fbpx
Pomysły na budowle z Lego, lego explorer, moje dzieci kreatywnie
Moje Dzieci Kreatywnie,  Polecamy,  porady,  zabawy dla 6-8 latków,  zabawy konstrukcyjne,  zabawy logiczne

Pomysły na budowle z Lego z magazynem LEGO Explorer

             Pomysły na budowle z LEGO w magazynie LEGO Explorer z pewnością zainspirują nie jedno dziecko do wspaniałej zabawy. Magazyn pobudza dziecięcą wyobraźnię, podsuwa różne wskazówki i rozwiązania budownicze. Taka lektura uczy i rozwija ciekawość dziecka w różnych tematach z dziedziny inżynierii, techniki i nauki.

            Magazyn LEGO Explorer z wydawnictwa Egmont odkryliśmy już w ubiegłym roku. Bardzo spodobała nam się forma w jakiej przedstawiane są treści na temat budowania z klocków. Niewątpliwie cenne są również  różne ciekawostki ze świata inżynierii i nauki. Taka nauka przez zabawę w połączeniu z ulubionymi klockami LEGO sprawdza się doskonale. Każdy nowy numer zachęca nas do ponownego sięgnięcia po klocki i odkrycia ich nowych możliwości. To zawsze super okazja do stworzenia nowych budowli w tematyce danego numeru.

 

Pomysły na budowle z Lego, magazyn lego explorer


 Pomysły na budowle z LEGO i nauka przez zabawę


           LEGO Explorer to magazyn edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 6-10 lat. W każdym numerze dzieci znajdą mnóstwo pomysłów na budowle z LEGO i ciekawych sposobów na wykorzystanie swojej kolekcji klocków. Do każdego wydania dołączony jest wyjątkowy zestaw klocków Lego, co zawsze dodatkowo cieszy i zachęca do zabawy. 🙂 Z racji, że każde wydanie porusza inne zagadnienia i tematy, zawsze otrzymujemy też inny zestaw klocków pasujący do tematu przewodniego magazynu.

          Numer 3 magazynu Lego Explorer porusza tematykę zdumiewających pojazdów, więc po raz kolejny bardzo przypadł nam do gustu i zachęcił do wspólnej zabawy. Przy okazji mogliśmy poczytać wiele ciekawostek technicznych np.: jak działa silnik spalinowy, co to jest i jak działa maszyna parowa, gdzie współcześnie wykorzystuje się siłę pary oraz poznaliśmy historię lokomotyw. Dowiedzieliśmy się też, jak działa kolejka górska, czym są atomy, a także wiele ciekawostek o klockach LEGO i ich ciekawym wykorzystywaniu. 🙂

Pomysły na budowle z Lego, magazyn lego explorer

Pomysły na budowle z Lego, magazyn lego explorer


Czy magazyn LEGO Explorer zachęca dzieci do kreatywności i samodzielnego tworzenia?


            Magazyn z pewnością inspiruje do nowych pomysłów i do odważnego łączenia różnych klocków w taki sposób, aby tworzyć co raz ciekawsze przestrzenne i ruchome budowle. W magazynie znajdziemy pomysły jak używać klocków w niekonwencjonalny sposób i jak zostać jeszcze lepszym budowniczym. Co ciekawe porady i informacje pochodzą od prawdziwych projektantów Lego! 🙂

     Każdy kolejny numer będzie miał odrębny motyw przewodni. Na stronie wydawnictwa Egmont możecie zobaczyć które numery ukazały się wcześniej, a które można kupić, bo premierę mają już dziś. Pamiętajcie tyko o kodzie rabatowy, bo mam dla Was, aż 30% zniżki. 🙂 


Każdy numer magazynu LEGO Explorer porusza inne zagadnienia


       Pierwszy numer, który ukazał się w tym roku to: “Olśniewające owady”, drugi numer zabrał dzieci na “Polarną Wyprawę”, a dziś pokazujemy Wam trzeci numer “Zdumiewające pojazdy”. Kolejne numery będą wychodziły co miesiąc i będą związane z nauką, techniką, inżynierią, sztuką i matematyką. Magazyn LEGO Explorer jest znakomitym sposobem na rozwijanie kompetencji STEAM (science, technology, engineering, art, maths). To doskonała nauka poprzez zabawę!

          Dzieci mają szansę na poznawanie zagadnień z matematyki, inżynierii czy fizyki, w sposób w większości szkół niedostępny. To naturalny sposób na doświadczenie, rozwój, rozumienie zależności oraz przyswajanie informacji i wiedzy w przyjemny sposób, a do tego zawsze otrzymujecie mini zestaw klocków LEGO z ciekawą budowlą związaną z tematem przewodnim magazynu. Dziś rusza sprzedaż kolejnych numerów, a do końca marca macie od nas fantastyczną zniżkę.


Z kodem: mojedzieci30, wszystkie czasopisma ze sklepu www.egmont.pl

30% taniej w terminie 19-31.03Zabawa klockami rozwija w dzieciach wiele kompetencji


       Niezależnie na którym etapie wprowadzimy do życia dziecka klocki LEGO, to zawsze będą odgrywać ogromna rolę w kształtowaniu kreatywności i samodzielności naszych pociech. Każda samodzielnie stworzona budowla, niezależnie czy wedlug instrukcji, czy własnej inwencji, to zawsze ogromna radość i duma. Poprzez liczne zabawy klocki przenoszą małych budowniczych do innego wymiaru, w którym dziecko może stworzyć swój własny świat, jaki tylko zapragnie.
      Koncentracja uwagi to w dzisiejszych czasach bezcenna umiejętność. Wokół nas jest tak dużo różnych bodźców, że dzieci niestety mają co raz większe problemy ze skupieniem uwagi zwłaszcza na dłuższy czas, lub na jednej rzeczy. Budowanie z klocków LEGO według instrukcji strona po stronie, jak również późniejsze zabawy tematyczne, to doskonałe ćwiczenie cierpliwości i trening dziecięcej uwagi samodzielnie zbudowaną konstrukcją.

      Sprawność manualna i koordynacja oko-ręka to podstawowa umiejętność potrzebna dziecku do nauki pisania. Rozwój spostrzegawczości następuje podczas oglądania i odwzorowywania poszczególnych fragmentów instrukcji. Manipulowanie w paluszkach małymi klockami i koordynacja podczas łączenia elementów razem, to z kolei świetne ćwiczenia motoryczne w formie przyjaznej dla dziecka zabawy. To zdecydowanie przyjemniejsza forma nauki od chociażby tradycyjnego i mozolnego rysowania szlaczków.


Klocki to najbardziej kreatywna i twórcza zabawka


          Nieograniczone możliwości twórczego kreowania świata, to bezcenny element każdego dzieciństwa. Wciąż pamiętam swoje zabawy w których za pomocą wyobraźni tworzyłam wyjątkowe historie. Możliwość przeżywania różnych przygód, wcielania się w rozmaite postacie działa nie tylko na wyobraźnię dziecka, ale też uczy umiejętności społecznych. Klocki i różne ciekawe budowle doskonale sprawdzają się w takiej roli.
          Cierpliwość i wytrwałości w dążeniu do celu. Kształtowanie tych cech jest bardzo trudne, jednak gdy efektem końcowym jest wymarzona zabawka zdecydowanie łatwiej przychodzi dziecku wytrwałe i dokładne składanie klocków krok po kroku. Dziecko uczy się, że każdy błąd lub niedokładność wpływa na dalszy etap budowy. Budowanie z instrukcji co raz bardziej skomplikowanych modeli, czy budowli sprawia, że dziecko odczuwa ogromną dumę. To oczywiście wpływa na jego pozytywną samoocenę. Z roku na roku obserwuję, jak chłopcy co raz bardziej cierpliwie i co najważniejsze samodzielnie budują nowe modele i budowle według własnych pomysłów.
moje dzieci kreatywnie, Pomysły na budowle z Lego, budownie z klocków lego
Pomysły na budowle z klocków Lego, co można zbudować samemu z klocków lego
Pomysły na budowle z Lego
Pomysły na budowle z Lego, lego explorer  Pomysły na budowle z Lego, co mozna zbudować z klocków lego

Zobacz też oficjalny magazyn PSI PATROL

idealna propozycja dla młodszych dzieci


Jeśli macie w domu fanów Psiego Patrolu, to z pewnością idealną propozycją dla nich będzie oficjalny magazyn związany z ukochanymi super psiakami! My już co prawda z tej tematyki wyrośliśmy, ale jeśli macie młodsze dzieci, to na pewna będą zachwycone. 🙂

Grupa nieustraszonych piesków jest zawsze gotowa, by ruszyć na ratunek wszystkim znajdującym się w potrzebie. Ryder i jego drużyna cieszą się ogromną sympatią małych widzów, którzy z zaangażowaniem śledzą przygody piesków w serialu telewizyjnym. Nowa porcja opowieści, pomysłowe gry i zabawy czekają w każdym numerze czasopisma.

        Tu dzieci poznają, jak cenna jest przyjaźń i jak wiele może pomóc współpraca i sprawne działanie w zespole. „Psi Patrol” to magazyn pomocny w ćwiczeniu umiejętności przydatnych w edukacji wczesnoszkolnej. Specjalne przygotowane zadania pozwalają ćwiczyć rozpoznawanie liter, kształtów i liczb, rozwijać kreatywność i wyobraźnię. To doskonała propozycja na wspólne spędzenie czasu rodzica z dzieckiem zobacz koniecznie na stronie wydawnictwa Egmont.

  • Licz razem z Rubble’m
  • Przygoda Psiego Patrolu: Pieski i problem śmierdzących baniek
  • Pora na napój
  • Opowieść do poduszki: Pieski ratują małe strusie
  • Zagadki i łamigłówki
  • ZESTAW DO ZĘBÓW: Umyj zęby pieskom
  • SUPERPLAKAT do kolorowania

Z kodem: mojedzieci30, wszystkie czasopisma ze sklepu www.egmont.pl

30% taniej w terminie 19-31.03Partnerem artykułu jest wydawnictwo Egmont

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »