fbpx
BOŻE NARODZENIE,  dekoracje,  DIY,  zrób to sam

Choinka z papilotek – dekoracja bożonarodzeniowa

           Choinka z papilotek to prosta i efektowna dekoracja bożonarodzeniowa. Wykonanie nie jest trudne i z pewnością każde dziecko sobie poradzi z niewielką pomocą rodzica. Zobacz jak wykonać pracę krok po kroku.

           Do wykonania choinki potrzebujesz: białe papilotki, większy kamień na podstawę, grubszy patyk długości ok 30cm, dwustronną taśmę, nożyczki, dekoracje do choinki, gwiazdkę, cekiny, brokat, zielone gałązki, szyszki. Dodatkowo klej na gorąco oraz białą kartkę z której wykonacie stożek i podstawę naszej choinki.

             Z białej kartki wykonaj stożek i sklej go dwustronną taśmą. Nadmiar papieru obetnij lub zagnij do środka. Następnie oklej stożek dookoła dwustronną taśmą klejącą. Teraz dziecko wycina z papilotek podstawy tak, aby zostały tylko brzegi, które od dołu doklejany dookoła stożka. W ten sposób krok po kroku od dołu do góry będziemy doklejać kolejne falbanki nadając stożkowi kształt choinki.

z czego można zrobić z dzieckiem choinkę

choinka z papilotek


Choinka z papilotek już gotowe


            Nasza choinka już gotowa, teraz przyda się pomóc młodszemu dziecku. Za pomocą kleju na gorąco mocujemy  nasz stożek na grubszym i długim na ok. 30cm kijku. Po zaschnięciu kleju nanosimy ponownie klej na drugi koniec kijka i doklejamy go do kamienia. Podstawę możecie udekorować zielonymi gałązkami, mchem, siankiem, szyszkami itp.

          Teraz już najlepsza zabawa i dekorowanie choinki. Możemy dokleić na czubku gwiazdkę i udekorować choinkę koralikami, gwizdkami anyżowymi, brokatem lub cekinami. Dzieci z pewnością świetnie sobie z tym poradzą, a każda praca będzie niepowtarzalna. 🙂

dekoracje bożonarodzeniowe,

choinka z papieru pomysły, diy, jak zrobić choinkę z papilotek

choinka z papilotek, choinka diy, choinka z papieru

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »