fbpx
park rozrywki olandia, szwecja, aquapark, moje dzieci kreatywnie
atrakcje turystyczne dla dzieci,  nasze wycieczki,  podróże

Park rozrywki Olandia w Szwecji

         Park rozrywki Olandia w Szwecji to wyjątkowe miasteczko pełne atrakcji. Są tu, aż 2 parki wodne, duże Zoo i wesołe miasteczko! Byliśmy tam już po raz drugi, bo tak nam się spodobało w zeszłym roku. Zobaczcie na naszym filmie czy warto tam się wybrać.

      Park zabaw, zoo i aquapark w jednym miejscu sprawiają, że przez kilka dobrych godzin możecie przeżyć niezapomniany rodziny dzień. Do parku w Olandii jedzie się około 1,5 h od Karlskrony, przy okazji przejeżdżając jednym z najdłuższych mostów w Szwecji.

     Na naszym filmie poniżej zobaczycie jak świetnie się prezentuje. Do Karlskrony przypłynęliśmy promem Stena Line z Gdyni. Z racji, że mieszkamy w Trójmieście, taka opcja transportu jest dla nas świetnym rozwiązaniem. Około 21.00 wypływamy z Gdyni, a następnego dnia rano jesteśmy już w Karlskronie 🙂 Do Parku możecie pojechać własnym samochodem lub wykupić zorganizowaną wycieczkę.


Trzy strefy w parku rozrywki Olandia

ZOO, wesołe miasteczko i Aqua Park


       park rozrywki olandia szwecja opinie

       Wybierając się do parku Olandii koniecznie weźcie ze sobą strój kąpielowy, klapki i ręczniki, bo po całym dniu w Zoo i w wesołym miasteczku z pewnością z chęcią skorzystacie ze strefy wodnej. W aquaparkach dzieci odkryją Wyspę Piratów, zjadą kilkunastoma zjeżdżalniami i spłyną rwącą rzeką – na tratwie! To bardzo atrakcyjna część Parku, a jedynym minusem w naszym odczuciu jest dosyć zimna woda w basenach. Ale takie to już uroki Skandynawii 🙂

      W Olandii czekają też karuzele, elektryczne samochodziki, jaskinie strachu i inne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Zaletą jest brak kolejek. Byliśmy tam dwa razy w środku sezonu i zawsze na każdą atrakcję wchodzi się bez kolejki. Oczywiście nie jest to park rozrywki tak duży jak Legoland w Danii o którym Wam pisałam niedawno, ale jest za to bardziej różnorodny.  Jak nie lubicie tłumów i chcecie przeżyć fantastyczny dzień, to na pewno warto odwiedzić to miejsce. Zwłaszcza, że większość atrakcji jest przygotowana nawet dla najmłodszych dzieci.

blog parentingowy ewa wojtan moje dzieci kreatywnie

     Spacerując leśnymi ścieżkami możemy spotkać wielkie dinozaury, znajdziemy też liczne miejsca na piknik i place zabaw. Dużą część parku zajmuje też zoo z tygrysami, lwami i 50 innymi gatunkami zwierząt z całego świata. Lemury, zebry, flamingi, kangury, niedźwiedzie i mnóstwo innych gatunków zwierząt. Większość dużych zwierząt jest pięknie wyeksponowanych, dzięki jedynie fosom wodnym oddzielającym wybieg od zwiedzających.

      Koniecznie trzeba się przejechać wagonikiem na diabelskim młynie, oglądając okolicę z wysokości 30 m! Z góry widać cały park wodny, okolicę Olandii i most, którym jechaliśmy na wyspę. Wszystko możecie zobaczyć na naszym kilkuminutowym filmie. Wizyta w parku rozrywki w Olandii była wspaniałą, niezapomnianą przygodą!


Zapraszam na film: ” Park rozrywki Olandia “

Będzie nam bardzo miło, jeśli zasubskrybujesz nasz kanał YouTube o tu:  >klik<


aquapark olandia szwecja park rozrywki moje dzieci kreatywnie

blogi parentingowe park rozywki olandia szwecja moje dzieci kreatywnie

aquapark olandia szwecja park rozrywki

aquapark olandia szwecja park rozrywki

aquapark olandia szwecja park rozrywki

moje dzieci kreatywnie blog parentingowy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »