fbpx
CERAMICZNA TWÓRCZOŚĆ,  CERAMIKA,  dekoracje,  DIY,  Moje Dzieci Kreatywnie,  zabawy plastyczne,  zrób to sam

Kura wielkanocna z gliny samoutwardzalnej – film

           Kura wielkanocna wykonana z gliny samoutwardzalnej lub z masy solnej będzie z pewnością piękną dekoracją na oknie, czy na stole wielkanocnym. Możecie ją wykorzystać jako element stroika, pomalować lub zostawić w białym naturalnym kolorze. Zobacz na filmie jak ulepić kurę krok po kroku.

             Do wykonania kury potrzebujesz: jedno opakowanie gliny samoutwardzalnej ok 460g, wykałaczkę, drewniane szpatułki, kredkę i wodę. Opcjonalnie możecie ulepić kurkę z masy solnej tu znajdziesz przepis: masa solna.

              Poniżej na kilkuminutowym filmiku dowiesz się jak ulepić wielkanocną kurę z gliny samoutwardzalnej. Jest to propozycja nawet dla kilkuletnich dzieci jak i starszej młodzieży i dorosłych. Wykonanie nie jest trudne, a efekt końcowy w postaci wesołej kurki z pewnością bardzo ucieszy.

            Kurki nie muszą być równe, idealne i proste. Dzieci wykonują prace stosownie do swojego wieku i umiejętności, a każda kurka na swój sposób jest urocza i wesoła.

kura z masy solnej, jak ulepić kurkę z masy solnej, kura wielkanocna, praca plastyczna kura


Po wysuszeniu prace możecie pomalować


            Kury wielkanocne schną około 12-24h. Potem są twarde, trwałe i można je pomalować. Możecie użyć do tego zwykłych farbek i na końcu po wyschnięciu zabezpieczyć pracę lakierem do włosów.

kura wielkanocna z gliny, jak ulepić kurę, dekoracje wielkanosne, praca plastyczna kura

jak ulepić kurę, kura wielkanocna, praca plastyczna kura, kurczaki wielkanocne


Zapraszam na film i do subskrybowania naszego kanału YouTube


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »