fbpx
kot praca plastyczna
CERAMICZNA TWÓRCZOŚĆ,  dekoracje,  DIY,  twórczość,  zabawy dla 4-5 latków,  zabawy plastyczne

Kot z gliny samoutwardzalnej instrukcja krok po kroku

         Kot z gliny samoutwardzalnej to świetny pomysł na zabawę manualną dla dzieci kilkuletnich. Taka dekoracja to nie tylko świetna zabawa plastyczna, ale również doskonały pomysł na samodzielnie wykonany prezent.

            Do wykonania kota potrzebujesz: glinę samoutwardzalną około 200g koszt opakowania 460g to około 9zł, bawełnianą szmatkę, wałek, wykałaczkę, drewnianą szpatułkę, czarny pisak, odrobinę wody, drucik i nożyczki.

           Wykonanie kota jest całkiem łatwe, a wszystko pokazuję krok po kroku wraz z komentarzem na naszym filmie poniżej. Dajcie znać, czy chcielibyście więcej takich propozycji na prace plastyczne z gliny.

           Zaletą takich prac plastycznych jest ich trwałość, a glina samoutwardzalna w przeciwieństwie do ceramicznej nie wymaga wypalania, bo twardnieje w trakcie schnięcia i uzyskuje strukturę podobną do gliny ceramicznej. Dlatego świetnie nadaje się do wykonywania niewielkich dekoracji, ozdobnych miseczek, koralików, szkatułek i figurek.

kot praca plastyczna

kot z masy solnej

dzien kota pomysly na prace plastyczne


Zapraszam na film: ” Kot z gliny “

Tu możesz subskrybować mój kanał YouTube:  >klik<Zobacz też nasze inne inspiracje z kotami wystarczy kliknąć zdjęcie i przejdziesz do opisu


 masa solna przepis

kot praca plastyczna

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »