fbpx
Legoland w Danii Billund atrakcje ceny statki mapa
atrakcje turystyczne dla dzieci,  nasze wycieczki,  podróże

Legoland Billund w Danii czy warto jechać na jeden dzień?

            Legoland Billund w Danii jest jednym z najsłynniejszych i najchętniej odwiedzanych rodzinnych parków rozrywki w Europie, a dodatkowo w tym roku obchodzi swoje 50-lecie istnienia. Dlatego właśnie w tym postanowiliśmy spełnić swoje dziecięce marzenie i wspólnie z dziećmi odwiedzić to magiczne i powoli chyba historyczne miejsce na mapie parków rozrywki.

           Chyba każdy z nas kiedyś jako dziecko słyszał o Legolandzie i marzył, żeby tam pojechać. Nie zawsze wszystkie marzenia uda się zrealizować tu i teraz… ale ten, kto mocno w nie wierzy, na pewno kiedyś je spełni! Zawsze w życiu kieruję się mottem Walta Disneya- “Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać” i dokonałam!

          Udało się spełnić to dziecięce pragnienie i to nie tylko moje, ale i męża i to w dodatku już z własnymi dziećmi.  Dzięki temu, że pojechaliśmy tam całą rodziną, było to naprawdę niezapomniane przeżycie i wspomnienie, które na pewno zostanie w nas i w naszych sercach na całe życie.

          W tym wpisie będę chciała się podzielić z Wami nie tylko naszymi wrażeniami, ale pomóc trochę w podjęciu decyzji jak się dostać do Legolandu w Danii. Co warto tam zobaczyć, dla kogo jest taka wycieczka i gdzie można przenocować.

legoland w danii atrakcje ceny

Legoland dania billund moje dzieci kreatywnie


Jak dostać się do Legolandu w Danii?

Samochód, prom czy samolot?


         Do Billund dolecicie bezpośrednio  samolotem Wizz AIR z Gdańska i Warszawy cena od 75zł od osoby.  Doliczyć trzeba jeszcze bagaż, no i odpowiednio wcześniej upolować takie tanie bilety w naszym przypadku dla 4 osób. Regularna cena biletów jest znacznie wyższa.

         Pytanie również na ile dni się wybieracie, bo noclegi jak również posiłki w Danii to jeden z droższych tematów do ogarnięcia przed wyjazdem. Szczególnie, gdy mamy już 4 lub więcej osób do opłacenia. Samolotem raczej nie zbierzemy swojego prowiantu chyba, że dokupicie dodatkowy bagaż, co podobno wychodzi i tak taniej niż kupowanie wszystkich posiłków na miejscu.

           Dodatkowo od 2017 r. dostępne jest też bezpośrednie połączenie od Ryanair: Poznań-Billund.  Terminal lotniska w Billund znajduje się ok. 1 km od wejścia do parku rozrywki Legoland, a samoloty dosłownie latały nam nad głowami. Lot z Gdańska do Billund trwa niecałą godzinę, więc w przypadku małych dzieci to świetne rozwiązanie.

          Jeśli wolicie jechać samochodem – najwygodniej dojedziecie przez Niemcy, jednak opcja podróży z Gdańska to ponad 11h jazdy i 1000km, co mnie skutecznie zniechęciło. To dobra opcja jeśli planujecie dłuższy wyjazd i po drodze przystanki oraz zwiedzanie innych atrakcji, których po drodze nie brakuje. Własny samochód umożliwia również większą swobodę i zabranie częściowo swojego prowiantu.

                 Ponieważ nie jestem miłośniczką latania samolotami, a długa podroż samochodem nie byłaby dla nas wypoczynkiem więc uznaliśmy,  że najbardziej atrakcyjną i ciekawą opcją na wyjazd z Trójmiasta do Legolandu w Danii będzie właśnie przeprawa promem z Gdyni do Karlskrony. Potem czekała nas podróż około 5h autokarem z przerwami na zwiedzanie.

                 Zdecydowaliśmy się na wycieczkę zorganizowaną przez Stena Line w opcji ze zwiedzaniem Kopenhagi i Roskilde. Rezerwację robiliśmy dwa miesiące wcześniej, bo wycieczka w takiej opcji szybko się wyprzedaje. Możecie również wybrać inne opcje lub pojechać własnym samochodem poniżej link do różnych ofert wakacyjnych ze Stena Line.


Tu możesz zobacz ceny rodzinnych wycieczek

promem Stena Line.


          Program naszej wycieczki możecie zobaczyć poniżej. Naszą przygodę zaczęliśmy od odprawy promowej, która zaczyna się około 20.00, a o 21.00 wypływamy już z Gdyni. W trakcie rejsu dzieci mogą się bawić i korzystać z atrakcji na statku, posłuchać muzyki na żywo lub pobawić się na dyskotece. Na cały prawie 12h rej mamy swoja kabinę z łazienką.

        Na statku jest możliwość wykupienia kolacji i śniadań. My zdecydowaliśmy się wykupić na rejs Gdynia-Karlskrona tylko śniadanie, żeby wycieczkę rozpocząć z najedzonymi i zadowolonymi dziećmi, a na rejs powrotny Karlskrona-Gdynia wykupiliśmy kolację z napojami, która po całym dniu podroży i zwiedzania smakowała wyśmienicie.

        Po przypłynięciu do Karlskrony czekał już na nas autokar i Pani Agnieszka, który przez całą podróż zapewniała nam atrakcje, opowiadała dużo o Skandynawii i służyła pomocą jako nasz pilot wycieczki. Jak widzicie na mapie droga z Karlskrony do Billund prowadzi przez bardzo piękną trasę, gdzie możemy podziwiać imponujące mosty na cieśninami Öresund oraz Wielki i Mały Bełt. Jeśli wybierzecie się w podróż własnym samochodem, to jest zdecydowanie najpiękniejsza droga do Billund.


Trasa i program naszej wycieczki

Legoland Billund Dania, Kopenhaga, Roskilde


           Wiszący most przez Wielki Bełt jest najdłuższą budowlą tego typu w Europie, a zarazem drugim co do długości mostem wiszącym na świecie. Przebiegający po moście odcinek autostrady, ponad cieśniną łączącą Bałtyk i Morze Północne, liczy w sumie 18 kilometrów. W ten sposób powstała najszybsza duńska droga ze wschodu na zachód, włączająca Skandynawię w europejski system autostrad.
          Najpiękniejszą częścią przeprawy jest oczywiście Great Belt Bridge, most będący zdobywcą kilku międzynarodowych nagród. Podroż przez most robi naprawdę niesamowite wrażenie. Jeśli jedziecie prywatnie, będziecie musieli dokonać opaty za przejazd mostem, w przypadku zorganizowanej wycieczki niczym nie musieliśmy się przejmować.
          W Danii odwiedziliśmy Kopenhagę, spotkaliśmy baśniową Syrenkę i pływaliśmy urokliwymi kanałami Kopenhagi podziwiając niezwykłą architekturę Danii. Wracając zaś z Legolandu odwiedziliśmy Roskilde, gdzie jest słynna katedrę oraz Muzeum Łodzi Wikingów.
          Dzięki temu podróż do Legolandu była urozmaicona i zleciała nam całkiem szybko. Około 21.00 podziwiając zachód słońca wypłynęliśmy ze Szwecji w kierunku domu balując jeszcze do później nocy na dyskotece 🙂
          Cała nasz Legolandowa przygoda trwała pięć dni od 1 do 5 lipca rano. Był to, krótki, ale niezwykle intensywny i pełen wrażeń urlop. Poniżej przeczytasz już informacje praktyczne dotyczące tylko Legolandu, cen oraz nasze wrażenia, z tego bajkowego miejsca.

Legoland i kopenhaga stena linelegoland dania billund opinie ceny nocleg mapa atrakcje


Legoland Billund w Danii

informacje praktyczne


           Park Legoland Billund w Danii składa się z kilku różnych stref tematycznych. W każdej strefie znajduje się kilka niesamowitych atrakcji. Wszystko możecie zobaczyć na mapce poniżej.  Atrakcje są oznaczone liczbami w niebieskich kółkach, a dodatkowo przy każdej z nich są podane wymagania dotyczące wzrostu dziecka. To bardzo ułatwia dobór atrakcji i unikamy rozczarowania, gdy brakuje dziecku centymetra, czy dwóch.

         Trzeba wiedzieć, że wymagania w Legolandzie nie dotyczą wieku, a wzrostu i jest to za każdym razem skrupulatnie sprawdzane za pomocą klockowej miarki. Więc nie ma co liczyć na naciągniecie tego wymogu. Nasz Michałek ma 118 cm i tylko na trzy atrakcje nie mógł wejść, bo wymagane było 120cm. Większość atrakcji przewidziana jest dla rodzin ewentualnie dzieci o wzroście 90/110/115cm, a tylko trzy atrakcje są od 120cm. Wszystko jeszcze dokładniej opiszę dalej.

        Z większości atrakcji możemy korzystać całą rodziną, torby czy plecaki możemy wtedy bez obaw zostawić na półkach przy karuzeli i odebrać je za kilka minut po zabawie. Nasza pilotka jeździ do Legolandu od 10 lat i nigdy nic nie zginęło. Ale wiadomo, że wartościowe rzeczy lepiej zostawić w hotelu.


Czy przyda się mapka Legoland Billund w Danii?


        Na mapce są również oznaczone pokazy i wydarzenia liczbami w czerwonych kółkach, restauracje liczbami w zielonych kółkach, a sklepy liczbami w żółtych kółkach. Poniżej we wpisie możecie zobaczyć, jak wyglądają wszystkie atrakcje Legolandu.

        Mapkę Legolandu znajdziecie przy bramie wejściowej po prawej stronie lub w punkcie informacyjnym po lewej stronie. Podobnie jak opaski na nadgarstki dla dzieci, na których możecie w razie czego zapisać imię dziecka i numer telefonu. Michałek ma taką opaskę na zdjęciu poniżej. Podobno raczej się nie zdarza, żeby dziecko zniknęło, ale zawsze to bezpieczniejsze rozwiązanie.

       Pamiętajcie tylko przy pisaniu numeru telefonu o numerze kierunkowym 00 48 lub +48 i dopiero reszta numeru. Poniżej zostawiam Wam również link do bezpłatnego pobrania mapki w PDF. Zawsze możecie dzięki temu szybciej zapoznać się z opisywanymi niżej atrakcjami i lepiej zaplanować swój pobyt.


Pobierz mapę Legoland Billund w Danii


legoland w danii mapa billund


Koszty biletów do Legolandu Billund w Danii


              W przypadku zorganizowanej wycieczki bilety mieliśmy w cenie i podeszliśmy tylko do bramek wejściowych z biletami grupowymi od naszej pilotki. Jeśli planujecie samodzielnie zakupić bilety warto zrobić to wcześniej, bo zniżki online są tym większe, im wcześniej rezerwujecie bilety.

          Aktualne ceny możecie sprawdzić tutaj. Możecie też szukać bezpłatnych biletów dla dzieci w katalogach LEGO – wtedy kupujecie tylko pełnopłatny bilet dla osoby dorosłej w kasach parku. Czasem stoi się w kolejce do kasy podobno nawet godzinę, dlatego warto o tym pomyśleć wcześniej, jak również przyjechać do parku kilkanaście minut przed otwarciem.

         Cena taka ogólna jak sprawdzałam dla Dorosłych – bilet jednodniowy DKK 309 czyli ok. 180 zł – Dorośli – bilet dwudniowy DKK 438 czyli ok. 260 zł, a maluchy poniżej 3 roku życia wchodzą za darmo. W ramach tego biletu możecie korzystać nieograniczoną ilość razy w ciągu dnia na prawie wszystkich parkowych atrakcjach. To ponad 30 karuzel, roller coasterów i innych tematycznych atrakcji.

           Legoland jest otwarty od końca marca do końca października. Wczesną wiosną oraz jesienią nie są czynne wszystkie atrakcje, jak na przykład wodny plac zabaw. Ppark jest czynny krócej do godz. 17.00. My wybraliśmy się w szczycie wakacyjnego sezonu 3 lipca we wtorek. Pogoda nam dopisała fantastycznie co widać na naszych zdjęciach.

           Do parku przyjechaliśmy około 9.00 i ludzi nie było dużo powoli weszliśmy na teren Legolandu. Na początku udaliśmy się do największych i najbardziej obleganych atrakcji w głąb Legolandu zostawiając sobie Miniland na później. Atrakcje ruszają od 10.00 i są czynne do 20.00, a sam Park do 21.00. Tak więc na zabawę mieliśmy w sumie 10h.

           Nastawiona byłam na tłumy i mega wielkie kolejki, tymczasem podobno mieliśmy szczęście i nie było tak źle. Nie wiem jak jest w inne dni i od czego zależy ilość osób, ale ku naszej radości nie było wielkich kolejek. Zazwyczaj czekało się kilka minut, czasem wchodziło się od razu, a tylko dwa razy staliśmy około 12 minut i trzy razy po 25 minut do najnowszej atrakcji Flying Eagle.


          Przy tej okazji odpowiem na pytanie czy warto jechać na jeden dzień?


          W naszym przypadku zdecydowanie jeden dzień wystarczył. Było meeega intensywnie, wesoło i  spróbowaliśmy wszystkich atrakcji, a niektórych nawet kilka razy. Byliśmy też na 20 minutowym filmie w kinie 4D, oglądaliśmy jedno z przedstawień na żywo i mieliśmy przerwą na odpoczynek oraz wspólne jedzenie przy jednym ze stołów piknikowych.

        W Legolandzie możecie oczywiście zmówić pizzę, frytki, hamburgery i inne posiłki, ale jest to wydatek na 4 osobą rodzinę około 300 DKK czyli około 180 zł. Więc my mieliśmy swoje jedzenie i picie w plecaku, jak zresztą duża część innych osób wokół nas 🙂

        W przypadku rodzin z małymi dziećmi podejrzewam, że dwa dni w parku to dobry wybór. Przyjeżdżając na jeden dzień nie uda się wam zobaczyć wszystkiego, bo małe dzieci męczą się szybciej, czasem potrzebują drzemki i mogą Wam wsiąknąć na dłużej na przykład na placu zabaw w Duplolandzie. Dlatego warto brać pod uwagę takie rzeczy przy planowaniu rodzinnej podroży do Legolandu w Danii.

          Przy planowaniu dłuższego pobytu w tych okolicach z pewnością nie będziecie się nudzić, bo jest tu znacznie więcej atrakcji niż sam Legoland. Fantastyczne safari w Givskud ZOO, gdzie poznasz aż 90 gatunków zwierząt – z bliska. Przez okno Safari Busu możesz podziwiać lwy i żyrafy – są dosłownie na wyciągniecie ręki.

        Doskonałym miejscem jest również Lalandia, czyli ogromny Park wodny z mnóstwem atrakcji. Tu też będę pisała Wam dalej o możliwości noclegu. Wszystko to jest bardzo blisko Legolandu i można mając fundusze spędzić tu niezapominanie kilka dni rodzinnych wakacji.

         W  Legolandzie w Danii odbywają się również różne, ciekawe wydarzenia i pokazy. Jest duża scena, kino 4d i przedstawienia w różnych miejscach parku. Warto zapoznać się z rozpiskami wydarzeń, które możecie znaleźć w różnych miejscach parku. Na mapce miejsca, w których odbywają się różne wydarzenia, oznaczone są cyframi w czerwonych kółkach.


Spektakle dla dzieci w Legolandzie


        Każdego dnia w Legolandzie można uczestniczyć w pokazach. W tym sezonie w programie znalazły się poniższe spektakle. My oglądaliśmy King’s Castle Show i to był świetnie spędzony czas. Przy zamku jest zawsze tabliczka o której jest kolejny spektakl. Jeśli chcecie siedzieć warto przyjść kilka minut wcześniej, odpocząć i spokojnie obejrzeć bardzo fajne Show. Osoby w pierwszych rzędach mogą być odrobinę pochlapane podczas pokazów kaskaderskich  🙂

 • King’s Castle Show – kaskaderski spektakl dla dzieci, rozgrywający się w średniowiecznym zamku;
 • Penguin Bay Talks – tu można obserwować żywe pingwiny;
 • LEGO® NEXO KNIGHTS 4D Movie – pokaz filmowy w największym kinie 4D w Skandynawii;
 • The LEGOLAND® Billund Guard Marching Band – przemarsz orkiestry dętej z Billund.

Gdzie nocować?


          Baza noclegowa jest bardzo duża, a wszystko tak naprawdę zależy od Waszych funduszy. Można zaszaleć i przenocować w samym Parku zabaw w Hotelu Legoland. Położony jest zaledwie 800 metrów od parku wodnego Lalandia oraz niecałe 10 minut jazdy od lotniska Billund. Na miejscu dostępny jest bezpłatny parking i bezpośrednie wejście do Parku. Jednak jak sprawdziłam na booking.com nocleg dla naszej czteroosobowej rodziny ze śniadaniem to kwota ponad 2500zł za noc.

        Hotel w Legolandzie nie jest jedyną możliwością zakwaterowania w Billund. Imponującą bazą noclegową dysponuje także Lalandia prawie 800 pięknych drewnianych domków w stylu skandynawskim. Do takich większych można wybrać się w dwie rodziny i podzielić kosztami. Na pewno będę rozważać tą opcję, jeśli jeszcze kiedyś będziemy mogli tam pojechać na przykład ze znajomymi i ich dziećmi.

        Świetna opcja w okresie wakacyjnym to również LEGOLAND® Holiday Village, gdzie znajdziecie w ofercie domki, namioty i pola campingowe. Ponadto w okolicy Billund znajduje się wiele niedrogich domków dla turystów, które doskonale sprawdzą się jako kwatera dla rodziny. Możecie szukać różnych ofert na booking.com lub nawet na stronie Legolandu.

        My w ramach wycieczki mieliśmy dwa noclegi w hotelu Scandic Kolding usytuowany jest przy autostradzie E45, 6 km od centrum miasta. Park rozrywki Legoland Dania i lotnisko w Billund znajdują się w odległości 35 km od obiektu. Sprowadziłam na booking.com i koszt pobytu naszej 4 osobowej rodziny w hotelu wraz ze śniadaniem wynosi 635zł. My w ramach wykupionej wycieczki do Legolandu ze Stena Line mieliśmy dodatkowo bardzo smaczne obiadokolacje z napojami.

 

             Park rozrywki LEGOLAND Billund w Danii podzielony jest na 8 stref tematycznych co świetnie widać na mapie, a w każdej z nich czekają wyjątkowe atrakcje. Opiszę je krótko i orientacyjnie, bo gdy zdradzę wszytko, to nie będzie elementu zaskoczenia. Na zdjęciach są tylko niektóre atrakcje, a żeby wszystko zobaczyć i przeżyć kiedyś trzeba tam zwyczajniej pojechać. Będzie to na pewno wycieczka, która zostanie w pamięci na wiele lat. 


Strefa Miniland


             To tu zaczął się cały pomysł stworzenia Legolandu i tu można zachwycać się wszystkimi miniaturami. Choć są zbudowane z klocków wszystko jest tak pięknie zaaranżowane z dbałością o detale, że zachwyca w każdej sekundzie oglądania. Ten miniaturowy świat z milionów klocków czeka na Was już przy wejściu. Piękne budynki, zamki, wieżowce, pojazdy, samoloty, statki, żaglowce i wszystko mobilne… Ja byłam tym miejscem oczarowana. Strefa ta jest pełna dodatkowych atrakcji takich jak kolejki, karuzele czy kolorowa wieża widokowa, która się obraca i wynosi nas na wysokość 36 metrów. Z wieży możemy podziwiać piękny widok na Legoland, a nawet Billund i latające z pobliskiego lotniska samoloty.

legoland dania billund opinie ceny nocleg mapa atrakcje

legoland dania billund opinie

legoland w danii billund opinie ceny nocleg mapa atrakcje

legoland w danii billund opinie ceny nocleg mapa atrakcje


LEGOREDO® Town w Legoland Billund w Danii


          Ta część parku, to prawdziwy dziki zachód. Tu można przejechać się fantastyczną łódką Canoe, odwiedzić nawiedzony dom, gdzie są zaaranżowane różne sceny z klocków lego, ale nic tak strasznego, żeby nie zabierać tam młodszych dzieci. W tej strefie jest również tegoroczna nowość i najbardziej oblegana atrakcja w Parku czyli Flying Eagle. Rollercoaster przypominający latającego orła ma długość toru prawie 300 metrów, a przejażdżka trwa dwa okrążenia. Tylko do tej atrakcji staliśmy po 20 minut i to trzy razy.

          Indian Camp i Legoldmine to opcje dodatkowo płatne. My skorzystaliśmy z Legoldmine i wspólnie poszukiwaliśmy złota. Koszt takiej zabawy to 50DKK, ale po wszystkim otrzymujemy piękny złoty medal z wygrawerowanym klockiem Lego. Chyba najpiękniejsza pamiątka z Legolandu nie licząc niewielkiego zestawu klocków 🙂

moje dzieci kreatywnie ewa wojtan blog parentingowy

 

 


Imagination Zone


       W tej strefie znajdziecie największe w całej Skandynawii kino 4D oraz niezwykłe oceanarium z prawdziwymi rekinami, płaszczkami i egzotycznymi rybami. Podziwianie ryb uatrakcyjniają wraki statków, łodzie podwodne i skarby, a wszystko wykonane z klocków Lego. Dodatkowo możliwość zajrzenia do środka akwarium przez specjale kopuły sprawia dzieciom ogromną frajdę.

legoland dania billund opinie ceny nocleg mapa atrakcje

 

legoland dania billund opinie ceny nocleg mapa atrakcje

 

legoland opinie ceny nocleg mapa atrakcje

 

legoland mapa atrakcje dania moje dzieci kreatywnie

 


Adventure Land w Legoland Billund w Danii


             To strefa pełna niezwykłych przygód dla całej rodziny. Tu można się przejechać Jeepem po starożytnej egipskiej świątyni walcząc z mumiami, poślizgać się po wodzie na szybkich klockowych poduszkowcach, a dzieci powyżej 120cm mogą przejechać się ekstremalną kolejką górską X-treme Racers. To najwyższy rollercoaster w Legolandzie, osiągający prędkość 56 km/h, ale niestety ku naszemu rozczarowaniu tego dnia był nieczynny. Więc nie podzielimy się wrażenia, ale za to mamy powód, żeby tam kiedyś wrócić 🙂

legoland dania billund opinie ceny nocleg mapa atrakcje

legoland billund opinie ceny nocleg mapa atrakcje

 

legoland opinie ceny nocleg mapa atrakcje

dania billund ceny opinie nocleg mapa


KNIGHTS’ KINGDOM


            To niezwykle urokliwa strefa pełna atrakcji dla wszystkich księżniczek i rycerzy. Tutaj przejedziecie się świetną kolejką nawet dla młodszych dzieci, tym razem smokiem. Ta atrakcja na tyle spodobała się chłopcom, że również byliśmy na niej kilka razy całą rodzinom. Spływ rzeką Vikingów z ośmiometrowym zjazdem po wodospadzie, to również nasz faworyt zliczony trzy razy. Co prawda trochę nas zmoczyło, ale było warto, słońce szybko osuszyło delikatnie pochlapane ubrania.

lalandia legoland dania billund ceny opinie nocleg mapa

legoland lalandia dania opinie ceny nocleg mapa atrakcje

legoland lalandia dania billund ceny opinie nocleg mapa

  legoland dania billund ceny opinie mapa

legoland dania billund ceny opinie mapa


DUPLO Land w Legoland Billund w Danii


            Ta część Legolandu jest uwielbiana przez młodsze dzieci. Tutaj czekają na dzieci ulubione domki i budowle z mega dużych klocków DUPLO ale też plac zabaw, kolejka, karuzela i mini młyn. Nasze dzieci są już trochę starsze, więc z tej części Legolandu właściwie nie korzystaliśmy.

           Tuż obok Duplo Landu jest szkoła jazdy SEAT-a. Niestety, z tej atrakcji również nie korzystaliśmy. Jest dodatkowo płatka 100 DKK i trzeba się wcześniej zapisać. Dziecko powinno znać trochę język angielski. Ta atrakcja jest dla dzieci od 7 do 13 lat. Dzieci uczą się tu podstawowych zasad poruszania się samochodem jeżdżąc samodzielnie po mini miasteczku ze znakami, światłami i skrzyżowaniami. Wydawane jest też specjalne prawo jazdy, które bardzo przypomina prawdziwy dokument.

legoland moje dzieci kreatywnie wycieczki atrakcje dla dzieci

legoland

legoland co warto zobaczyc


Pirate Land


            To jest dosłownie raj dla wszystkich miłośników wodnych szaleństw lubiących lany poniedziałek 🙂 Prawdziwa i zacięta bitwa na armatki wodne. Strzelać można z pirackich statków, lub z armatek stojących na lądzie. Obosieczna wymiana ognia z wodnych armatek zakończyła się kompletnym przemoczeniem ubrań, co nie zmienia faktu, że była to jedna z najfajniejszych zabaw w Legoland Billund w Danii.

          Uśmialiśmy się jak nigdy, cali przemoczeni musieliśmy się przebrać, bo nawet z włosów kapała mi woda. Tą atrakcję trzeba zaliczyć, jeśli nie boicie się wody. Tylko polecam zabrać tak jak my coś na przebranie, ewentualnie obok są wielkie suszarki na monety. Dalej czeka na Was rejs łódką po zatoce i fantastyczna jaskinia Kapitana Rogers’a, również obowiązkowy punkt, bo w środku czekają piękne inscenizacje w klocków Lego.

Legoland Billund w Danii atrakcje ceny statki mapa dania co warto zobaczyc

 

legolnad billund dania atrakcje dla dzieci wyspa piratow statki z lego w danii


Polar Land Legoland w Billund w Danii


            Ta strefa mimo swojej nazwy dostarczy Wam bardzo gorących wrażeń. Zatoka prawdziwych pingwinów, najszybszy roller-coaster w parku Polar X-plorer – to meeeega szybkość i kilkumetrowa niespodziewana zapadnia. Te atrakcje zaliczyliśmy na początku i to trzykrotnie. Robią naprawdę niesamowite wrażenie. Wymagana wzrost na tą atrakcję to 120cm.

legoland dania billund

legoland billund


LEGO® NINJAGO® World


        To miejsce dla prawdziwych fanów LEGO® NINJAGO®  Interaktywna przejażdżka całej rodziny, podczas której ćwiczymy techniki spinjitzu (czyli machamy prawie na oślep rękoma, aby zdobyć jak najwięcej punktów, pokonując wirtualnych rywali. Nie będę się chwalić , ale wygrałam ten pojedynek i byłam najlepsza z całej rodziny 🙂 gdyby nie kolejka, to pewnie powtórzylibyśmy tą zabawę, bo było sporo śmiechu, gdy licznik stukał każdemu z nas punkty.

        Kolejna atrakcja, na którą jest zazwyczaj kolejka to laserowy labirynt, który trzeba przejść tak, aby nie dotknąć wiązki światła, czyli promieni lasera. Tu są również różne stopnie trudności, więc każdy maluch powinie dać radę. Niestety zdjęć z tej strefy nie mamy, bo za bardzo pochłonęła nas zabawa i bateria w smartfonie była na końcówce. Poniżej jeszcze kilka kadrów z Legolandu w Danii, które być może zachęca Was do odwiedzania z dziećmi tego miejsca.

        Mam nadzieję, że ten dosyć długi artykuł będzie dla Was pomocy i ułatwi zaplanowanie rodzinnej wycieczki do Legolandu. Ja z mężem czekałam na ten wyjazd od dziecka i teraz wiem, że było warto 🙂 i być może jeszcze tam kiedyś wrócimy. Dzieci już oglądając w domu zdjęcia piszczą, jak było tam fajnie i wracają wspomnieniami do każdej atrakcji. Jednym słowem, to jest jedno z tych miejsc, które warto odwiedzić, jeśli mamy możliwości finansowe  i zawsze o tym marzyliśmy.

legoland dania billund atrakcje dla dzieci rakieta blogi podroznicze

legoland billund dania atrakcje mini land

legoland dania billund blogi parentingowe

 

legolnad w danii billund moje dzieci kreatywnie

legoland dania atracje ceny opinie

legoland atrakcje dla dzieci

legoland dania jak dojechac

Legoland billund w danii atrakcje mapa ceny

blogi parentingowe moje dzieci kreatywnie legoland dania

legoland billund w danii opinie

Jeżeli chcesz być z nami na bieżąco i obserwować kolejne wpisy:

Dołącz do FacebookaMoje Dzieci Kreatywnie

Zaglądaj do nas na Instagrammojedziecikreatywnie

Subskrybuj nasz kanał  YouTubeEwa Wojtan blog rodzinny

7 komentarzy

 • Lukasz z Ribe

  Super opis.Mieszkam godzine jazdy autem od Legolandu to naprawde super miejsce ,dorosli dziecinnieja tutaj .Polecam

 • Dominika

  Świetna opcja, już sam rejs jest atrakcją – byliśmy rok temu (rejs Gdynia-Karlskrona) i nasz syn, wielki fan statków był przeszczęśliwy 🙂 Wycieczka jest dość kosztowna, ale liczba atrakcji jest na tyle duża, że cena wydaje się być adekwatna. Chciałam podpytać czy dysponuje Pani jakimiś kodami promocyjnymi od StenaLine? Pozdrawiam serdecznie

 • Ministerstwo Gadżetów

  To z pewnością niesamowita atrakcja zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Świetnie zorganizowany plan podróży – na pewno się przyda. Pozdrawiam.

 • Nutka25

  W jakim wieku byli chłopcy jak zwiedzaliście legoland? Bo mam syna 5,5 i córkę 2,5 i zastanawiam się kiedy pojechać najoptymalniej 😀 Rozumiem, że byliście Jeden dzień?

 • Ula

  Trafiła Pani na dobry moment. Czasami w kolejce do atrakcji czeka się nawet godzinę. Szczególnie na szybkie kolejki. Razem z rodziną byłam tam kilkanaście razy – trzy lata z rzędu kupowaliśmy bilety na cały sezon. Polecam dłuższe pobyty, wtedy można zobaczyć naprawdę wszystkie atrakcje parku, a jest ich bardzo dużo:) Można nacieszyć się widokiem milionów klocków i zrealizować dziecięce marzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Translate »