły przykładałam do wieńca zawsze w jednym kierunku. Następnie owijałam całość sznurkiem łącząc gałązkę z wiankiem z siana. W ten sam sposób w jaki mocowaliśmy wcześniej sianko. Stopniowo dodawałam kolejne gałązki mocując je poprzez owijanie wokół sznurkiem lub drucikiem florystycznym. Możecie wybrać jak Wam wygodniej. Jeśli gałązki były za duże lub potrzebowałam mniejszych kawałków do wypełnienia wieńca, to odcinałam je za pomocą sekatora.

           Świąteczny wieniec wykonywałam około 30 minut. W ostatnim kroku za pomocą kleju na gorąco doklejałam mniejsze gałązki maskując w ten sposób sznurek, oraz kształtując ostateczny wygląd wieńca tak, aby był jak bardziej estetyczny i symetryczny.

jak zrobić podstawę wianka, dekoracje bożonarodzeniowe

jak udekorować dom na bożenarodzenie

jak zrobić świąteczny wieniec samodzielnie

jak zrobiż wieniec adwentowy 

jak zrobić świąteczny stroik


Jak zrobić świąteczny wianek


          Przed nami najbardziej twórczy etap pracy, czyli dekorowanie wieńca. Ja wybrałam dekoracje bardziej naturalne z dodatkiem czerwonego koloru. Zanim przykleicie wszystko do wianka, warto najpierw ułożyć sobie kompozycję trzech wianków i dopiero, gdy efekt Was zadowoli przykleić wybrane dekoracje.

       Dwa wianuszki, które umocowałam po bokach okna udekorowałam w taki sam sposób, a środkowy troszkę inaczej. Elementem łączącym wszystkie wianki był czerwony kolor, kokardy, koniki, laski cynamonu oraz suszone plastry pomarańczy z anyżowymi gwizdkami.

jak zrobiż wianek z gałązek

wieniec bożonarodzniowy jak zrobić

dekoracje bożonarodzeniowe diy, zieniec bożonarodzeniowy, jak zrobić wieniec świateczny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »